Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Наша історія та здобутки

Кафедра міжнародних економічних відносин створена 01.09.2018 р. шляхом об’єднання кафедри економічної теорії інституту фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького та кафедри міжнародної економіки інституту бізнес-технологій «УАБС». з 01.02.2021 р. кафедра міжнародних економічних відносин входить до складу Навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту СумДУ, створеного шляхом об’єднання ННІ фінансів, економіки та менеджменту імені Олега Балацького та ННІ БТ «УАБС».

Кафедра міжнародної економіки створена 01.09.2005 р. шляхом реорганізації кафедри економічної теорії УАБС і кафедри управління та зовнішньоекономічної діяльності, яка, в свою чергу, створена 11.07.1997 р. як кафедра менеджменту, з 18.06.1998 р. перейменована в кафедру управління та міжнародних економічних відносин, із 30.06.2000 р. – у кафедру управління та зовнішньоекономічної діяльності, з 21.08.2005 реорганізована у кафедру менеджменту, з 30.10.2014 перейменована у кафедру управління та фінансово-економічної безпеки. Припинила діяльність 01.09.2018 р.

Завідувачі: Козьменко С. М.; Костюк О. М.; Бондаренко А. Ф.; Обливанцов В. В.; Ярошенко С. П.; Васильєва Т. А.; Д’яконова І. І.; Балацький Є. О.; Петрушенко Ю.М.

Кафедра економічної теорії була створена 01.09.1981 р. як кафедра філософії і політекономії шляхом виділення з кафедри марксизму-ленінізму. З 01.03.1989 р. реорганізована в кафедру політичної економії. 20.04.1993 р. перейменована в кафедру економічної теорії.

Завідувачі: Панов М. Е.; Садовий В.О.; Бондаренко В. Ф.; Крапівний І. В.; Макаренко М. І.; Прокопенко О. В.; Петрушенко Ю. М.

Здобутки кафедри міжнародних економічних відносин – це здобутки всієї нашої великої команди – студентів, аспірантів, викладачів, навчально-допоміжного персоналу. Сьогодні професорсько-викладацький склад кафедри – це 8 професорів, 10 доцентів, 7 старших викладачів, 2 асистенти, 3 викладачі-стажисти, 22 аспіранти. 18 викладачів кафедри мають сертифікати, що  підтверджують рівень володіння англійською мовою – С1 та В2.

Сьогодні кафедра пропонує викладання понад 60 дисциплін, з них 47 – англійською мовою.

Хронологія здобутків та досягнень кафедри, що представлена нижче, складалася не тільки упродовж 15 років існування кафедри, а задовго до того, бо пов’язана із особистісним розвитком кожного, з прагненням бути досконалішими та високопрофесійними.

Ознайомитися окремо з досвідом міжнародних стажувань наших викладачів можна тут.

Хронологія здобутків та досягнень кафедри

Завідувач кафедри д.е.н., проф. Петрушенко Юрій Миколайович  отримує перемогу в конкурсі «Кращий науково-педагогічний працівник Сумського державного університету» у 2020-2021 н.р.».

Авторський колектив у складі д.е.н., проф. кафедри міжнародних відносин Пластуна Олексія Леонідовича, д.е.н., доц. кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування І. О. Макаренко, к.е.н., доц. С. Башлая (СНАУ) та к.е.н., заступника декана Я. Мазанцової (Чеський університет природничих наук) отримує грант на проведення досліджень від Чеського університету природничих наук м. Прага (Czech University of Life Sciences Prague) на тему «Прозорість агрокомпаній: інвестиційна привабливість для відповідального інвестування для кращого прийняття рішень в умовах сталого розвитку».

29-30 листопада на базі кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ СумДУ відбувається друга мультидисциплінарна конференція для молодих дослідників “Тенденції та виклики сталого розвитку в умовах COVID-19”, що об’єднала представників України, Чехії, Китаю та Коломбії. Конференція була організована в якості заключного заходу в рамках проекту Чеського агентства з питань співробітництва в галузі розвитку “Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів України” (2019-2021 рр.), що виконується СумДУ в консорціумі із 4ма українськими ЗВО та Чеським університетом природничих наук. Координатор проекту від СумДУ та СНАУ – к.е.н., доцент кафедри МЕВ ННІ БіЕМ СумДУ Замора Оксана Михайлівна.

Кафедра міжнародних економічних відносин СумДУ отримує грант на виконання модулю Жана Моне. В команді проекту – експерти своїх тем: викладачі кафедри міжнародних економічних відносин к.е.н., доценти  Замора Оксана Михайлівна та  Щербина Тетяна Володимирівна, та кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування.

У жовтня відбувається фестиваль неформальної освіти “Мистецтво вчитися разом”. Організаторами заходу виступають громадська організація “Центр освіти впродовж життя” та Сумський державний університет.

Кафедра міжнародних економічних відносин виграла КА1 Еразмус+ в партнерстві з Чеським університетом природничих наук (м. Прага).

 

Професора кафедри Пластуна Олексія Леонідовича запрошено виступити головним редактором спеціального випуску журналу «Journal of Risk and Financial Management» (Швейцарія).

 
9 вересня у Конгрес центрі СумДУ відбувається урочисте нагородження стипендіатів іменних стипендій голови Обласної державної адміністрації. У числі стипендіатів є і студентка нашої кафедри – Кіріл‘єва Анастасія.
 
Протягом червня-вересня відбувається спільний із Єзуїтським університетом Ігнатіанум (м. Краків, Польща) проект у форматі віртуальної мобільності для викладачів, аспірантів та студентів СумДУ.
 
Стаття професора кафедри Пластуна Олексія Леонідовича«Evolution of price effects after one-day abnormal returns in the US stock market», написана в співавторстві з професорами Гугліельмо Марія Капорале (Університет Брунель Лондон, Великобританія) та Олійником Віктором Михайловичем (Сумський державний університет), опубліковується в журналі Journal of Applied Economics (Великобританія).
 
Заявка к.е.н., доцента Замори Оксани Михайлівни на участь у Східноєвропейскій школі дослідників зовнішньої політики підтримується індивідуальним грантом від Фонда Фрідріха Еберта в Україні.
 
Викладач кафедри к.е.н, доцент Замора Оксана Михайлівна успішно проходить відбір Посольством США до участі  літньому семестрі 2021 р. Курс має назву “Створення та впровадження Інтернет-курсів” та реалізується Університетом штату Арізона як частина Інтернет-мережі професійної англійської мови (OPEN).
 
Доценти кафедри Троян Марія Юріївна та Домашенко Марина Дмитрівна виборюють І місце у конкурсі «Інновації ІКТ для сучасної освіти ICT 4EDU» в номінації «Мобільні пристрої в навчальному процесі (BYOD) використання існуючих програмних продуктів». 
 
У червні розпочинається співпраця кафедри міжнародних економічних відносин з польськими партнерами з Академія Ignatianum (м. Краків). Координатор курса від СумДУ –  Замора Оксана Михайлівна.
 
У травні відбуваються святкові урочистості до Дня науки. За результами першого конкурсу «Кращий молодий вчений СумДУ-2021» серед молодих вчених, які мають науковий ступінь доктора наук, одним із переможців стає професор кафедри міжнародних економічних відносин Пластун Олексій Леонідович.
 
У квітні розпочинається співпраця кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ із турецькими та казахськими партнерами у напрямку надання науково-консультаційних послуг у формі коротких курсів для магістрів із Казахстану. До проекту залучено 9 викладачів кафедри: д.е.н., професори Макаренко М.І., Журавка Ф.А., Петрушенко Ю.М., Д’яконова І.І., Таранюк Л.М., д.е.н. та к.е.н., доценти Галинська Ю.В., Костюченко Н.М., Щербина Т.В. та Замора О.М. в якості координатора проекта.
 
Перемоги студентів спеціальності «Міжнародні економічні відносини» у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт у 2021 році
  • Єременко Ольга, за напрямом «Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом»
  • Глубока Наталія, за напрямом «Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом»
  • Макаренко Тетяна, за напрямом «Міжнародна торгівля»
  • Вялкова Валерія, за напрямом «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»
  • Макаренко Тетяна, за напрямом «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності»
  • Лисенко Дар’я , за напрямом «Економіка будівництва»
  • Бондаренко Софія, за напрямом «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища»
  • Передерій Тетяна, за напрямом «Економіка і управління національним господарством»
  • Лисенко Дар’я, за напрямом «Економіка і управління національним господарством»
  • Макаренко Тетяна, за напрямом «Туризм»
  • Передерій Тетяна, за напрямом «Економіка сільського господарства та АПК»
  • Бурнакова Валерія, за напрямом «Економіка сільського господарства та АПК»

Команда науковців у складі д.е.н., проф. Пластуна Олексія Леонідовича (керівник проєкту, кафедра міжнародних економічних відносин), д.е.н., доц. Макаренко Інна, к.е.н., доц. Серпенінова Юлія (виконавці проєкту, кафедра бухгалтерського обліку та оподаткування), Маріо Сітум, Джозеппе Сорентіно (колеги з Університету Куфштайн) підготовлено та успішно подано проєктну заявку на отримання наукового гранту в рамках спільного україно-австрійського проєкту.

