Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Програма обміну студентами з університетом Неаполя

З 2 по 12 вересня 2012 року ДВНЗ “УАБС НБУ” за програмою обміну відвідала група студентів з Університету Неаполя ІІ у супроводі керівника групи з Італії, доцента кафедри менеджменту та бухгалтерського обліку вищезгаданого вишу Розелли Вінчігуери.

Даний візит став результатом тісної співпраці кафедри міжнародної економіки ДВНЗ “УАБС НБУ” у напрямку міжнародного співробітництва з Університетом Неаполя ІІ (Італія) в рамках якої представниками університету Неаполя та Академії проф. Ніколою Москарієлло та проф. Костюком О.М. було узгоджено програму візиту італійських студентів до Академії.

Протягом 10 днів перебування в Україні італійські гості мали насичену навчальну і культурну програму, яка сприяла розширенню як професійних знань так і загального кругозору. Робочою групою, яка складалася з викладачів та аспірантів кафедри міжнародної економіки було сформовано план програми обміну, курс лекцій, практичні кейси та дозвілля.

Ще до безпосереднього візиту італійців, зі студентів спеціальності “Міжнародна економіка” була сформована ініціативна група, яка протягом літа спілкувалася зі студентами Університету Неаполя, працюючи разом над практичними завданнями. Ця підготовча робота допомогла студентам познайомитись і настроїтись на робочий лад в міжнародній команді.

Студенти італійського вузу разом із студентами спеціальності “Міжнародна економіка” на базі Академії прослухали лекції в рамках англомовного курсу “Управління в ТНК”, що є узгодженою з італійським вузом дисципліною з обміну студентів двох навчальних закладів. Викладачами кафедри міжнародної економіки та аспірантами кафедри Говоруном Д.А., Мозговим Я.І., Лапіною Ю.Г. було прочитано три лекції з тематики курсу. В свою чергу проф. Розелла Вінчігуера також підготувала лекцію з корпоративного управління.

Окрім лекцій та навчання гості щодня мали змогу знайомитися з навчальним процесом в Академії, спілкуватись зі своїми українськими колегами, спільно готуватися до тестування та обговорювати кейси в рамках курсу. Програма перебування гостей передбачала можливість більш глибокого ознайомлення з роботою українських підприємств та банків, вивчення особливостей української культури, розширення теоретичних знань щодо корпоративного управління в українських установах. Саме тому практичні заняття наприкінці курси стосувалися і кейсів, пов’язаних з діяльністю корпорацій в Україні та Італії з детальним розглядом окремих прикладів банків та компаній. Також за сприяння Гончарової Л.І., начальника регіонального центру підвищення кваліфікації та практичної підготовки студентів було організовано екскурсію на завод компанії “Guala”, велика частка власності якого належить італійським інвесторам.

Було організовано ряд зустрічей із завідувачами кафедр: міжнародної економіки Макаренко М.І., бухгалтерського обліку Журавкою Ф.О.; деканом факультету банківських технологій Гончарук Т.І., начальником регіонального центру підвищення кваліфікації та практичної підготовки студентів Гончарової Л.І., проректором з навчальної роботи Школьник І.О., проректором з наукової роботи Козьменко С.М.

Окрім того під час спілкування з проректором Козьменко С.М. та учасниками Міжнародного центру банківської справи та корпоративного управління було узгоджено ряд домовленостей щодо майбутньої співпраці. Зокрема було обговорено програму майбутнього візиту студентів Академії до Університету Неаполя та наступного приїзду групи італійських студентів до України. Навчальну програму було вирішено розширити і, наряду з корпоративним управлінням читати посилений курс бухгалтерського обліку. Представники Університету Неаполя взяли на себе зобов’язання читати цей курс власними силами під час візиту до Італії студентів Академії.

Ще однією важливою домовленістю стало те, що італійські партнери ініціюють подання заявки на отримання фінансування програми обміну між двома університетами з Фундації Еразмуса.

Розелла Вінчігуера також висловила велику зацікавленість щодо участі свого університету в семінарі, який буде проходити в Академії у травні наступного року за участі університетів-партнерів Академії з Німеччини, Росії та Білорусії. Проректор Козьменко Сергій Миколайович в свою чергу зазначив, що за умови згоди інших сторін семінару Університет Неаполя ІІ також буде запрошений до участі.

Слід зазначити, що група гостей з Італії підкреслила власну зацікавленість у інтернаціоналізації партнерських стосунків з Академією і висунула ідею щодо можливості залучення до програми обміну університетів з інших країн. Професор Костюк Олександр Миколайович підтримав дану ідею і зазначив про ймовірність запрошення студентів з інших іноземних університетів до програми обміну, яку буде приймати Академія у вересні наступного року.

Наприкінці свого візиту студенти університету Неаполя ІІ мали можливість відвідати столицю України, і були вражені красою та атмосферою Києва. По закінченню лекцій та семінарських занять усі студенти, що брали участь в програмі успішно склали іспит з дисципліни.

Загалом же італійські колеги відзначили надзвичайну гостинність студентів і викладачів Академії та висловили готовність так само затишно і дружньо вітати студентів Академії, які відвідають Університет Неаполя ІІ наприкінці квітня наступного року.