Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Інновації в освіті, освіта для інновацій

Викладачі академії 20 лютого 2015 року прийняли участь у науково-практичному семінарі для викладачів вищих навчальних закладів «Освітні інновації: ера онлайн», організатором якого виступила Київська школа економіки.

«Освітні інновації: ера онлайн» – це одноденний інтенсивний науково-практичний семінар, розроблений для викладачів економічних дисциплін вищих навчальних закладів, які цікавляться можливостями онлайн освіти та орієнтовані на застосування новітніх методик у процесі викладання. (Програма семінару). Від академії участь у семінарі взяли к.е.н., доценти кафедри банківської справи Циганюк Дмитро Леонідович та Євченко Наталія Григорівна, старший викладач кафедри міжнародної економіки Афанасьєва Ольга Борисівна, асистент кафедри фінансів Бричко Марина Михайлівна.

Семінар урочисто відкрив Директор з академічних питань Київської школи економіки А.С. Панченко. Про актуальність та необхідність впровадження інформаційних технологій та інших інновацій у навчальний процес вищих навчальних закладів розповів Павло Шеремета, професор Київської школи економіки, Міністр економічного розвитку і торгівлі України (з 27 лютого по 2 вересня 2014 року).

Під час семінару розглядалися наступні питання:

– актуальність та особливості використання інформаційних технологій у навчальному процесі, яким були присвячені доповіді Івана Примаченко, співзасновника проекту масових онлайн курсів «Прометеус», та Володимира Вахітова, професора Київської школи економіки;

– особливості розробки онлайн курсів та використання елементів змішаного навчання під час викладання економічних дисциплін. В цьому аспекті цікавим був досвід впровадження перших масових онлайн курсів в Україні (доповідь Андрія Длігача, к.е.н., доц. кафедри міжнародної економіки Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка), а також досвід викладання масового онлайн курсу на Coursera (доповідь Марії Юдкевич, проректора Вищої школи економіки, м. Москва). Окремої уваги заслуговує презентація Ольги Захарової, комерційного директора проекту Moocology, щодо запровадження елементів онлайн навчання з дисципліни «Економічна кібернетика» на кафедрі економічної кібернетики Харківського національного економічного університету;

– психологія онлайн освіти та мотивація слухачів онлайн курсів з метою збільшення кількості студентів, які успішно завершують навчання, про що йшлося у доповіді Юнони Лотоцької, к.п.н., докторанта Інституту психології імені Г.С. Костюка, провідного наукового співробітника лабораторії Нових інформаційних технологій, розробника дистанційних курсів та експерта з мотивуючого контенту, та Павла Ілляшенко, cтаршого економічного стратега AYA Capital, який успішно закінчив близько 25 онлайн курсів.

Особливої уваги також заслуговує доповідь: «Досвід великого бізнесу у сучасному онлайн навчанні: програма KPMG K-Foundation» Юлії Шульги, керівника напрямку по роботі з університетами та студентськими організаціями, та Анни Курашової, спеціаліста з підбору персоналу. Представники KPMG презентували програму K-Foundation Online для студентів старших курсів і випускників, які налаштовані на кар’єру в сфері аудиторських та консультаційних послуг, а також сертифікації ACCA.

Семінар закінчився підведенням підсумків та активним обговоренням за участю доповідачів, слухачів та організаторів заходу. За результатами участі у роботі семінару учасникам були вручені сертифікати професійної майстерності.

Інформацію підготували

к.е.н., асистент кафедри фінансів Бричко М.М.
к.е.н., старший викладач кафедри міжнародної економіки Афанасьєва О.Б.
к.е.н., доцент кафедри банківської справи Євченко Н. Г.
к.е.н., доцент кафедри банківської справи Циганюк Д.Л.