Монографія «Забезпечення стійкості фінансового сектору та управління фінансовою безпекою України на основі інформації з фінансових ринків», видана за загальною редакцією професора кафедри  Пластуна Олексія Леонідовича, набрала 661 переглядів у 2020 році у репозитарії СумДУ та посіла 10 місце серед усіх публікацій.

Професор кафедри Пластун Олексій Леонідович запрошений приєднатись до експертної групи ifo Institute.

Студентку 4 – го курсу  Денисенко Єлизавету обирають для участі в міжнародному проєкті Європейського Корпусу Солідарності «Art Connect» в рамках Erasmus+.  Протягом 6 місяців Єлизавета співпрацюватиме з культурно  – освітницькою асоціацією ARTE.M на о. Мадейра, Португалія. 

Студента кафедри Дербеньова Костянтина відбирають до участі у навчально-дослідницькому проєкті за тематикою: “Міське питання: цілі та завдання громадянського суспільства” аналітичного центру CEDOS. 

Аспірантка 3-го курсу кафедри Аліна Артеменко отримує стипендію на наукове стажування в Alexandru Ioan Cuza University of Iasi (Румунія) в рамках програми Erasmus+Mobility Project for Higher Education Students and Staff. 

Професор кафедри Пластун Олексій Леонідович входить до рейтингу найбільш популярних авторів бази SSRN. 

Студентка 2-го курсу Олена Білоцерківська стає переможцем програми академічної мобільності Erasmus+. 

Доцент кафедри Троян Марія Юріївна набуває членства в ГО Українська Асоціація викладачів та дослідників європейської інтеграції. 

Доцент кафедри Хомутенко Людмила Іванівна входить до складу експертів з акредитації освітніх програм Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Кафедра виступає співорганізатором міжнародної науково-практичної конференції з інтернаціоналізації. Викладач кафедри к.е.н., доцент Замора Оксана Михайлівна – член організаційного комітету конференції.

Завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович очолює робочу групу “Дослідження в сфері громадянської освіти” міжнародної мережі EENCE.

Завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович стає переможцем конкурсу “Кращий викладач очима студентів” 2019-2020 навчального року.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна серед переможців конкурсу «Педагогічні інновації СумДУ» з проєктом «Застосування кращих практик із закордонного досвіду та неформального навчання до освітнього процесу в СумДУ».

Відбувається успішний захист докторської дисертації доцента кафедри міжнародних економічних відносин к.е.н. Дудченко Вікторії Юріївни.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна в грудні стає членом української Асоціації викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції. 

Науковий проект під керівництвом професора кафедри міжнародних економічних відносин Пластуна Олексія Леонідовича отримує фінансування Міністерства освіти і науки України. Проєкт на тему «Фрактальна модель трансформації фондового ринку України: соціально-відповідальне інвестування для досягнення Цілей сталого розвитку» набрав 90,7 балів із 100 можливих і посів 4 місце серед 54 проектів, що були рекомендовані до фінансування.

У рамках спільного проєкту Чеського університету природничих наук та Сумського державного університету «Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів в Україні», авторський колектив під керівництвом ст. викладача кафедри міжнародних економічних відносин Курбатової Тетяни Олександрівни отримує грант на проведення наукового дослідження “Solar energy for green universities: estimation of  economic, environmental and image benefits”.

В рамках розвитку співпраці з польською Центрально-Європейською Академією Навчання та Сертифікації (CEASC), у співпраці з Університетом Суспільних Наук (Лодзь, Польща) та Католицьким Університетом в Ружомберку (Спішска Капітула, Словаччина) у листопаді 2020 року виходить перший номер Міжнародного міждисциплінарного збірника наукових праць «Проєктний підхід в дидактичній діяльності закладів освіти – міжнародний вимір». Викладач кафедри – к.е.н., доцент Замора Оксана Михайлівна входить до редакційної колегії журнала.

Стаття професора кафедри Пластуна Олексія Леонідовича входить до переліків найбільш цитованих відомого міжнародного журналу. Стаття «Persistence in the cryptocurrency market», підготовлена в рамках міжнародного дослідницького проекту з професорами Великобританії (Guglielmo Maria Caporale) та Іспанії (Luis Gil-Alana) наразі займає друге місце серед найбільш цитованих (https://www.journals.elsevier.com/research-in-international-business-and-finance/most-cited-articles) проміж всіх статей журналу Research in International Business and Finance.

23 листопада завідувач кафедри Міжнародних економічних відносин Петрушенко Юрій Миколайович, який є керівником Інформаційного центру ЄС в Сумські області, бере участь у щорічній зустрічі мереж Європейського Союзу в Україні. На цій зустрічі представники мереж ЄС підвели попередні підсумки діяльності за 2020 рік та обговорили плани на 2021 рік.

17 листопада Сумський державний університет відзначає Міжнародний день студентів. У рамках святкових урочистостей, що відбуваються онлайн, проходить офіційне оголошення переможців щорічного конкурсу «Кращий студент». Перемогу у номінації «Навчальна діяльність» отримує  студентка  спеціальності “Міжнародні економічні відносини” ННІ БТ «УАБС» Ольга Єременко.

Завідувач кафедри “Міжнародних економічних відносин” Петрушенко Юрій Миколайович стає співорганізатором конференції в рамках щорічної зустрічі учасників мережі EENCE – мережі організацій, то займаються громадянською освітою в країнах Східного партнерства Європейського Союзу.

Міжнародний журнал Journal of Economic Studies (Великобританія), що входить до 300 кращих економічних журналів світу за рейтингом IDEAS/RePEc, опублікував статтю «Daily abnormal price changes and trading strategies in the FOREX», підготовлену міжнародним авторським колективом, до складу якого увійшов викладач кафедри міжнародної економіки Пластун Олексій Леонідович.

Протягом жовтня-листопада 2020 року викладач кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БТ «УАБС» к.е.н., доцент Замора Оксана Михайлівна записала серію 40-хвилинних англомовних інтерв’ю за тематикою предметів з експертами з 7 країн світу. Метою цього освітнього проекту стало підвищити якість онлайн навчання студентів.

3-4 листопада студентки 2-го курсу кафедри міжнародних економічних відносин Олена Білоцерківська та Анастасія Юрченко (науковий керівник – к.е.н. Щербаченко Вікторія Олексіївна) взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Socio-Economic Challenges» (м. Суми, Україна). 

Професор кафедри Пластун Олексій Леонідович за підсумками жовтня 2020 року очолив рейтинг кращих вчених-економістів України за останні 10 років за даними одного з найбільших депозитаріїв світу з економічної тематики RePEc.

В рамках спільного проекту Чеського університету природничих наук м. Прага та СумДУ під назвою «Платформа AgriSciences для посилення науки у вищих навчальних закладах України» 4 науковці СумДу отримали наукові гранти та 7 – на мобільності до міста Праги. Переможцями конкурсу від кафедри міжнародних економічних відносин стали завідувач кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БТ «УАБС» д.е.н., професор Петрушенко Юрій Миколайович та   д.е.н., професор Журавка Федір Олександрович.

25.09-26.09 студентка 2-го курсу нашої спеціальності, Білоцерківська Олена, стала учасницею Фінального Форуму проєкту «Нові медіа», який був реалізований за фінансової підтримки Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки, Фундації Прав Людини та Вільнюського Університету. На Форумі були підведені підсумки проєкту, що тривав декілька місяців та був направлений на розвиток блогінгу, як каналу зовнішньої комунікації та адвокації серед молоді.

Влітку 2020 року розпочався дворічний спільний проект Чеського університету природничих наук м. Прага (CZU) та СумДУ та СНАУ під назвою «Міжнародна кредитна мобільність: співпраця між Чеською Республікою та Україною» в рамках програми Еразмус+. Координатор проекту з української сторони для СумДУ – доцент кафедри міжнародних економічних відносин ННІ бізнес-технологій «УАБС» СумДУ Замора Оксана Михайлівна.

Влітку розпочався дворічний спільний проект Чеського університету природничих наук м. Прага та СумДУ, СНАУ, БТНАУ, ХНАУ та Дніпровського ДАЕУ під назвою «Платформа AgriSciences для посилення науки у вищих навчальних закладах України». Координатор проекту з української сторони для СумДУ – доцент кафедри міжнародних економічних відносин ННІ бізнес-технологій «УАБС» СумДУ Замора Оксана Михайлівна.

Під керівництвом старшого викладача кафедри міжнародних економічних відносин, к.е.н. Тарасенко Світлани Вікторівни мультидисциплінарна команда у складі вчителів Садівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Галини Володимирівни Олешко, Олександра Петровича Сироїда, студентки другого курсу Анни Цибульняк, студента третього курсу Дмитрія Порошина здобула перше місце в областному конкурсі проєктів «STOP COVID – 19» в номінації “Освітні інновації”.

Доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна 26-27.05 успішно проходить онлайн тренінг-інтенсив «Тренінги та вміння їх проводити» від консалтингового агентства «Personal» та стає сертифікованим тренером.

Завідувач кафедри  Петрушенко Юрій Миколайович та доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна 18-21.05 успішно проходять тренінг для тренерів «Навчання дорослих з використанням онлайн інструментів» від Представництва DVV International в Україні та стають тренерами з навчання дорослих з використанням онлайн інструментів.

