5 грудня 2014 року у переповненій великій конференц-залі Наукової бібліотеки УАБС НБУ студенти та викладачі академії мали щасливу нагоду послухати бізнес-лекцію Голови Правління ПАТ “Перший Інвестиційний Банк” (PINbank) Олега Малкіна. Організована вона за ініціативою старшого викладача кафедри міжнародної економіки Ольги Борисівни Афанасьєвої. Захід відкрив в. о. ректора академії, професор С.М. Козьменко:
– Останнім часом нам таланить на цікаві зустрічі із професіоналами-банкірами. Зовсім недавно в цій залі виступав директор Сумської філії ПАТ КБ «ПриватБанк» Ігор Борисович Чернявський, який ділився «секретами» щодо того, як залишатися «на плаву» за сучасних складних обставин. Із записом цієї лекції і сьогодні можна ознайомитися на нашому сайті. Жваво обговорюють в Україні 10 тез від гуру цифрового банкінгу Кріса Скінера, який пророкує на найближче десятиліття заміну пластикових карток на платіжні чіпи, зафіксовані в одягу чи годиннику. І ось сьогодні ми пропонуємо вам не менш цікаву лекцію із розглядом питань ефективної зміни стратегії розвитку банків у сучасних умовах. Приємно, що Олег Олександрович теж люб’язно погодився на запис своєї лекції. Сподіваюся, що ця презентація буде корисною для всіх присутніх.
І справді, Олег Малкін не відходив від мікрофона кілька годин, і увесь цей час приковував до себе увагу слухачів. Це й не дивно, адже лектор має майже 20-річний досвід роботи у банківській системі, пройшовши шлях від стажера до Голови Правління банку, ставши експертом та запатентувавши інноваційні винаходи щодо організації банківського обслуговування. Він не боїться сміливо дивитися в майбутнє, оперативно відгукуючись на виклики часу. Нерідко його «пророцтва» щодо розвитку інноваційних технологій здавалися нам фантастикою. Проте, погодьтеся: чи могли ми якихось десять років тому (не кажучи вже про ширший відрізок часу) навіть уявити, настільки звично увійдуть у широкий вжиток комп’ютери, мобільні телефони, інші ґаджети?
Банківська система сама собою досить консервативна, у той час, як ІТ-технології, соціальні мережі стрімко розвиваються і вдосконалюються, нерідко пропонуючи клієнтам послуги, які цілком могли б виконувати банки. Як витримати жорстку конкуренцію й вижити? Як задовольняти потреби клієнтів не лише з умовного покоління Х, Y, а й Z – сучасних юнаків і дівчат – мобільних, «просунутих», ризикових, які буквально «живуть» у соціальних мережах і не бояться в режимі он-лайн здійснювати платежі, покупки, замовлення тощо? Саме про це та багато іншого, безумовно, корисного як студентам, так і викладачам, розповідав лектор. Він послав аудиторії чимало месиджів, як-то: не можна зупинятися на досягнутому, необхідно постійно професійно розвиватися, шукати нові, нестандартні рішення, свою, незаповнену нішу на ринку праці. Тільки тоді ви будете затребуваними роботодавцями.
Олег Малкін цитував багатьох видатних людей, запевняв студентів, що саме за їхніми сміливими й амбітними кроками, які базуватимуться на запровадженні інноваційних технологій, – успішне майбутнє.
Гість відповів на численні запитання викладачів і студентів, запросив їх до творчого співробітництва.
У результаті попередньої домовленості, між PINbank та Академією СЕО Олегом Малкіним та в.о. ректора С.М. Козьменком було підписано угоду про співробітництво. Вона передбачає можливість наших студентів проходити стажування в банку, а також організовувати спільні науково-практичні заходи.
Інформацію підготувала
провідний фахівець інформаційно-видавничого відділу Н.В. Даниленко,
старший викладач кафедри міжнародної економіки О.Б. Афанасьєва
Фото В.Р. Ситниченка