Стаття професора кафедри міжнародних економічних відносин Пластуна О.Л. «Evolution of price effects after one-day abnormal returns in the US stock market», написана в співавторстві з професорами Mark E. Wohar (College of Business Administration, University of Nebraska, USA), Rangan Gupta (Department of Economics, University of Pretoria, Pretoria, South Africa) та Xolani Sibande (Department of Economics, University of Pretoria, Pretoria, South Africa), була опублікована в журналі The North American Journal of Economics and Finance (США).
Журнал The North American Journal of Economics and Finance (США) видається світовим лідером Elsevier. Журнал належить до другого квартилю журналів в категорії Economics and Econometrics та Finance та індексується базою Scopus.
Ця стаття пропонує всебічний аналіз цінових ефектів після одноденних аномальних коливань та їх еволюції на фондовому ринку США, використовуючи Індекс Доу-Джонса за період 1890–2018. Результати дозволяють припустити, що на американському фондовому ринку існував сильний імпульсний ефект між 1940 і 1980 роками після дня позитивних аномальних коливань, і це давало можливість для отримання надприбутків від трейдингу на базі цього ефекту. Однак після 1980-х років дана аномалія зникла. Загалом, цінові ефекти після одноденних аномальних цінових коливань протягом аналізованого періоду, як правило, є нестабільними з точки зору їх сили та спрямованості (імпульсний або розворотний ефект). На сьогодні цінові ефекти після одноденних аномальних коливань на фондовому ринку США є слабкими. Отже, наші результати узгоджуються з гіпотезою адаптивного ринку (Lo, 2004).
Ознайомитись зі статтею можна на сайті журналу, перейшовши за наступним посиланням https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1062940821000383?dgcid=coauthor