Студентки 3-го курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Передерій Тетяна та Лисенко Дар’я (гр. МЕ-72а.ан) стають переможцями Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Економіка».  За результатами участі у II турі наукова робота  «Investment attractiveness of the small hydropower sector and its impact on reducing greenhouse gas emissions» нагороджується дипломом III ступеня. Науковий керівник – к.е.н., старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин Курбатова Тетяна Олександрівна.

Професор кафедри  Пластун Олексій Леонідович очолює рейтинг кращих вчених-економістів України за даними одного з найбільших депозитаріїв світу з економічної тематики RePEc. Станом на квітень 2020 року Олексій Леонідович посідає перше місце в рейтингу кращих вчених економістів України за останні 10 років. В рейтингу за всю історію спостережень Пластун О.Л. наразі посідає 2 місце.

За результатами конкурсного відбору за програмою KA205 – Strategic Partnerships Youth Національної Агенції Еразмусу Польщі проект СумДУ «Patostreaming» – counteracting pathological cyber streaming attitudes amongst youth» входить до переліку переможців. Координатор проекту: Тарасенко Світлана Вікторівна, к.е.н., старший викладач кафедри.

20 березня у рамках ІІ туру підбиваються підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань та спеціальностей зі спеціалізації «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища». За результатами рецензування конкурсна комісія нагороджує дипломом ІІІ ступеня студентку Миргородську Вікторію.  Науковий керівник – старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин Мареха Ірина Сергіївна.

Студентка Антоненко Валерія стає переможницею  та нагороджується дипломом ІІI ступеня Всеукраїнського конкурсу зі спеціалізації «Економіка та економічна політика», який відбуваєтьєся на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (науковий керівник ‒ к.е.н., старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин Курбатова Тетяна Олександрівна).

Студентка 3-го курсу ННІ БТ «УАБС» СумДУ спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Єременко Ольга (гр. МЕ-72а.ан) здобуває призове третє місце за напрямом «Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом», проведеного на базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.  Науковий керівник – доцент кафедри міжнародних економічних відносин Хомутенко Людмила Іванівна.

Студент кафедри міжнародних економічних відносин Мєльніков Валентин стає переможцем Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом»  та нагороджується дипломом I ступеня (науковий керівник ‒ к.е.н., старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин Курбатова Тетяна Олександрівна).

В березні у Туреччині відбувається молодіжний проект, присвячений проблемам спілкування із людьми з вадами зору. В рамках цього проекта студентка групи МЕ-72а.ан. Анна Лобанова разом із іншими учасниками відвідує серію семінарів, тренінгів та просто зустрічей із представниками різних рівнів влади.

21 лютого в Конгрес-центрі СумДУ відбувається традиційна щорічна церемонія нагородження викладачів, співробітників та студентів «Гордість 2020» з нагоди святкування Дня народження навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» Найкращих з кафедри міжнародних економічних відносин визначили в таких номінаціях: у номінації «Розвиток місцевого самоврядування» – доктор економічних наук, професор Петрушенко Юрій Миколайович, кандидат економічних наук, доцент Замора Оксана Михайлівна, аспірантка Дмитренко Інна, провідний фахівець Бондар Олена; у номінації «Міжнародний освітній проєкт» – доктор економічних наук, професор Журавка Федір Олександрович; у номінації «Міжнародне наукове визнання» – доктор економічних наук, професор Пластун Олексій Леонідович; у номінації «Креатив року» – кандидат економічних наук, доцент Семененко Тетяна Олексіївна.

Команда кафедри міжнародних економічних відносин у складі аспіранток Артеменко Аліна, Дмитренко Інна, а також випускницею кафедри Биченко Діаною приймають участь у learning mobility project “How to stop infodeformation in YOUth” в рамках програми Erasmus+, що відбувається 7-14 січня у Братиславі (Словацька Республіка).

Студент 1 курсу магістратури спеціальності міжнародні економічні відносини Вінник Микола виграє стипендію на проходження практики в одній із компаній Німеччини.

У грудні стаття міжнародного авторського колективу (Guglielmo Maria Caporale (Brunel University, Лондон, Великобританія) та професор кафедри Пластун Олексій Леонідович) «Momentum Effects in the Cryptocurrency Market after One-Day Abnormal Returns», входить до 10-ки найкращих в категорії PSN: Exchange Rates & Currency (International) (Topic) Top Ten бази SSRN.

Започатковується науково-педагогічна співпраця між викладачами кафедри Котенком Олександром Олександровичем і Домашенко Мариною Дмитрівною та вчителями Комунальної установи Сумська гімназія №1. Викладачами організовуються лекції та ділові ігри для учнів гімназії, а також публікується низка наукових статей у колективних монографіях та фахових виданнях України.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна бере участь у розробці та реалізації проекту в партнерстві з Чеським УПН (м. Прага) «Міжвузівське співробітництво як інструмент підвищення якості обраних університетів в Україні». Партнери: СНАУ, СумДУ, БТНАУ, ДНАУ, ХНАУ ім. Василенка. Координатор для СумДУ та СНАУ. За фінансової підтримки Чеської агенції з розвитку співробітництва. Робоча мова: англійська.

На Самміті EENCE (Eastern European Network for Citizenship Education – Східноєвропейська мережа громадянської освіти), що проходить в жовтні в м. Батумі (Грузія) завідуючого кафедрою Петрушенка Юрія Миколайовича обирають членом Координаційної ради цієї мережі

Стаття професора кафедри Пластуна Олексія Леонідовича «Persistence in the cryptocurrency market», яка підготовлена в рамках міжнародного дослідницького проекту з професорами Великобританії (Guglielmo Maria Caporale ) та Іспанії (Luis Gil-Alana), стає однією з найчастіше завантажуваних та цитованих серед усіх статей журналу Research in International Business and Finance. 

Професор Петрушенко Юрій Миколайович з 24 по 27 жовтня бере участь у конференції Європейської асоціації громадянської освіти (NECE), що  відбулася в Центрі технологій та інновацій Університету Стратклайда в Глазго.

9 жовтня тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик вітає студентів області із призначенням стипендії голови обласної державної адміністрації. Серед кращих студентів Сумської області є і наші студентки 2 курсу магістратури – Биченко Діана, група МЕ.м-81а та Хомутенко Агнія, група МП.м-81а, які є відмінниками навчання, переможцями Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, активними учасниками самоврядування інституту та університету, а також дуже талановитими та креативними особистостями.

У період з 07 по 12 жовтня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у семінарі в рамках проєкту EDU BUP «Переосмислення педагогіки з метою впровадження освіти для сталого розвитку», організованому в м. Гродно (Білорусь) Балтійською програмою університетів у співпраці зі Шведським міжнародним центром освіти для сталого розвитку (SWEDESD). Костюченко Надія Миколаївна долучається до проєкту в якості ментора.

30 вересня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у панельній дискусії «Північний секрет освіти для сталого розвитку» в м. Київ в рамках проєкту ПРООН «Онлайн освіта для сталого розвитку».

У вересні професор Пластун Олексій Леонідович очолює рейтинг кращих вчених-економістів України за даними одного з найбільших депозитаріїв світу з економічної тематики RePEc. 

У період з 16 по 20 вересня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у низці тренінгів Національної навчальної програми з експорту до Канади, організованій в рамках Канадсько-Українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій (CUTIS), що фінансується Global Affairs Canada (GAC).

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна бере участь у тренінгу з питань мобільності молодіжних працівників в рамках Erasmus+ KA1 на тему «Дієва робота з молоддю», НГО «Active Youth”, Мальта.

У липні професор кафедри Д’яконова Ірина Іванівна, професор кафедри Макаренко Михайло Ілліч, професор кафедри Журавка Федір Олександрович, доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна, доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна проходять Міжнародне стажування у Дослідно-інформаційному центрі на базі Кнесету та Міністерства закордонних справ Ізраїлю на тему: «Безпека у міжнародних відносинах: сучасні тенденції та виклики» (Ізраїль, Єрусалим) 

У червні стаття міжнародного авторського колективу (професор кафедри Пластун Олексій Леонідович, Rangan Gupta (University of Pretoria – Department of Economics), Mark E. Wohar (University of Nebraska at Omaha) та Xolani Sibande (University of Pretoria – Department of Economics) «Rise and Fall of Calendar Anomalies over a Century») входить до 10-ки найкращих в категорії ERN: Behavioral Finance (Microeconomics) (Topic) Top Ten бази SSRN. 

У травні старший викладач кафедри Курбатова Тетяна Олександрівна проходить стажування в Університеті ім. Ю. Добрили, м. Пула, Хорватія за напрямом «Міжнародні економічні відносини та сталий розвиток».

Доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у міжнародному проєкті «Два кроки: інтернаціоналізація на практиці: Швеція, Україна, Білорусь» за підтримки Балтійської програми університетів. Проєкт присвячений поглибленню інтернаціоналізації в закладах вищої освіти, а також налагодженню міжнародної співпраці між університетами України, Швеції та Білорусі, та орієнтований на представників відділів міжнародних зв’язків та відділів інтернаціоналізації. Перший семінар у межах проекту відбувається 27-30 травня в Уппсальському університеті, м. Уппсала (Швеція), і зібрав представників 12 університетів України, 6 закладів вищої освіти Білорусі та 8 університетів Швеції.

20-24 травня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна успішно проходить навчальний курс з контролю експорту в Грузії, Україні, Азербайджані, Молдові в рамках Весняного університету від Українського науково-технологічного центру.

