Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Кафедра МЕВ СумДУ запускає новий спільний чесько-український проект для підтримки якісних докторських досліджень у 5 українських ВНЗ

Чеський університет природничих наук м. Прага (Чехія) та Сумський державний університет протягом серпня-грудня 2022 року спільно реалізовуватимуть проект розвитку «ПІДВИЩЕННЯ ПОТЕНЦІАЛУ АСПІРАНТІВ ДЛЯ ЯКІСНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ В УКРАЇНІ», що фінансується Міністерством закордонних справ Чеської Республіки. Проект запущено в консорціумі з іншими 4 українськими університетами: Дніпровським державним аграрно-економічним університетом, Сумським національним аграрним університетом, Поліським національним університетом, Національним університетом «Чернігівська політехніка». Керівником проекту з чеської сторони є доктор філософії Адам Кешнер, технічний факультет. Координатором проекту з української сторони для СумДУ є к.е.н., доцент Оксана Замора, кафедра міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ.
Проект спрямований на підвищення потенціалу аспірантів України через розвиток їхніх навичок і знань щодо якісних досліджень, а також через надання грантового фінансування та створення середовища та інструментів для їх керованої практичної реалізації. Дослідження аспірантів планується будувати на тісній співпраці дослідників з України та Чехії, які спрямовуватимуть аспірантів на найкращі дослідницькі ідеї, передові проекти та стандарти європейської науки.
В рамках проекту заплановано такі заходи:
1. Поглиблені навички та знання аспірантів українських ВНЗ щодо проектування та проведення якісних досліджень, подання заявок на отримання грантів для них.
Зміст заходів: покращене середовище, де аспіранти отримуватимуть наставництво, підтримуватимуться міні-грантами та обладнанням, а також залучатимуться до роборти дослідницької групи та навчального візиту до Праги. Будуть оголошені конкурси на віртуальний клас для молодих дослідників, курс академічного письма (англійська мова) та придбання наукового обладнання.
2. Поглиблені навички та знання аспірантів українських ВНЗ щодо розвитку міжнародного співробітництва та мультидисциплінарних досліджень.
Зміст заходів: Дослідницькі групи будуть створені для розробки якісних досліджень і публікації їх результатів. Буде оголошено конкурси на літню школу та міні-гранти на проведення досліджень. Конкурс міні-грантів на дослідження та навчальну поїздку до Праги буде оголошено під час віртуального місячного заняття для аспірантів і дослідників на тему «Практичні інструменти для досліджень, фінансованих за рахунок грантів».
Слідкуйте за новинами, щоб долучитися до діяльності проекту протягом наступних місяців.