Після того, як Росія розпочала війну проти України, вона стала найбільш «санкційною» країною у світі, випередивши за кількістю санкцій не тільки Венесуелу та Північну Корею, а й Сирію та Іран. Загальна кількість санкцій перевищила 6 тисяч і продовжує зростати такими темпами, що загальне число вже ніхто й не рахує.
Навіть завжди нейтральна Швейцарія і та приєдналася до «недружніх» країн. Та що там приєдналася – є одні з лідерів за кількістю санкцій (понад 500 штук). До речі, нейтральні (в контексті НАТО та ЄС) Швеція та Фінляндія також приєдналися до санкційного руху.
Специфікою поточного тиску є його масштаби. Санкції стосуються не окремих чиновників чи компаній, навіть не окремих галузей – вони б’ють по всьому майже без розбору. Під ударом опинилися фінансова система загалом, а також окремі її учасники, починаючи з Центробанку, закінчуючи банками та компаніями. Під санкцями перебувають цілі галузі промисловості: автомобілебудування, металургія, машинобудування, фармацевтика та туризм. Професійний спорт у Росії практично знищено. Технологічні санкції позбавляють шансів на розвиток у принципі. Споживчий сектор отримав сильний удар у формі виходу з російського ринку сотень іноземних компаній.
Санкцій багато, вони дуже різноманітні. Щоб не потонути в цьому інформаційному океані, професор кафедри Пластун О.Л. робить розбір санаційних новин та їх впливу на економіку РФ.
Весь аналіз за посиланням.