16 травня проходить інформаційний захід «День кар’єри ЄС», який зібрав  більше 400 школярів та студентів. Науковці кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ проводять для 14 команд євроклубів  сумських шкіл пізнавальний захід «Що? Де? Коли?» на тематику європейської інтеграції та кар’єри в ЄС. 

Доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у міжнародному проєкті «Два кроки: інтернаціоналізація на практиці – Швеція, Україна, Білорусь» у рамках співпраці з Балтійською програмою університетів (BUP). Проєкт включає два face-to-face етапи на базі Уппсальського університету (Швеція). Перший етап відбувається у травні, другий – у грудні 2019 року.

У травні одне з найбільших інформаційних агентств світу Bloomberg цікавиться дослідженням професора кафедри Пластуна Олексія Леонідовича, яке проводиться у складі колективу авторів з різних країн світу – дослідження «Rise and Fall of Calendar Anomalies over a Century», публікується в North American Journal of Economics and Finance (видавництво Elsevier, індексується в Scopus, Impact Factor: 1.098). Кореспондент Bloomberg Vildana Hajric бере інтерв’ю у Пластуна О.Л. для уточнення інфомарції та деталей, на сайті агентства публікується стаття «No, Stocks Don’t Rally on Friday, in January, or at Month’s End».

У квітні професор кафедри Пластун Олексій Леонідович долучається до лав експертів дослідницької групи CESifo

Студент 2 курсу спеціальності «Міжнародні економічні відносини» Дербеньов Костянтин стає переможцем всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Економіка та економічна політика», фінальний етап якого відбувається 3 квітня в КНУ ім. Тараса Шевченка. Керівник роботи – д.е.н., професор Петрушенко Юрій Миколайович.

Стаття міжнародного авторського колективу (Guglielmo Maria Caporale (Brunel University, Лондон, Великобританія), професор кафедри міжнародних економічних відносин Пластун Олексій Леонідович та професор кафедри економічної кібернетики Олійник Віктор Михайлович) «Bitcoin Fluctuations and the Frequency of Price Overreactions» входить до 10-ки найкращих у категорії Macroeconomics: Prices, BusinessFluctuations, & CycleseJournalTopTen бази SSRN. 

19 березня 2019 р. доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у семінарі-тренінгу для викладачів «Методи інноваційного навчання у вищій освіті», організованому Міністерством освіти і науки України спільно з ГО «Платформа інноваційного партнерства» (YEP) за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

22 березня завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович бере участь у форумі EdCampSumy2019, де виступає модератором панельної дискусії. Одне із питань панельної дискусії стосувалося ролі закладів вищої освіти у підвищенні кваліфікації педагогічних працівників.

Студентка Миргородська Вікторія Сергіївна виборює перемогу у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища» (м. Кременчук, 2019 р.). Науковий керівник – старший викладач Мареха Ірина Сергіївна.

У березні одразу дві статті професора кафедри Пластуна Олексія Леонідовича входять до переліку найбільш популярних міжнародного журналу Finance Research Letters (Elsevier, Netherlands), що входить до рейтингу 350 найбільш відомих економічних журналів світу. Finance Research Letters видається одним із найбільших в світі видавництв Elsevier та індексується у таких загальновідомих наукометричних базах як SCOPUS,Web of Science, EBSCO, Social Sciences Citation Index, Gale Academic One File, RePEcта багато інших. Ці наукові публікації входять до переліку найчастіше завантажуваних, зайнявши 5-те та 6-те місця відповідно.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна бере участь у розробці та реалізації проекту в партнерстві з Чеським УПН (м. Прага) «Підтримка потенціалу молодих університетів у навчанні та науково-дослідній та науковій діяльності в Україні». Координатор для СумДУ та СНАУ. За фінансової підтримки Чеської агенції з розвитку співробітництва. Робоча мова: англійська.

У міжнародному журналі Journal of Economics and Finance (США), що входить до рейтингу 500 найбільш відомих економічних журналів світу, опубліковано дослідження “Long-term price overreactions: are markets inefficient?”, підготовлене міжнародним авторським колективом, до складу якого входить професор кафедри Пластун Олексій Леонідович.

У лютому на запрошення професорів Mark E. Wohar (University of Nebraska, USA and Loughborough University, UK) та Rangan Gupta (University of Pretoria, South Africa) професор кафедри Пластун Олексій Леонідович долучається до міжнародного наукового проекту, результатом якого стає публікація спільної статті «Rise and Fall of Calendar anomalies over a Century». 

Студенти Прокопенко М.О., Скорик В.В. посідають третє місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Менеджмент інноваційної та інвестиційної діяльності» (ДВНЗ “Київський університет технології і дизайну” Науковий керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт студент групи МЕ-51а Віннік М.В. з роботою на тему: “Європейські трансформаційно-орієнтовані банки в забезпеченні фінансової підтримки системних перетворень в Україні” виборює диплом ІІ ступеня (м. Дніпро). Науковий керівник – професор Макаренко Михайло Ілліч.

Професор кафедри Пластун Олексій Леонідович входить до рейтингу найбільш популярних авторів бази SSRN. База наукових праць SSRN містить понад 850 000 електронних версій наукових праць з усього світу, зареєстровано понад 430 000 авторів.

Старший викладач кафедри Мареха Ірина Сергіївна стає учасником проекту молодих вчених «Структурно-функціональна мультиплексивна модель розбудови системи екологічних податків в Україні в контексті забезпечення національної безпеки» (термін виконання: 2019-2021) та проекту молодих вчених «Оптимізаційна модель розбудови розумних та безпечних енергетичних мереж: інноваційні технології екологізації підприємств та регіонів» (термін виконання: 2019-2021).

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна 20 серпня – 1 грудня 2018 року стає учасником курсу «College Teaching” (ED_LPA 9448) на кафедрі освітнього лідерства та аналізу політики (Коледж Освіти Університету Міссурі, США) та у серпні – грудні 2018 року проходить стажування в рамках Faculty Exchange Programme  Департаменту Сільського Господарства США (USDA) на базі Університету Міссурі (штат Міссурі, та Університету Фресно, Каліфорнія, США).

30 листопада доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у Регіональному Форумі «Дні сталого розвитку в Сумській області». Захід присвячений Цілям сталого розвитку та огляду процесу їх імплементації на міжнародному та національному рівнях. Також було представлено можливості співпраці ПРООН та Сумщини на 2018-2020 рр.

З нагоди 70-річчя з дня заснування Сумського державного університету професора кафедри Д’яконову Ірину Іванівну відзначають грамотою міського голови, завідувача кафедри Петрушенка Юрія Миколайовича відзначають нагрудним знаком «Відмінник освіти», а доцента кафедри Костюченко Надію Миколаївну нагороджують Почесною грамотою Голови Сумської обласної державної адміністрації.

3-4 жовтня завідувач кафедри «Міжнародних економічних відносин» Петрушенко Юрій Миколайович бере участь у першому Форумі мереж ЄС у Києві, який організовує Представництво ЄС в Україні, де розповідає про напрацювання Інформаційного Центру ЄС, що існує при Сумському державному університеті.

З 10 по 23 вересня  доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у тренінгу для тренерів «How to export to Canada». Тренінг організовується в рамках проекту CUTIS – Канадсько-Українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій, що фінансується Global Affairs Canada (GAC). Тренінгова програма склалася з двох частин: української (м. Київ) та канадської (м. Оттава, м. Торонто) і включає питання, присвячені зовнішньоекономічній діяльності, організації публічних закупівель, електронній комерції, дослідженню ринку, екологічним аспектам міжнародної торгівлі тощо.

В період з 10 по 23 вересня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у тренінгу для тренерів «How to export to Canada», який організовується в рамках проекту CUTIS – Канадсько-Українського проекту з підтримки торгівлі та інвестицій, що фінансується Global Affairs Canada (GAC). Тренінгова програма складається з двох частин: української (м. Київ) та канадської (м. Оттава, м. Торонто).

Організаційна робота з проведення Обласного турніру юних економістів входить у компетенцію виключно кафедри міжнародних економічних відносин.

02-03 липня в Навчально-науковому інституті бізнес-технологій «УАБС» відбулася урочиста подія – вручення дипломів випускникам-бакалаврам денної форми навчання спеціальності«Міжнародні економічні відносини». З вітальним словом до випускників звернулася директор інституту Ірина Іванівна Д’яконова, яка привітала випускників із закінченням навчання в інституті та побажала нових звершень, цікавих відкриттів і процвітання. Слова привітання з побажаннями щасливого професійного, особистого життя пролунали і від завідувача кафедри Петрушенка Юрія Миколайовича.

16 червня у Сумах відбувається перший у місті фестиваль ідей «Суми майбутнього», одним з авторів якого виступає доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна. Мета заходу – сприяння інноваційному розвитку міста, поширенню ідей про використання нових технологій в житті містян, про досягнення в медицині, програмуванні, дозвіллі тощо.

Започатковується співпраця між викладачами кафедри Котенком Олександром Олександровичем і Домашенко Мариною Дмитрівною та представниками ПрАТ “Суми-Авто” – офіційного дилера KIA Motors в Україні. Організовується зустріч студентів кафедри з експертами-практиками міжнародного ринку автомобілів та публікується низка наукових робіт.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна бере участь у розробці та реалізації проекту в партнерстві з Чеським УПН (м. Прага) «Посилення спроможності СНАУ та СумДУ у сфері якісної освіти та досліджень». За фінансової підтримки Чеської агенції з розвитку співробітництва. Робоча мова: англійська.

