Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Аналіз професором кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ санаційних новин та їх впливу на економіку РФ

Після того, як Росія розпочала війну проти України, вона стала найбільш «санкційною» країною у світі, випередивши за кількістю санкцій не тільки Венесуелу та Північну Корею, а й Сирію та Іран. Загальна кількість санкцій перевищила 6 тисяч і продовжує зростати такими темпами, що загальне число вже ніхто й не рахує.

Навіть завжди нейтральна Швейцарія і та приєдналася до «недружніх» країн. Та що там приєдналася – є одні з лідерів за кількістю санкцій (понад 500 штук). До речі, нейтральні (в контексті НАТО та ЄС) Швеція та Фінляндія також приєдналися до санкційного руху.

Специфікою поточного тиску є його масштаби. Санкції стосуються не окремих чиновників чи компаній, навіть не окремих галузей – вони б’ють по всьому майже без розбору. Під ударом опинилися фінансова система загалом, а також окремі її учасники, починаючи з Центробанку, закінчуючи банками та компаніями. Під санкцями перебувають цілі галузі промисловості: автомобілебудування, металургія, машинобудування, фармацевтика та туризм. Професійний спорт у Росії практично знищено. Технологічні санкції позбавляють шансів на розвиток у принципі. Споживчий сектор отримав сильний удар у формі виходу з російського ринку сотень іноземних компаній.

Санкцій багато, вони дуже різноманітні. Щоб не потонути в цьому інформаційному океані, професор кафедри Пластун О.Л. робить розбір санаційних новин та їх впливу на економіку РФ.

Весь аналіз за посиланням.