Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

День кар’єри ЄС для студентів кафеди міжнародних економічних відносин

Інформаційний центр ЄС, що існує при кафедрі міжнародних економічних відносин,  організував онлайн-захід «День кар’єри Європейського Союзу», що відбувся 14-15 травня 2020 року.

Захід проходив в два етапи:
14 травня 2020 р. пройшла панельна дискусія «Професійний розвиток та європейська інтеграція»
Спікери:
▶️ Вікторія Давидова, радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні
▶️ Денис Черніков, експерт з питань євроінтеграції, менеджер проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні»
▶️ Тарас Савченко, доктор економічних наук, професор, Керівник Центру інформаційної підтримки бізнесу у м. Суми, що функціонує за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамкам ініціативи EU4Business.
▶️ Анна Моїсеєнко, HR-директор міжнародного підприємства АТ “Технологія”.
▶️ Юлія Єлфімова, менеджерка проєктів ГО “Центр євроініціатив”, тренерка Мережі тренерів Ради Європи, консультантка Інфоцентру Еразмус+ Молодь та Європейскького корпусу солідарності в Україні.

Модератор: Петрушенко Юрій, координатор Інформаційного Центру ЄС в м. Суми, завідувач кафедри міжнародних економічних відносин Сумського державного університету.

14-15 травня
Тренінги по soft skills
14 травня пройшов онлайн-тренінг “Сучасні інформаційні технології для легкого повсякдення, стрімкої кар’єри та успішного бізнесу” (коротко про Google Doc, Sheet, Slide, Contacts, Calendar, Keep, Drive. + Trello. + Slack).
▶️ Тренер: Тарас Лютий, доцент Сумського державного університету.

14-15 травня пройшов онлайн-Тренінг “Ефективна комунікація та ораторське мистецтво” для представників малого та середнього бізнесу.
▶️ Тренер: Олена Берещук
Тренінг проходив 2 дні (14-15 травня) і проводився за організації Центру інформаційної підтримки бізнесу у м. Суми, що функціонує завдяки підтримці Європейського банку реконструкції та розвитку у рамках ініціативи ЄС EU4Business.

15 травня пройшов онлайн-тренінг «Волонтерство в Європейському Союзі як крок до побудови кар’єри». Тренери:
▶️ Юлія Єлфімова, менеджерка проєктів ГО “Центр євроініціатив”, тренерка Мережі тренерів Ради Європи, консультантка Інфоцентру Еразмус+ Молодь та Європейскького корпусу солідарності в Україні;
▶️ Ірина Новак, координаторка волонтерських проєктів ГО “Центр євроініціатив”, консультантка Інфоцентру Еразмус+ Молодь та Європейскький корпус солідарності в Україні.

15 травня відбулась відкрита дискусія в рамках засідання Civic Engagement Club. Online. «Де будувати свою кар’єру: в Україні чи/та за кордоном?»
▶️ Модератор: Ганна Швіндіна, завідувач кафедри менеджменту Сумського державного університету, виконавчий директор ГО «Центр освіти впродовж життя».

День Кар’єри ЄС реалізується в рамках проекту «Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні». Захід відбувається щорічно у 15 містах України протягом останніх чотирьох років. Це серія публічних заходів, де представники мереж ЄС та інші учасники обговорюють впровадження стандартів і практик ЄС в Україні, участь у програмах ЄС для розвитку нових бізнес- та освітніх можливостей.

Під час заходу гості дізнались про: сучасні тенденції на ринку праці; вплив європейської інтеграції на очікування роботодавців і те, як український бізнес розвиває ці напрями і які вимоги висуває до молодих фахівців; учасники дізнаються про пріоритети політики Європейського Союзу (EU GreenDeal, Industry 4.0 тощо) та тренди, які вони створюють; учасники мереж ЄС поділилися успішними історіями, як вони використовують широкі можливості, отримуючи освіту в Європі та розвиваючи власний бізнес за підтримки ЄС.