Студентка Прокопенко М.О. посідає друге місце у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт «Технології легкої промисловості» (ДВНЗ “Київський університет технології і дизайну” (2017-2018 рр.). Науковий керівник – доцент кафедри  Школа Вікторія Юріївна.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна стає співзасновником ГО «Асоціація проектних менеджерів України» (м.Київ).

Професор кафедри Пластун Олексій Леонідович  стає стипендіатом Кабінету Міністрів України (стипендія для молодих вчених).

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна виборює грант для викладачів та науковців від Міністерства АПК США (Faculty Exchange Programme, USDA) на стажування в США.

12 квітня 2018 року професор Петрушенко Юрій Миколайович отримує нагороду лауреата арт-медіа проекту «Культурний острів» за підсумками 2017 року.

23 березня у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара на базі факультету міжнародної економіки відбувається підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямом “Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом”. За результатами фінального туру студентки 4 курсу Хомутенко А. В. та Шевченко Л.М. (гр. МЕ-41а) з темою наукової роботи “Велика Британія – ЄС: реалії минулого та нові умови співробітництва, як головні виклики сьогодення для Європи” посідають 2 місце (науковий керівник – доцент кафедри міжнародних економічних відносин Хомутенко Людмила Іванівна)

02 березня 2018 року на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.051.06 Сумського державного університету відбувається успішний захист дисертаційної роботи наукового співробітника кафедри міжнародної економіки Воронцової Анни Сергіївни. Науковий керівник – завідувач кафедри  Петрушенко Юрій Миколайович.

У лютому стаття міжнародного авторського колективу у складі Guglielmo Maria Caporale (Brunel University, Лондон, Великобританія) та професора кафедри Пластуна Олексія Леонідовича «PRICE GAPS: ANOTHER MARKET ANOMALY?»  входить до топ чотирьох найбільш популярних журналу Investment Analysts Journal. 

12 лютого в ННІ БТ «УАБС» СумДУ вшановують переможців щорічного рейтингу «Особистості та події року». Професор кафедри Пластун Олексій Леонідович стає переможцем у номінації «Досягнення року».

Студент V курсу Гирченко Євген з роботою «Формування енергетичних кооперативів на базі використання біоенергетичних ресурсів фермерських господарств» виборює Диплом  ІІІ ступеня у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Економіка сільського господарства та АПК» (м. Кам’янець-Подільський), науковий керівник – старший викладач кафедри Курбатова Тетяна Олександрівна.

Протягом 24–26 січня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна представляє Сумський державний університет на 5-й Ректорській конференції Балтійської програми університетів, яка проходє в м. Турку (Фінляндія). Конференція об’єднує ректорів та уповноважених осіб 79 університетів з 12 країн світу, в тому числі Швеції, Фінляндії, Німеччини, Литви, Латвії, Польщі, Естонії, Чехії, України та ін.

У січні стаття міжнародного авторського колективу (Guglielmo Maria Caporale (Brunel University, Лондон, Великобританія), Luis A. Gil-Alana (University of Navarra, Іспанія) та професор Пластун Олексій Леонідович) «Persistence in the Cryptocurrency Market» входить до 10-ки найкращих в 6 категоріях бази SSRN:ERN: Asset Pricing Models (Topic) Top Ten, ERN: Time-Series Models (Multiple) (Topic) Top Ten, Econometrics: Multiple Equation Models eJournal Top Ten, International Political Economy: Monetary Relations eJournal Top Ten, PSN: Exchange Rates & Currency (International) (Topic) Top Ten та Political Economy – International eJournals Top Ten. 

Доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна виступає співатором проекту загальноміського значення під назвою «Суми майбутнього», який стає переможцем конкурсу «Громадський проект Суми», метою якого є поліпшення благоустрою міста.

У вересні професор Пластун Олексій Леонідович у складі міжнародного авторського колективу з провідних вчених-економістів світу бере участь у створенні книги з поведінкових фінансів Financial Behavior: Players, Services, Products, and Markets, яка була опублікована в найбільшому університетському видавництві світу Oxford University Press. Цього літа у видавництві Oxford University Press USA, New York виходить друком книга Financial Behavior: Players, Services, Products, and Markets, edited by H. Kent Baker, Greg Filbeck, and Victor Ricciardi. Зокрема, Пластун О.Л. є автором глави, присвяченої основним гіпотезам, що описують поведінку фінансових ринків.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна 18-20 жовтня 2017 року бере участь у модулі Британської ради «Researcher Connect» у рамках програми «Комунікаційні навики для науковців».

Доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у міжнародній конференції Мережі навчання викладачів (Learning Teacher Network) за підтримки ЮНЕСКО, що відбувається в м. Орхус, Данія. Участь у конференції стала можливою завдяки реалізації тристоронньої грантової угоди в рамках проекту SCOPES «Підвищення енергетичної безпеки шляхом швейцарсько-українсько-естонського інституційного партнерства» (valorization grant), що фінансується Швейцарським національним науковим фондом.

25-27 жовтня у м. Сувон (Південна Корея) відбувається всесвітня конференція ЮНЕСКО, присвячена порядку денному освіти впродовж життя CONFINTEA VI Mid-Term Review 2017 «The Power of Adult Learning: Vision 2030», в якій приймає участь завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович

22-26 жовтня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у міжнародній конференції «Інновації для сталого розвитку» та розпочала стажування для викладачів за програмою «Освіта для сталого розвитку» в м.Каунас (Литва).

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна у жовтні бере участь у тренінг-курсі з експортного консалтингу «Передові практики експорту та фінансування торгівлі (Advanced Export Practice and Trade Finance)» ЄБРР в рамках програми «EU4Business» (серія тренінгів з промоції експорту).

Старший викладач Мареха Ірина Сергіївна отримує Диплом ІІІ ступеня за перемогу у конкурсі педагогічних інновацій СумДУ та ІІІ місце у конкурсі кейсів (СумДУ).

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна розробляє та реалізує проект з академічної мобільності в партнерстві з Чеським УПН (м. Прага) за фінансування Міністерства освіти Чеської Республіки.

8-14 травня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у VIII Санкт-Галленському форумі з управління відновлювальною енергетикою. Після завершення форуму проводиться робоча зустріч з представниками консорціуму проекту інституційного партнерства SCOPES IZ74Z0_160564 «Підвищення енергетичної безпеки шляхом швейцарсько-українсько-естонського інституційного партнерства».

В період з 05.2017-05.2021 рр. на кафедрі працює держбюджетна тема «Умови адаптації та чинники розвитку бізнесу в глобальному середовищі міжнародної економіки» (№ДР 0117U003353). Науковий керівник професор Макаренко Михайло Ілліч,  відповідальний виконавець – доцент Щербина Тетяна Володимирівна.

З нагоди Дня науки доцента кафедри Костюченко Надію Миколаївну відзначають грамотою Сумської обласної ради.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна бере участь у мікро-проекті “Академічна культура та принципи доброчесності в СумДУ” в рамках «Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні» (SAIUP) Американських рад з міжнародної освіти за підтримки Посольства США в Україні.

22 березня студентка спеціальності «Міжнародні економічні відносини» (освітня програма «Міжнародний бізнес») Бут Марина успішно захищає наукову роботу на Всеукраїнському конкурсі з напряму «Світове господарство і міжнародні економічні відносини»,  що проводиться Київським національним економічним університетом ім. В. Гетьмана, та за підсумками захисту посідає почесне 2 місце. Науковий керівник – завідувач кафедри міжнародної економіки д.е.н. Петрушенко Юрій Миколайович

У березні студентська команда «УАБС» виходить у фінал престижного Міжнародного студентського конкурсу з інвестиційних досліджень «CFA Institute Research Challenge» (щорічний глобальний конкурс, який забезпечує студентів вищих навчальних закладів інтенсивною підготовкою в галузі фінансового аналізу та професійної етики). Понад 4000 студентів з понад 865 університетів усього світу беруть участь в локальних регіональних змаганнях з подальшою участю у глобальних змаганнях, що проводяться CFA Institute. Робоча мова конкурсу – англійська. Фінал конкурсу відбувся 17 березня 2017 року в місті Києві. Переможці будуть представляти Україну на світовому рівні. Керівник команди – викладач кафедри Пластун Олексій Леонідович. 

У березні доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна бере участь у тренінгу для бізнес-консультантів «Export Strategy Development: The know-how to help small businesses grow». Тренінгова серія з просування експорту Інституту Експорту (Великобританія) та ЄБРРв рамках програми EU4Business support.

У лютому міжнародний журнал Computational Economics, що входить до 300 кращих економічних журналів світу за рейтингом IDEAS/RePEc публікує статтю «Short-Term Price Overreactions: Identification, Testing, Exploitation», підготовлену міжнародним авторським колективом, до складу якого входить викладач кафедри міжнародної економіки Пластун Олексій Леонідович. Журнал Computational Economics входить до однієї з найбільших в світі групи видавництв Springer і публікується з 1988 року. Імпакт-фактор журналу 0,691.

