Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Результати візиту до університету Неаполя

Візит проректора Академії Козьменка С.М. та професора кафедри міжнародної економіки Костюка О.М. до університету Неаполя з 20 по 23 вересня 2012 року стала продовженням багаторічної співпраці двох навчальних закладів в рамках договору про спільну взаємодію в учбовій та науковій сферах. Під час перебування в університеті-партнері було проведено низку зустрічей з професорсько-викладацьким складом для обговорення подальшої взаємодії вищих навчальних закладів, проведення спільних досліджень, реалізації проектів обміну студентами та викладачами.

Під час робочої поїздки професор кафедри міжнародної економіки Костюк О.М. пройшов стажування на кафедрі менеджменту та бухгалтерської звітності факультету економіки університету Неаполя (Італія). Окрім цього, 21 вересня 2012 року представниками Міжнародного центру банківської справи та корпоративного управління професором Костюком О.М. та аспірантами кафедри міжнародної економіки Говоруном Д.А., Мозговим Я.І. було прочитано відкриту лекцію з тематики регулювання корпоративного управління, котра викликала інтерес серед студентів економічного факультету університету Неаполя і закінчилася жвавою дискусією.

Під час однієї з таких зустрічей декан університету Неаполя проф. Clelia Mazzoni проявила зацікавленість у якнайшвидшому початку співпраці щодо обміну аспірантами двох вищих навчальних закладів. Досягнуто домовленість щодо можливості керування написанням наукових робіт аспірантів професорсько-викладацьким складом вузу, де перебуватиме аспірант за програмою обміну. Проф. Clelia Mazzoni заявила, що італійська сторона готова розпочати такий спосіб поглиблення відносин вже з початку наступного року і покрити витрати на перебування аспірантів Академії в Італії. Із неменшим захопленням була сприйнята ідея організації спільних курсів в обох навчальних закладах з подальшим обміном студентами, що здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень “магістр”.

Щодо студентів-бакалаврів Академії, то, завдяки тісній співпраці професора кафедри міжнародної економіки Костюка О.М. та проф. Ніколи Москарієлло в рамках спільного для Академії та університету Неаполя курсу “Управління в ТНК”, вже на початку вересня цього року студенти спеціальності “міжнародна економіка” освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” мали нагоду працювати разом з їх італійськими колегами на базі Академії. Тому під час зустрічі з колегами із університету Неаполя були узгоджені остаточні умови прийому італійським вузом групи українських студентів у квітні 2013 року. Планується, що студенти Академії в рамках обміну прослухають лекції курсу “Управління в ТНК” з погодженої викладачами обох сторін тематики. А вже у вересні 2013 року під час проведення чергового етапу обміну планується розширити коло університетів-учасників програми, залучивши до неї навчальні заклади інших країн. Разом з тим досягнуто порозуміння щодо подовження програми перебування студентів до 2 тижнів, розширення тематики лекцій, залучення до викладання лекцій відомих фахівців з фінансів, банківської діяльності, корпоративного управління тощо.

Остаточно закріпити партнерські зв’язки Академії та італійської сторони допомогло рішення про організацію та проведення спільної міжнародної науково-практичної конференції. Університетом Неаполя, Академією й Міжнародним центром банківської справи та корпоративного управління вирішено провести конференцію у жовтні 2013 року у м. Рим (Італія). Тематика конференції передбачає висвітлення нагальних питань фінансів, фінансової звітності, корпоративного управління та регулювання фінансової діяльності. Проректор Академії Козьменко С.М., а також професор кафедри міжнародної економіки Костюк О.М. представлятимуть разом із представником італійської сторони проф. Мікелє Піццо науковий комітет конференції. Планується залучити до 45 статей фахівців з визначеної наукової тематики конференції. Поетапний професійний відбір матеріалів конференції членами наукового комітету забезпечить належний рівень якості заходу. Серед ключових доповідачів на конференції плануються виступи практиків з банківської діяльності, фінансів та корпоративного управління, а робота конференції буде організована в декількох секціях, які сформуються організаторами. Після остаточного погодження обов’язків обох сторін та формального закріплення партнерських відносин планується розпочати роботу над формуванням остаточного складу організаційного та наукового комітетів.

Спільна організація заходів такого рівня сприятиме подальшому закріпленню Академії як потужного міжнародного центру наукової думки та надійного партнера.