Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Порада від викладача

Д’яконова Ірина Іванівна, доктор економічних наук, професор кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ.

Рік 2022 став роком випробувань для всіх нас!  І, ми віримо, стане роком нашої Перемоги!

Однак, цьогорічні випускники загальноосвітніх шкіл мусять закінчити навчання та пройти шлях вступу до ЗВО.

До всіх нововведень для вступників цього року, додається така опція як МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ,  що мають подати бажаючі вступити на ту чи іншу спеціальність/освітню програму. Саме ця умова цьогорічної  вступної компанії  викликає найбільше запитань та пересторог у абітурієнтів та їх батьків.

Однак, за допомогою порад професіоналів, всі складнощі можна подолати!

Тож, спробуємо систематизувати поради щодо написання мотиваційного листа при вступі до ЗВО.

  1. Вміння писати мотиваційні листи, формувати власне резюме, є одним з основних навичок, що вимагає сучасний ринок праці в розвинутих країнах світ. Кожен випускник європейського ЗВО володіє цим навиком досконало. Адже, вже протягом навчання має можливість долучатись до ринку праці та за декілька років навчання має досвід написання не одного десятка мотиваційних листів. Оскільки, цей документ не може бути написаний один раз і вокристаний багато разів. Для кожної вакансії та пошукового запиту, ми маємо склади унікальний мотиваційний лист.

Тож, порада і правило № 1 – для кожної освітньої програми (конкурсної пропозиції), Ви маєте написати окремий мотиваційний лист.

  1. Порада № 2 – обсяг такого документу не варто  робити більше ніж 1 сторінка А4. Ще краще, якщо Вам вдасться всю необхідну інформацію викласти до половини аркуша А4.
  2. Порада № 3 стосується змісту мотиваційного листа і складається з декількох складових. Адже, зміст мотиваційного листа стає більш очевидним коли Ви зрозумієте з якою метою Ви його складаєте. Тож, мета є більш ніж очевидною – підкреслити Ваші переваги, виділити Вас серед інших абітурієнтів, показати Вашу мотивація або обґрунтувати Ваше  бажання вчитись на омріяній Вами освітній програмі.

Щодо цього пункту є декілька окремих порад:

3.1. Для того щоб полегшити Вам опис Ваших переваг – попросіть Ваших батьків, друзів, рідних визначити 3-5 риси характеру, здібності, навички, які вони відмічають в Вас як позитивні. Узагальнення цієї інформації допоможе Вам визначити дійсно значимі позивні особисті якості та здібності.

  • Виділити Вас серед інших кандидатів допоможуть Ваші здобутки під час навчання (перемоги у предметних олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях , тощо), загальний стиль написання листа, структурованість подачі інформації.
  • При формулюванні Вашої мотивації не обійтись без знайомства з сайтом обраного Вами університету, кафедри, сторінки спеціальності. Адже, в цій частині мотиваційного листа Ви маєте відповісти на питання – які Ваші знання та здібності допоможуть Вам бути успішним студентом на цій освітній програмі? Яким чином Ваша життєва стратегія узгоджується з цілями та прагненнями ЗВО, перспективами розвитку обраної спеціальності.

Наприклад, Ви завжди мріяли подорожувати, захоплювались вивченням культурних традицій Украйни та інших країна світу або прагнете вирішувати справжні бізнес-кейси з міжнародного бізнесу, вести перемовини з міжнародними партнерами, і тому поглиблено вивчаєте історію та/або іноземні мови. Тоді, Вам легко буде скласти мотиваційний лист для освітніх програмам «Туристичний бізнес та індустрія гостинності» або «Міжнародні економічні відносини» кафедри Міжнародні економічні відносини СумДУ.

Для тих, у кого залишились запитання, ми організуємо спеціальні вебінари щодо підготовки та написання мотиваційного листа для вступу до ЗВО. Під час яких спробуємо навести приклади, розібрати успішні кейси, звернути увагу на помилки при написанні мотиваційних листів. Слідкуйте за нашими анонсами!

Вірте у себе і все обов’язково вийде!