Старший викладач кафедри Щербаченко Вікторія Олексіївна стає учасником проєкту молодих учених “Інноваційні драйвери національної економічної безпеки: структурне моделювання та прогнозування” (реєстраційний номер 0117U003922). Термін  виконання: 2017-2020 рр.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна бере участь у розробці та реалізації проекту в партнерстві з Чеським УПН (м. Прага) «Посилення спроможності СНАУ та СумДУ у сфері якісної освіти та досліджень». За фінансової підтримки Чеської агенції з розвитку співробітництва. Робоча мова: англійська.

У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом” студентка групи МЕ-61а Новакова К.В. з роботою на тему: «Експортний потенціал сільського господарства України та його реалізація  у торгівлі з країнами ЄС» виборює диплом ІІ ступеня (Дніпропетровськ). Науковий керівник – професор кафедри Макаренко Михайло Ілліч.

У листопаді міжнародний журнал Journal of Economic Studies (Великобританія), що входить до 300 кращих економічних журналів світу за рейтингом IDEAS/RePEc, публікує статтю «The weekend effect: an exploitable anomaly in the Ukrainian stock market?», підготовлену міжнародним авторським колективом, до складу якого входить професор кафедри Пластун Олексій Леонідович. Журнал Journal of Economic Studies (Великобританія) входить до однієї з найбільших в світі групи видавництв Emerald (заснована в 1967 році, наразі до її портфеля входить близько 300 журналів та понад 2500 книг) та публікується з 1974 року.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна – асистент проекту, організаційна підтримка реалізації Спільного проекту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) і Сумського НАУ «Модульна навчальна програма «Успішний зерновий агробізнес на невеликій площі» за підтримки фонду «Центральна Європейська Ініціатива» та ЄБРР. Робоча мова: англійська.

Доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь в програмі підтримки професійного розвитку молодих науковців «Researcher Connect» від Британської Ради. Для участі в програмі тренінгового семінару, який проходить на базі Львівського національного університету імені Івана Франка, було відібрано 20 викладачів зі 160, які подали заявки.

Доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у міжнародній конференції «Розширення можливостей викладача завтрашнього дня», що відбувається в м. Таллін (Естонія). Конференція організована в рамках програми заходів Мережі навчання викладачів (Learning Teacher Network) за підтримки ЮНЕСКО. У заході беруть участь більш ніж 140 вчителів та викладачів з 23 країн світу.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна розробляє та реалізує проект Сумського НАУ – Чеського УПН (м. Прага) «Підтримка гармонізації запровадження Болонських принципів в українських аграрних університетах, на прикладі Сумського НАУ». За фінансової підтримки Чеської агенції з розвитку співробітництва. Робоча мова: англійська.

23-26 жовтня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна бере участь у конференції «Роль вищої освіти у вирішенні локальних і глобальних проблем», що відбувається у місті Рогов (Польща). Захід присвячений 25-річчю Балтійської програми університетів. Учасники заходу беруть участь у формуванні стратегічного плану розвитку організації.

Доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна протягом жовтня 2015 – квітня 2016 року бере участь у серії стратегічних сесій «New University» від топ-менеджерів провідних організацій. Темами навчання є: управління інноваціями, стратегічне управління, лідерство, управління репутацією, маркетинг, брендинг, управління персоналом, управління змінами.

29 вересня у Конгрес центрі Сумського державного університету відкривається Центр освіти дорослих «Освіта для життя». Проект реалізується ГО «Рада молодих вчених» за підтримки Німецької асоціації народних університетів та ГО «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток». Керівник проекту – завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович.

20-22 жовтня на базі навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» СумДУ проходить традиційний Сумський обласний турнір юних економістів. У якості експерта-консультанта традиційно виступає завідувач кафедри міжнародної економіки, доктор економічних наук, професор Петрушенко Юрій Миколайович.

В період з вересня до кінця грудня проходить «Школа інновацій та соціального підприємництва», яка має на меті сприяти розвитку соціальних інновацій та підприємництва в м. Суми, а також навчання практичним інструментам для управління проектами, роботи з командою однодумців, оперування фінансами, плануванню і шляхам досягнення бізнес-цілей. Леторами та спікерами Школи були молоді науковці, прогресивні викладачі СумДУ, зокрема і завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович.

Студентка спеціальності «Маркетинг» Сумського державного університету Вікторія Щербаченко (нині викладач кафедри) виборює перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «New ideas. Newpossibilities» / «Нові ідеї. Нові можливості». Науковий керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

15 квітня доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна в рамках семінару для науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів «Вплив трендів інформаційного суспільства на якість вищої освіти» бере участь у  тренінгу на тему  “Якість електронних навчальних курсів”. Семінар реалізовується в рамках ініціативи Microsoft Corp – Tutor Education Initiative за підтримки Міністерства освіти та науки України.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна у червні 2016 року проходить стажування з сучасної он-лайн вищої освіти та дистанційного навчання у Національному центрі дистанційної освіти публічної дослідницької інституції «Центр досліджень вищої освіти» ( м.Прага, Чеська Республіка. Мова виконання – англійська), у серпні 2016 року – стажування за проектом мобільності в рамках програми Erasmus+ KA1 «Мобільність викладацького складу» у міжнародному відділі, підрозділ Східної Європи та Азії (Університет Хоенхайм, м. Штутгарт, Німеччина. Мова виконання – англійська).

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Міжнародна економіка» проходть з 30 березня до 1 квітня в Національному університеті «Львівська політехніка»на базікафедри менеджменту і міжнародного підприємництва Інституту економіки і менеджменту, зі спеціальності «Міжнародна економіка» – 27-28 квітня в Київському національному торговельно-економічному університеті на базі кафедри міжнародної економіки. За підсумковими результатами студенти академії зайняли високі позиції в рейтингу учасників: студент 5-го курсу Петров Роман (гр.ММЕ-51) посів 4-е місце в фаховому випробуванні освітнього рівня «магістр», Педич Анна (гр.МЕ-21) – 12-е місце освітнього рівня «бакалавр». Наші студенти були відзначені Грамотами за участь і високі показники у ІІ етапі Всеукраїнської студентської Олімпіади за фахом «Міжнародна економіка». Підготовку студентів здійснювала доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Людмила Іванівна.


28 березня у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відбувається підсумкова науково-практична конференція Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за напрямом «Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом». У її роботі бере участь професор кафедри міжнародної економіки УАБС М.І. Макаренко, призначений наказом Міністерства освіти і науки України членом галузевої комісії, яка визначала переможців студентських перегонів. На конференції наше місто достойно представили студентка УАБС А. Хомутенко та студентка СумДУ Д. Шевельова, яким по праву присуджено другі місця.

8 березня в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара на базі факультету міжнародної економіки відбувається підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямом “Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом” За результатами фінального туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом “Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом” студентка гр. МЕ-41 Хомутенко А. В. з темою наукового дослідження “Проблеми внутрішньої взаємодії країн Єврпейського Союзу: історичний та сучасний ракурси” зайняла 2 місце (науковий керівник – завідувач кафедри міжнародної економіки Петрушенко Юрій Миколайович).

Завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович у  березні приймає участь в організації безпрецедентної 5-годинної конференції TEDxUABS під гаслом “Відкритий простір” за участю спікерів з усієї України.

11 лютого на базі Сумського державного університету доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна виступає спікером у вебінарі «Інноваційні методи навчання», участь в якому беруть більше 50 викладачів зі Швейцарії, Естонії та України. Однією з основних тем, презентованих у ході вебінару, стає метод проблемно-орієнтованого навчання (problem-based learning).

З 11 по 14 лютого завідувач кафедри міжнародної економіки Петрушенко Юрій Миколайович проходить навчальний курс від Програми розвитку ООН в Україні і отримує сертифікат тренера для тренерів (ТоТ).

15 грудня у м. Києві в Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України відбуваються щорічні загальні збори Української асоціації освіти дорослих. На цих зборах завідувача кафедрою міжнародної економіки Петрушенка Юрія Миколайовича обирають заступником голови Української асоціації освіти дорослих.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна – асистент проекту, організаційна підтримка реалізації Спільного проекту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) і Сумського НАУ «Модульна навчальна програма «Успішний зерновий агробізнес на невеликій площі» за підтримки фонду «Центральна Європейська Ініціатива» та ЄБРР. Робоча мова: англійська.

Викладач кафедри Щербаченко Вікторія Олексіївна бере участь у III міждисциплінарному, багатокультурному, інтернаціональному тренігу для аспіратнів, проведений за підтримки Балтійської університетської програми (Польща, 22-26 листопада 2015 р.).

У серпні студенти спеціальності міжнародна економіка Педич Анна (МЕ-21) та Бут Марина (МЕ-21) в результаті конкурсного відбору отримують право взяти участь у міжнародній літній школі «Будування миру та соціальної справедливості». Одним із спікерів Міжнародної літньої школи виступає завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович.

З 17 по 19 серпня завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович бере участь у науковому семінарі для країн регіону Східного сусідства “Освіта дорослих між особистісним зростанням і соціальним розвитком”, який проходить у Києві за підтримки Німецької асоціації народних університетів DVV International в Україні.

З червня 2015 року до березеня 2016 р. у Лодзьскому університеті комп’ютерних наук та Мистецтва (Польща) доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна проходить післядипломне навчання за спеціальністю «Менеджмент проектів, що фінансуються ЄС у фінансовій перспективі 2014-2020 рр» та навчання за програмою «Рівність можливостей в проектах ЄС». 

