Академії, пройшла в м. Нюрнберг.
Чергова міжнародна конференція, організована Міжнародним центром банківської справи та корпоративного управління ДВНЗ «УАБС НБУ», що діє під керівництвом професора Костюка О. М., успішно завершила свою роботу.
тут.
Конференція під назвою «Global Financial Market and Corporate Governance: Issues of Efficiency and Performance» була організована за спільної ініціативи Центру та професора Маркуса Стігльбауера з університету Ерлангена-Нюрнберга. Подія проходила на базі німецького вишу в м. Нюрнберг, 25 вересня 2014 року. Академію на конференції представляли В. о. ректора, професор С. М. Козьменко, професор кафедри міжнародної економіки О. М. Костюк та асистенти кафедри міжнародної економіки Я. І. Мозговий та Д. А. Говорун.
Зазначимо, що участь у конференції представників Академії стала можливою за фінансової підтримки університету Ерлангена-Нюрнберга та спонсорської підтримки видавництва «Віртус Інтерпрес».
Міжнародна конференція стала ціленаправленим продовженням кількарічної співпраці професора кафедри міжнародної економіки Академії Костюка О. М. та професора Університету Ерланген-Нюрнберга – Маркуса Стігльбауера у галузі досліджень корпоративного управління. Проф. Стігльбауер кілька разів брав участь в міжнародних конференціях, організованих Міжнародним центром банківської справи та корпоративного управління, є співавтором цілого ряду наукових проектів з представниками Центру. Домовленості стосовно організації конференції на базі Університету Ерланген-Нюрнберга були остаточно закріплені на міжнародній конференції в Пізі в 2012 році, співорганізатором якої виступав Міжнародний центр Академії. Головною метою конференції став аналіз сучасних тенденцій зміни фінансових ринків та корпоративного управління, пошуку шляхів підвищення ефективності та прибутковості діяльності корпорацій з мінімізацією ризику, та виконання вимог регуляторів.
Для участі в конференції зібралися експерти з 20 країн світу, які представляли відомі університети та організації таких країн, як США, Канада, Великобританія, Німеччина, Італія, Іспанія, Бразилія, Південна Корея, Індонезія, Малайзія, Південна Африка, Бруней тощо.
Конференція почалася з вітального слова професора Стігльбауера, професора Козьменко та професора Костюка, які привітали усіх присутніх та побажали їм плідної роботи, щоб учасники змогли внести свій вклад у розв’язання важливих економічних та правових питань, а конференція стала поштовхом до створення нових партнерських зв’язків, ділових знайомств.
Далі слово було надане ключовим доповідачам. Професор Аня Залевська з університету міста Bath (Великобританія), а також університету Берклі в Каліфорнії (США). Її доповідь стосувалась змін в регулюванні щодо корпоративного управління в фінансових та не фінансових установах та того, яким чином корпорації пристосовуються до цих змін. Як директор Центру з корпоративного управління та регулювання, член ради директорів Європейської асоціації фінансового управління, редактор ряду міжнародних наукових журналів та консультант для багатьох регулятивних органів Великобританії, проф. Залевська фахово проаналізувати зміни в регулятивній базі останніх років.
Наступним ключовим доповідачем став практик з кількадесятилітнім досвідом роботи на управлінських позиціях в фінансовому секторі в Швейцарії та багатьох інших країнах, а зараз генеральний директор компанії Enhanced Banking Governance GmbH – Філіп Вейтс (Цюрих, Швейцарія). Доповідь Філіпа Вейтса стосувалась практичних аспектів корпоративного управління та аудиту в банківських установах, їх трансформації в умовах світової фінансової кризи з точки зору практика.
Після перерви робота конференції продовжилася у відповідних секціях. Перша секція конференції сфокусувала увагу на розгляді питань корпоративного управління, прав акціонерів, структури власності та внутрішнього контролю. Координатором секції виступив представник кафедри міжнародної економіки Академії – Мозговий Я. І.
Перша доповідь, презентована професором Удо Бренделем з Американського університету Дубаї, була присвячена сучасним кодексам корпоративного управління з точки зору використання їх як альтернативи порівняно з класичним регулювання для здійснення контролю над розвитком процедур та стандартів управління компаніями.
Професор Ентоні Нвафор з університету Венди, що у Південній Африці у своїй доповіді сфокусував увагу на необхідності дотримання балансу між прибутковістю акціонерів та інтересами інших стейкхолдерів організації.
Представники компанії з фінансового планування та управління Saddle Operating (США), генеральний фінансовий директор Даглас Ремзі та віце-президент Александр Гнутті представили увазі учасників секції доповідь про прогнозування результатів голосування ради директорів щодо питань, які були внесені акціонерами, в залежності від тих чи інших параметрів формування ради та інших факторів.
Нурул Назлія з університету Манчестера (Великобританія) презентувала своє дослідження впливу політичних зв’язків на ефективність роботи комітетів з аудиту рад директорів компаній, вартості послуг зовнішніх аудиторів та їх висновків.
Джаспер Кім професор університету Ewha Womans (Південна Корея), а також гостьовий професор університету Стенфорда (США) разом з Йоур Лі (Південна Корея) презентували свої пропозиції з покращення корпоративного управління за допомогою партнерства приватних і державних організацій, соціальних фінансових моделей в посткризовий період.
