Стаття професора кафедри міжнародних економічних відносин Пластуна О.Л. «Price effects after one-day abnormal returns in developed and emerging markets: ESG versus traditional indices», написана в співавторстві з професорами Qiang Ji (Institutes of Science and Development, Chinese Academy of Sciences, Beijing China), Rangan Gupta (Department of Economics, University of Pretoria, Pretoria, South Africa) та Elie Bouri (School of Business, Lebanese American University, Jbeil, Lebanon), була опублікована в журналі The North American Journal of Economics and Finance (США).
Журнал The North American Journal of Economics and Finance (США) видається світовим лідером Elsevier. Журнал належить до другого квартилю журналів в категорії Economics and Econometrics та Finance та індексується базою Scopus.
У цій статті досліджуються цінові ефекти, пов’язані з одноденними аномальними коливаннями цін на індекси фондових ринків як розвинених, так і країн, що розвиваються, з урахуванням відмінностей між ESG та традиційними індексами. Були перевірені наступні гіпотези: після одноденного аномального цінового коливання з’являються специфічні цінові ефекти (H1) у випадках позитивних (H1) .1) та негативних (H1.2) цінових змін, ефект після одноденних ненормальних повернень сильніший у випадку традиційних індексів порівняно з індексами ESG (H2), ціновий ефект після одноденних аномальних коливань сильніший під час кризового періоду (H3), динамічний тригерний підхід є більш прийнятним для визначення аномальних цінових коливань, ніж статичний підхід (H4), цінові ефекти після одноденних аномальних коливань сильніші на ринках, що розвиваються, порівняно з розвиненими (H5). Результати неоднозначні у випадку H1 і не дають жодних доказів на користь H2-H5. Вони також не показують суттєвих відмінностей між ESG та звичайними індексами. Типи виявлених цінових ефектів однакові для ESG та звичайних індексів; їх потужність у деяких випадках різна. Загалом, на фондовому ринку США спостерігається сильний протилежний ефект після одноденних аномальних коливань; торгова стратегія, побудована на основі цього спостереження, могла б приносити прибуток від торгівлі. Основні результати пропонують додаткові докази проти гіпотези ефективного ринку та можуть допомогти практикам отримати додаткові прибутки.
Ознайомитись зі статтею можна на сайті журналу, перейшовши за наступним посиланням
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1062940821001789?dgcid=coauthor#!
Усі права належать СумДУ