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна розробляє та реалізує проект Сумського НАУ – Чеського УПН (м. Прага) «Підтримка гармонізації запровадження Болонських принципів в українських аграрних університетах, на прикладі Сумського НАУ». За фінансової підтримки Чеської агенції з розвитку співробітництва. Робоча мова: англійська.

Студентка Новак Ксенія Сергіївна (група ФК-41) посідає друге місце у VII студентській конференції «Перший крок у науку» (20 грудня, 2015 р., м . Суми) – секція «Економіка і суспільство». Науковий керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

Студентка Новак Ксенія Сергіївна (група ФК-41) посіла перше місце у науково-практичній конференції імені професора Балацького О.Ф. «Економічні проблеми сталого розвитку» (квітень 2015) – секція «Світове господарство та міжнародні економічні відносини». Науковий керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

19 травня у Новограді-Волинському на базі Новоград-Волинського колегіуму відбувся Регіональний півфінал Всеукраїнського молодіжного чемпіонату з брейн-рингу «Вивчай Європу – змінюй Україну». Право представляти Сумський регіон на цьому змаганні виборюють в запеклій боротьбі з іншими командами нашого регіону, команда студентів Української академії банківської справи Національного банку України, до складу якої входять студенти 1-го курсу факультету банківських технологій, спеціальності «Міжнародна економіка» Хомутенко Агнія Володимирівна (капітан команди), Дрофа Анна Олександрівна, Усенко Анна Володимирівна, Клюшник Тетяна Вікторівна (гр. МЕ-41), Помазан Юрій Геннадійович (гр. МЕ-42) та студентка 5- го курсу Хмелик Олександра Сергіївна (гр. ММЕ-41). Підготовку студентів здійснювала доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Людмила Іванівна.

27 – 28 квітня під час проведення Днів Америки у Вінниці в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва відбувається міжобласний дебатний турнір. Учасниками заходу є чотири студенти академії, які складаються з двох команд, які на попередньому етапі зайняли призові місця. Команда «Progesto», у складі Костенко Альони (студентки групи МЕ-32) і Горкуши Михайла (студент групи МП-31) зайняли І місце у міському турнірі даних змагань. Команда «Орел і решка» у складі Бондаренко Руслани(студентка групи ОА-32) та Колесніка Анатолія(студент групи БС-43), які зайняли ІІ місце у міському турнірі. Науковим консультантом обох команд виступає завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович.

28 квітня 2015 року в науковій бібліотеці ДВНЗ «УАБС НБУ» (м. Суми) відбувається локальний молодіжний конкурс «Вивчай Європу – змінюй Україну!», який було ініційовано Представництвом ЄС в Україні.Участь у конкурсі беруть 9 команд: старшокласники ЗОШ № 2, № 7, № 10, № 17 і № 23 м. Суми, команда кадетського корпусу, збірна команда студентів Сум ДУ і СНАУ та дві команди УАБС НБУ.
Підсумувавши набрані бали за правильні відповіді, поважне журі в особі доцентів кафедри міжнародної економіки к.е.н. Т.В. Мазило та к.е.н. Л.І. Хомутенко оголошують результати конкурсу і об’явило переможців. Найбільшу кількість балів і найвищий рейтинг отримують команда студентів УАБС НБУ спеціальності «Міжнародна економіка», яка і становляться переможцями гри.

З 1 по 4 квітня в Національному університеті «Львівська політехніка» на базі Інституту економіки і менеджменту проходить ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади з дисципліни «Міжнародна економіка». За результатами двох турів, зайнявши високі позиції в рейтингу учасників, наші студенти були відзначені такими нагородами: Педич Анна В’ячеславівна (гр. МЕ-21) нагороджена Грамотою за І місце у номінації «За глибокі знання міжнародної економіки та оригінальну методику аналізу», Гурина Катерина Андріївна (гр. МЕ-22) нагороджена Грамотою за І місце у номінації «За інноваційність», Ожеховський Володимир Володимирович (гр. МЕ-21) нагороджений Грамотою за І місце у номінації «За креативність мислення». Підготовку студентів здійснювала доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Людмила Іванівна.

23-24 квітня в Київському національному торговельно-економічному університеті, на базі кафедри міжнародної економіки проходить ІІ етап Всеукраїнської студентської Олімпіади зі спеціальності та напряму підготовки «Міжнародна економіка». За результатами двох турів студенти академії зайняли високі позиції в рейтингу учасників: студентка 5-го курсу Противень Наталія (гр. ММЕ-41) посіла 5-е місце в фаховому випробуванні зі спеціальності «Міжнародна економіка» освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр», Петров Роман (гр.МЕ-11) – 6-е місце за напрямом підготовки «Міжнародна економіка» освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр». Наші студенти були відзначені Грамотами за участь і високі показники у ІІ етапі Всеукраїнської студентської Олімпіади за фахом «Міжнародна економіка». Підготовку студентів здійснювала доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Людмила Іванівна.

26-27 березня 2015 року доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Людмила Іванівна бере участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегії економічного розвитку країн в умовах глобалізації», яка проходила на базі факультету міжнародної економіки в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара. Також окремою секцією працює галузева конкурсна комісія II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямом “Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом”. За результатами фінального туру Всеукраїнського конкурсу студентка 5 курсу Хмелик Олександра з темою наукового дослідження “Основні напрями та перспективи інвестиційного співробітництва між Україною та ЄС ” (науковий керівник – доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Людмила Іванівна) отримує диплом ІІІ ступеня.

27 березня в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара на базі факультету міжнародної економіки відбувається підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямом “Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом”. За результатами фінального туру студентка 5 курсу Хмелик О.С. (гр. ММЕ-41) з темою наукового дослідження “Основні напрями та перспективи інвестиційного співробітництва між Україною та ЄС ” (науковий керівник – доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Людмила Іванівна) зайняла 3 місце.

12 березня в Українській академії банківської справи Національного банку України відбувається Всеукраїнська науково-практична конференція студентів “Проблеми та перспективи розвитку фінансової системи країни: погляд у майбутнє”. В рамках конференції на кафедрі міжнародної економіки працює секція “Україна в глобальному економічному просторі” за напрямами “Шляхи підвищення міжнародної конкурентоспроможності економіки України” та “Глобальні аспекти управління та контролю в фінансовій системі” (англ. мовою).

У березні завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович у складі команди «УАБС НБУ» приймає участь у міській спартакіаді з фут залу серед викладачів ВНЗ.

25-26 березня в ДВНЗ “Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана” відбувається підсумкова науково-практична конференція II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямом “Світове господарство та міжнародні економічні відносини”. Студентка 5 курсу Противень Н. Л. з темою дослідження “Трансакційні вигоди кроскультурних економічних відносин, як фактор розвитку світового господарства” (наук. кер. – завідувач кафедри міжнародної економіки Петрушенко Юрій Миколайович) займає 2 місце, а студентка 2 курсу Костенко А. Д. з темою дослідження “Економічні війни як інструмент конкурентної боротьби та засіб вирішення геополітичних інтересів” (наук. кер. – доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Людмила Іванівна) посідає 3 місце.

26 січня – 4 лютого викладач кафедри Мареха Ірина Сергіївна проходить стажування у рамках Зимова школа Жана Моне (Україна).

25 грудня завідувач кафедри міжнародної економіки Петрушенко Юрій Миколайович відвідує центральний офіс МФ «Відродження» у м. Києві для підписання угоди про реалізацію проекту «Адвокація права на освіту внутрішньо переміщених осіб у сумських ВНЗ».

З 29 жовтня по 2 листопада студентка спеціальності “Міжнародна економіка” Противень Наталія відвідує 9 сесію Школи європейських студій (EU Study Days) в м. Києві – проекті Представництва Європейського Союзу в Україні та Освітнього центру реформ.

Виходить навчальний посібник «Європейська інтеграція» (київське видавництво «Центр учбової літератури»). Передмову до книги пише вчений-міжнародник, Голова Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, професор І.В. Бураковський. Роботу з редагування матеріалу виконують професор М.І. Макаренко та доцент Л.І. Хомутенко.

7-9 листопада 2014 року завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович бере участь у семінарі-тренінгу, присвяченому вивченню міжнародного досвіду подолання громадянських конфліктів, що проводиться у м. Одеса Інститутом міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна 3-7 листопада 2014 року бере участь у міжнародній конференції тренерів «Tool Fair 9» (м. Клуж-Напока, Румунія). Організатор – Національна Агенція громадських програм у сфері освіти та професійного навчання при  Міністерстві національної освіти Румунії. Програма фінансувалась в рамках «Еразмус+». 

18 вересня на базі олімпійської підготовки збірної команди України з біатлону, ДЮСШ “Динамо” с. Токарі Сумського району проходить день цивільної оборони, в програмі якого відбувається Перший кубок ректора академії зі стрільби. Завідувач кафедри Петрушенко Юрій Миколайович займає « місце  у змаганнях.

Студентка спеціальності «Маркетинг» Сумського державного університету Вікторія Щербаченко (нині викладач кафедри) бере участь у Літній академії TEMPUS, Університет Кобленц-Ландау (Німеччина, 7-18 липня 2014 р.).