Мозговий Ярослав та Дмитро Говорун зробили доповідь про специфіку та складнощі банківської діяльності в докризових та посткризових умовах, враховуючи останні зміни в банківському регулюванні.
Сінтія Утама, професор університету Індонезії зробила доповідь на тему практики корпоративного управління, структури власності та кредитних рейтингів.
Друга секція була присвячена основним проблемам корпоративного управління. Питання ринкової ефективності та корпоративного управління були висвітлені в доповіді Макліна Клауса (університет Денвера, США). Доповідач запропонував огляд ряду факторів фінансового та нефінансового характеру з метою включення до моделі з попередження ризику банкрутства підприємства. Анна-Лєна Кюн (університет Ерлангена-Нюрнберга, Німеччина) зосередила увагу присутніх на питаннях звітності зі стабільного розвитку як у комерційних так і некомерційних банках. Проблема присутності жінок у радах директорів Іспанських компаній була розглянута у доповіді Анджели Джовінко (Содалі, Іспанія). В рамках виступу було оглянуто регулювання структури рад директорів в країнах Європи. Наголошено на недостатній збалансованості рад директорів іспанських компаній та відсутності відповідних вимог у регуляторів.
Корпоративне управління у публічному секторі було розкрито у доповіді Михаїла та Георгіоса Папахрістоу (Греція). Доповідачі зосередили увагу на важливості та позитивній ролі принципів корпоративного управління у публічному секторі економіки на прикладі сектору охорони здоров’я Греції.
В свою чергу Професор Улаганатан Субраманіан зі Школи бізнесу Технологічного університету Брунея зробив доповідь про дослідження корпоративного управління, кредитний ризик та основні фактори прибутковості банківської діяльності в країнах БРІКС.
Третя підсекція «Фінансові ринки: корпоративне управління та регулювання» координувалась асистентом кафедри міжнародної економіки Д. А. Говоруном та містила ряд робіт, що є результатами дослідження з окремих проблем регулювання та управління. Доповідачі обговорили низку питань з управління ризиками, регулюванням сфери корпоративного управління, ризи-менеджменту, інвестиційного клімату тощо. Представники різних наукових шкіл, різних континентів мали нагоду протягом декількох годин спілкуватися з обраної тематики.
Робота секції розпочалася з доповіді Лоредани Феррі ді Фабріціо (університет Chieti-Pescara, Італія), де автор розглядала питання регулювання деривативів та ворожих поглинань у розрізі поведінки менеджменту. Автор інформувала про дослідження літератури з даних проблем, а також розробленої моделі та наслідків поведінки менеджменту компаній.
Тема регулювання була продовжена Ремером Сассеном (Університет Гамбурга, Німеччина). Він акцентував увагу на питаннях регулювання процесу управління ризиками в рамках двох моделей корпоративного управління. За основу автором були взяті Англо-Саксонська та континентальна моделі. За рахунок аналізу документів, що регулюють корпоративне управління у країнах, запропоновано порівняння двох концептуальних моделей та оптимізація управління ризиками для покращення ефективності діяльності компаній.
Питання запобігання подальшій фінансовій кризі були розкриті в рамках доповіді Дерека Айреленда (Університет Карлтона, Канада). Він запропонував концептуальну модель організації сфери регулювання діяльності суб’єктів фінансового ринку для попередження наслідків та можливих викликів від послідуючих криз. Він зазначив, що протягом світової фінансової кризи, яка мала місце декілька років назад, Канада не зазнала настільки суттєвих втрат як інші країни. Проте автором наголошено, що не виключені можливі подальші прояви кризи. Для їх мінімізації та недопущення у майбутньому в рамках доповіді запропоновано концепцію змін до сфери регулювання. Дослідження викликало жваву дискусію, про що свідчить низка питань до Дерека стосовно даної теми.
Куршид Джалілов (університет Борнемоута, Великобританія) в рамках доповіді запропонував новий підхід до оцінки аналізу факторів корпоративного управління та їх впливу на результати діяльності банків у перехідних економіках. Запропоновані моделі оцінки та результати симуляцій викликали дискусії з-поміж учасників. Також інтерес викликав саме підхід поділу банків на групи для врахування специфіки вибірки.
Анна Крістіна Карвальо (університет Mackenzie Presbyterian, Бразилія) зосередила увагу на питаннях правового аспекту регулювання інформаційного ризик-менеджменту, особливо в умовах пост-Сноуденівської ери.
Проблеми інвестування та створення відповідного інвестиційного клімату в Індонезії були обговорені під час доповіді Сідхарти Утами (університет Індонезії, Індонезія).
Під час конференції члени Міжнародного центру академії провели ряд переговорів стосовно майбутнього співробітництва з іноземними партнерами. Зокрема були обговорені перспективні проекти з організації міжнародної PhD програми, подальших міжнародних конференцій.
Чергова міжнародна конференція, в організації якої приймали участь науковці з академії, як завжди пройшла на високому в особливій атмосфері цікавого спілкування в колі однодумців, представників різних наукових шкіл з корпоративного управління, зосереджених на вирішення актуальних наукових проблем. З кожною подібною конференцією все більше науковців та практиків з усього світу дізнаються про потенціал Академії, сприяючи закріпленню позитивного іміджу нашого навчального закладу на міжнародній арені.