Серед ключових компетенцій на ринку праці ЄС експерт з євроінтеграції Денис Черніков виділив такі вміння як грамотність, знання мов, обізнаність у сфері науки та технологій, взаємодія з цифровими технологіями, аналітичне мислення та інше. За словами експерта, ці навички стануть у нагоді і тим, хто прагне продовжити навчання в Євросоюзі. «Сьогодні серед пріоритетів ЄС – інвестування в людський капітал, науку та технології, захист довкілля, економічну свободу і конкуренцію, причому ці складові є взаємодоповнюючими – одне неможливо без іншого», – наголосив Д.Черніков. Він додав, що в Європейському Союзі існує чітка система стимулів для розвитку як на наднаціональному рівні, так і на рівні країн-членів спільноти: використовуються кошти структурних фондів ЄС, податкові пільги, гранти, бюджети країн ЄС тощо.

В Євросоюзі існує практика дотацій на створення робочих місць, яка включає навчання та перекваліфікацію працівників. Діє й така інституція як молодіжна гарантія зайнятості, якою щорічно користаються понад 3,5 млн громадян в Євросоюзі. «Під час кризи кошти ЄС можуть бути використані не лише на підтримку бізнесу, працівників, але й на розвиток технологій, навчання, що дуже важливо», – вважає Д.Черніков. Експерт звернув увагу, що Україна приєдналася до програм ЄС і також має можливість сприяти розвитку нових бізнес-моделей, європейських механізмів створення робочих місць, підтримки малого та середнього бізнесу.

Як зазначила HR-директор міжнародного підприємства АТ “Технологія” Анна Моїсеєнко, якщо раніше працедавець найбільше уваги приділяв професійними компетенціям кандидата на посаду, то на сьогодні важливими є дійсно ті пріоритети, які є в ЄС: критичне мислення, вміння приймати рішення у критичних ситуаціях, творчий підхід, робота в команді, мультизадачність. Перевагою є знання мов, причому не лише англійської, але й другої іноземної – німецької, італійської, а особливо у тренді зараз знання китайської.

За словами керівника Центру інформаційної підтримки бізнесу у Сумах Тараса Савченка, в Україні понад 90% суб’єктів господарювання – це мікробізнес та малі підприємства, але вони мають обмежений доступ до фінансових ресурсів, знань, інформації. І тому ціль Центру інформаційної підтримки бізнесу полягає у тому, щоб надати відповідну корисну інформацію в рамках тренінгів та бізнес-форумів, що сприяло би розвитку підприємництва, надало би можливість протестувати свої бізнес-ідеї, знайти партнерів для їх реалізації.

Консультантка Інфоцентру «Еразмус+ Молодь» та Європейського корпусу солідарності в Україні Юлія Єлфімова розповіла про переваги для побудови кар’єри, які надає участь у європейських програмах волонтерства. За її словами, волонтери здобувають і перший робочий досвід, що так важливо для потенційного роботодавця, і отримують суттєві компетенції – креативність, вміння вести переговори, навички підприємництва, розвивають емоційний інтелект, здобувають корисні контакти. «Наші волонтери отримують перший досвід, який іншим чином складно отримати, окрім того після участі у проєкті вони матимуть листи-підтримки для працевлаштування, а ще часто молоді люди залишаються працювати там, де почалась їх волонтерська кар’єра», – зазначила Ю.Єлфімова. Більше того, Європейський корпус солідарності в Україні надає сертифікати волонтерам, адже такі проєкти є освітніми. І цей документ широко визнається роботодавцями та вишами в ЄС, що надає конкурентні переваги. Напрямки волонтерства є дуже різними: це сфера освіти, соціальна сфера, адміністративна та громадська діяльність. «Був навіть запит на волонтера у ботанічний сад, який грав на сопілці і спостерігав як ростуть рослини», – розповіла Ю.Єлфімова. Вона резюмувала, що головним у цьому є те, щоб сам майбутній волонтер визначив, чим прагне займатися, яку має мотивацію і повідомив про це, зголошуючись на волонтерство.