15 квітня професор Лондонської школи економіки Джудіт Шапіро вкотре читає лекцію в Сумському державному університеті. Джудіт Шапіро є відомим демографом в області досліджень причин смертності населення пострадянських країн. Вона консультує співробітників СумДУ – учасників трирічного проекту «Світова економіка охорони здоров’я» («Global Health Economics»): доцентів кафедри економічної теорії Костюченко Надію Миколаївну та Троян Марію Юріївну.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна – асистент проекту, організаційна підтримка реалізації Спільного проекту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) і Сумського НАУ «Модульна навчальна програма «Успішний зерновий агробізнес на невеликій площі» за підтримки фонду «Центральна Європейська Ініціатива» та ЄБРР. Робоча мова: англійська.

Доцент кафедри Костюченко Надія Миколаївна проходить стажування в Лондонському університеті за програмою Міністерства освіти і науки України за напрямом «Раціональне природокористування».

Доценту Заморі Оксані Михайлівні призначається наукова стипендія Польського Комітету UNESCO за фінансування Міністерства науки та вищої освіти Польщі для  дослідження: «Польський досвід розвитку транскордонного співробітництва: уроки для України». Мова виконання – англійська.

Доценти кафедри Костюченко Надія Миколаївна та Троян Марія Юріївна заручаються новим досвідом щодо поліпшення навчальної програми бакалаврського рівня згідно з сучасним глобальним підходом до  вивчення економіки здоров’я. Зустріч відбувається на базі Європейського університету в Санкт-Петербурзі (Росія) у рамках трирічного проекту «Global Health Economics».

Студентка спеціальності «Маркетинг» Сумського державного університету  Щербаченко Вікторія(нині викладач кафедри) за вагомі навчальні та наукові досягнення входить до «Книги рекордів освіти Сумщини».

Студентка спеціальності «Маркетинг» Сумського державного університету  Щербаченко Вікторія (нині викладач кафедри) бере участь у літній академії університету Кобленц-Ландау (м. Кобленц, Німеччина).

Студентка Щербаченко Вікторія (нині викладач кафедри) (група МК-81) посіла перше місце у IV міжнародній науковій конференції «Актуальні проблеми розвитку фінансово-економічних систем та інститутів» (Самара, 4–5 квітня 2013 р.). Науковий керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна 15-24 травня 2013 року бере участь у тренінговому курсі «Цикл доступного проектного менеджменту» (Маворово, Македонія). Центр міжкультурного діалогу. Проект підтримується Європейською Програмою «Молодь в дії»; 1 липня – 31 серпня 2013 року – стипендія польського комітету ЮНЕСКО на наукові дослідження в  Варшавському природничому університеті; 15-23 жовтня 2013 року – тренінговий курс «Вдосконалення якості міжкультурної освіти в рамках міжнародної молодіжної діяльності», Задар (Хорватія). Проект підтримується Європейською Програмою «Молодь в дії». 

20 грудня 2012 року в рамках роботи кафедри міжнародної економіки в Інформаційному центрі Європейського Союзу наукової бібліотеки ДВНЗ “УАБС НБУ” проводиться тематична дискусія на тему “Сучасний розвиток ЄС в умовах посилення дезінтеграційних тенденцій та погляд в майбутнє”. Запропонована тема для обговорення визначена відповідно до навчальної програми дисципліни “Міжнародна економіка”. Захід організовано доцентом кафедри Хомутенко Людмилою Іванівною. В обговоренні поставленої проблематики взяли участь студенти 3 курсу напряму підготовки “Фінанси і кредит”.

Науковці Сумського державного університету беруть участь у засіданні «круглого столу», присвяченого викоріненню дерев біля озера Чеха, в ході якого Костюченко Надія Миколаївна запропоновує внести зміни до генерального плану Сум.

Студентка Щербаченко Вікторія (нині викладач кафедри) на IV міжнародній молодіжній науковій конференції «Економіка і управління: сучасний стан», що проводиться на базі Самарського державного університету (Росія), посідає ІІ місце у секції «Менеджмент» з роботою на тему «Використання інструментів Інтернет-маркетингу компаніями в сучасних умовах» (науковий керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

18 березня студент 3 курсу спеціальності “Міжнародна економіка” Ярослав Хомутенко повернувся з Донецького національного університету економіки і торгівлі ім. Михайла Туган-Барановського з дипломом І ступеню за перемогу у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом “Світове господарство і міжнародні економічні відносини” (керівник д.е.н. проф., Макаренко Михайло Ілліч).

Студентка Щербаченко Вікторія (нині викладач кафедри) на ІІI-я Всеукраїнській студентській олімпіаді зі «Світового господарства і міжнародних економічних відносин»посідає 1 місце (керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна); (Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка)

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна реалізує міжнародний проект «Тиждень Європейських Студій» за участі Аграрного університету, м. Пловдів, Болгарія, Університету Святого Іштвана, м. Гьодоллє, Угорщина та Варшавського університету природничих наук (SGGW), Польща. Фінансування Заохочувального фонду CASEE. Робоча мова: англійська.

Кафедра міжнародної економіки щиро вітає з зайнятим ІІ-м місцем у ІІ Всеукраїнській студентській Олімпіаді студента ІІ-го курсу Хомутенко Я.В., що відбувається у Інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка 15 березня 2011р. Ярослав представляє поважному журі роботу на тему: «Польський досвід економічних перетворень на шляху до Європейського Союзу», керівник написання – професор Макаренко Михайло Ілліч.

Студентка Щербаченко Вікторія (нині викладач кафедри) стає учасником проекту “Ровесники незалежності – гордість Сумщини” та отримує Диплом І ступеня за наукову роботу «Роль інтелектуального капіталу у формуванні інноваційної економічної системи»  у Міжнародну конкурсі наукових робіт студентів і молодих вчених, присвяченого 110-річчю від дня народження лауреата Нобелівської премії Саймона Кузнеця. Науковий керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

Студентка Щербаченко Вікторія (нині викладач кафедри) (група МК-81) посідає перше місце у III міжнародній молодіжній науковій конференції «Креативна економіка ті інноваційні процеси (питання модернізації, розвитку та управління)» (Самара, 10–15 листопада 2011 р.). Науковий керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

З 30 вересня по 2 жовтня на базі ДВНЗ УАБС НБУ відбувся Обласний турнір юних економістів, на якому в якості експерта-консультанта запрошено Петрушенка Юрія Миколайовича, докторанта Сумського державного університету, кандидата економічних наук.

У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за напрямом «Світове господарство і міжнародні економічні відносини» студент групи МЕ-91 Хомутенко Ярослав з роботою «Польський досвід економічних перетворень на шляху до Європейського Союзу» виборює диплом І ступеня ( Донецьк, 2011  р.). Науковий керівник – професор кафедри Макаренко Михайло Ілліч.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна реалізує міжнародний проект літньої школи «Євроінтеграція: теорія і практика» за участі Аграрного університету, м. Пловдів, Болгарія та Варшавського університету природничих наук (SGGW), Польща. Фінансування Заохочувального фонду CASEE. Робоча мова: англійська.

Студентка Щербаченко Вікторія (нині викладач кафедри) отримує грамоту у номінації «За практичне розв’язання актуальних економічних проблем» у V Міжнародній студентській конференції «Інноваційні ідеї молоді у соціально-економічному розвитку України ХХІ століття», що проводилася на базі Запорізького національного університету. Керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

Студентка Щербаченко Вікторія (нині викладач кафедри) посідає ІІ місце у Другій міжнародній студентській науково-практичній конференції «Проблеми і перспективи розвитку підприємницької діяльності», що відбулася на базі Самарського державного університету (м. Самара, Росія). Керівник – доцент кафедри Школа Вікторія Юріївна.

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна восени проводить авторський курс тренінгів «Будуємо команду – Будуємо себе» для студентського активу 1-4 курсів Курської Державної Сільськогосподарської Академії ім. проф. І.І.Іванова (м.Курськ, РФ). Курс направлений на побудову команди, лідерства та адаптації першокурсників до навчання в університеті. 

Започатковано традицію проведення Обласного турніру юних економістів на базі УАБС (куратор проєкту –  професор кафедри Петрушенко Юрій Миколайович).

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна проводить міжнародний студентський літній табор «Ближче один до одного» (Сумський НАУ – Курська ДСГА ім. І. Іванова).

Доцент кафедри Замора Оксана Михайлівна бере участь упроведенні міжнародного студентського літнього табору «Ближче один до одного» (Сумський НАУ – Курська ДСГА ім. І. Іванова).

Професор кафедри Макаренко Михайло Ілліч входить до авторського колективу виконавців науково-дослідної теми на замовлення Національного банку України “Таргетування інфляції: проблеми та визначення концептуальних засад запровадження в Україні” у частині, прийнятій до розроблення  Українською академією банківської справи, а також входить до колективу розробників (від УАБС) пропозицій до «Концепції розвитку банківської системи України на 2005-2009 рр.

Ім’я професора кафедри Макаренка Михайла Ілліча вписано в енциклопедичний словник «Сумщина в іменах» (Сумщина в іменах: Енциклопедичний довідник. – Суми: Рекламно-видавниче об’єднання «АС-Медіа», Сумський державний університет, Видавничий дім «Фолігрант», 2004. – С. 285).

Професор кафедри Макаренко Михайло Ілліч у складі авторського колективу бере участь у виконанні науково-дослідної теми на замовлення Національного банку України “Грошово-кредитна політика Національного банку України та шляхи підвищення її ефективності”.