Протягом листопада-грудня 2021 року відбудеться нова серія наукових вебінарів в рамках спільного проекту «Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів України», що реалізується СумДУ в консорціумі з Чеським університетом природничих наук м. Прага. За результатами вебінарів учасники отримають сертифікати, мова проведення – англійська.
Запрошуємо вас використати унікальну можливість та взяти участь у серії наукових вебінарів, що надає спільний проект Чеського університету природничих наук м. Прага та СумДУ під назвою «Міжуніверситетська співпраця як інструмент підвищення якості обраних університетів України». Реєстрація за посиланням до останнього дня напередодні вебінару включно: https://forms.gle/q41XfccCdnativ96A
Більше деталей:
1) 17.11.2021 – тема побудови бізнес-інкубатора в університеті 17.11.2021 – тема побудови бізнес-інкубатора в університеті від пана Петра Копечека, директора інкубатора Point One, Чеський університет природничих наук м.Прага. Учасники будуть забезпечені методичними рекомендаціями, а також запрошено практиків, які поділяться унікальним досвідом. Інкубатори створюються для обслуговування підприємців будь-якого типу. Вони створювалися різноманітними установами, і університети не є винятком. Тому не дивно, що їх місії, програми та цілі суттєво відрізнялись. Великі університетські інкубатори мають свої правила. Вони можуть допомогти оживити викладання на реальних прикладах та мотивувати талановитих студентів створювати власні стартапи та компанії, які можуть надалі підтримувати університет. Вони також можуть сприяти видимості університету та започаткувати майбутню співпрацю зі спонсорами.
2) 18-19.11.2021 – екологічна тематика від пані Яни Пульпанової (агенція Енвіростиль, Чеський університет природничих наук м. Прага). Пані Яна просить пройти додаткову реєстрацію на кожен із її вебінарів окремо:
- Лекція: Вступ до концепції Green office (Зелений офіс). Реєстрація: https://forms.gle/dx2faCnjGowh6adf9
У цій лекції лектор розповість, яка мета та переваги офісу для студентів та самого університету, поділиться своїм досвідом створення офісу та інформацією про найкращі практики інших країн Європи. Ця лекція для студентів, які цікавляться стійкістю університетів, а також бізнесу, оскільки більшість принципів однакові. Ця лекція також корисна для викладачів та співробітників університету, які можуть бути залучені до роботи офісу, а також для людей, які хочуть отримати користь від офісу в університетському містечку.
- Лекція: Роль університетів у екологічній кризі. Реєстрація: https://forms.gle/od3nZcjbbPCAeMZr8
У цій лекції буде надано інформацію про екологічні ситуації та які можливі шляхи адаптації університетів та яка роль Зелених офісів. Екологічна, а також соціальна ситуація швидко змінюється, від стабільної до вкрай нестабільної. Роль офісів полягає в тому, щоб допомогти людям об’єднатися та співпрацювати у діяльності, яка розвиває адаптацію та створює стійкість до поточних і майбутніх викликів.
3) 13-14.12.2021 – тема наукометрії від доктора, професора Давіда Херака (Чеський університет природничих наук м. Прага): семінар буде зосереджений на вдосконаленні роботи з науковими базами даних та ознайомленні з принципами наукометрії. На вебінарах будуть представлені різні системи вимірювання та аналізу наукової літератури. Оцінки відмінностей між Web of Science та Scopus на основі наукометрії, а також класифікації Fields of Research and Development (FORD) будуть невід’ємною частиною уроків.
Вебінари будуть проводитися чеськими експертами англійською мовою. За результатами учасники отримають сертифікати. Посилання будуть розміщені у події в розділі “Обговорення”: https://fb.me/e/2KXuwJ8GI а також, за можливістю, надіслані на ваші пошти, за якими ви будете реєструватися, проте прохання орієнтуватися на Фейсбук.
Дізнатися більше про проект: https://mev.biem.sumdu.edu.ua/projects/platforma-agrisciences-dlia-posylennia-nauky-u-vyshchykh-navchalnykh-zakladakh-ukrainy
Координатор проекту з української сторони для СумДУ – доцент кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ Оксана Михайлівна Замора.