У рамках курсу “Управління науковими проектами” для аспірантів було проведено серію лекцій загальним обсягом 5 годин на тему “Крос-культурний контекст в академічній та науковій співпраці: виклики та можливості “. Лекції були організовані к.е.н. Щербиною T., викладачем кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ та лектором навчальної програми Міжнародний Бізнес, Jamk School of Business, Finland. Захід реалізовувався в рамках проекту «Досвід ЄС для підвищення працевлаштування молоді через розвиток професійних навичок» (ERASMUS-JMO-2021-MODULE – SKILLS4JOB – 101047867).
Під час лекцій було розглянуто наступні питання:
- Динаміка крос-культурної співпраці: Вивчення моделей культур та їх впливу на академічну співпрацю, включаючи теорії Холла та Хофстеде.
- Виклики та переваги: Аналіз реальних прикладів викликів та переваг крос-культурної співпраці.
- Кращі практики: Рекомендації щодо ефективної комунікації, управління робочими стилями та побудови успішних співпраць.
Викладач широко використовува інтерактивні компоненти, які є невід’ємною частиною навчання на основі досвіду, зокрема:
- Опитування: Учасники мали можливість оцінити свій досвід крос-культурної співпраці.
- Групові обговорення: Аспіранти обговорювали стратегії управління мультикультурними командами.
- Інтерактивні сесії: Використання культурних мап як ефективного інструменту для розробки стратегії управління міжнародною командою.
Лекції було проведено для 3 груп аспірантів, які навчаються на різних навчальних програмах СумДУ. Захід сприяв підвищенню крос-культурної компетентності учасників та надав їм актуальні інструменти для успішної міжнародної співпраці.