2 грудня 2013 року в приміщенні ректорату на урочистому засіданні вченої ради відбулася церемонія посвячення в почесні професори академії нашого шведського друга та партнера – професора університету ЛіннеусСвена-Олофа Колліна.
Важко переоцінити внесок цієї яскравої особистості у розвиток співробітництва між Українською академією банківської справи Національного банку України та університетом Швеції Ліннеус. Як ми вже повідомляли раніше, саме завдяки професору Колліну вдалося отримати гранти на продовження співпраці між двома вищими навчальними закладами щодо обміну студентами, візитів аспірантів та викладачів академії. Нагадаємо, що наші студенти Дмитро Лукін та Марія Бузинна завдяки тісній співпраці з програми обміну студентами навчаються за бакалаврською програмою шведського вишу.
За ініціативи та активної участі професора Колліна у 2011 році було також підписано угоду про наукове співробітництво між академією та університетом Ліннеус, що, безперечно, посилює позиції нашого ВНЗ у міжнародному науковому просторі. Тісна співпраця в науковій площині реалізується через проведення спільних науково-методичних семінарів, обговорень наукових робіт аспірантів і молодих науковців академії та університету Ліннеус.
Нещодавно за сприяння професора Колліна з метою подальшого поглиблення та розвитку міжнародних зв’язків у рамках міжнародної кооперації в університеті Ліннеус побували з офіційним візитом представники академії – проректор з навчальної роботи, професор І.О. Школьник та аспірантка кафедри міжнародної економіки Ю.Г. Лапіна. Під час цієї продуктивної поїздки було досягнуто ряд домовленостей щодо подальшого співробітництва між нашими навчальними закладами, зокрема щодо організації спільних наукових досліджень з банківського регулювання та ризик-менеджменту.
Цей останній візит до академії шведського професора разом з аспіранткою університету Юлією Пономарьовоютакож спрямований на поглиблення співпраці між українським та шведським вишами у науковій та навчальній сферах. У ці дні передбачаються зустрічі пана Колліна з керівництвом ДВНЗ “УАБС НБУ”, присвячені подальшому співробітництву, із завідувачами структурних підрозділів, а також студентами академії – з приводу можливості отримання дипломів бакалавра та магістра університету Ліннеус відповідно до програми обміну. У програмі також – спільні семінари та лекції за участю професора Свена-Олофа Колліна та членів Міжнародного центру з банківської справи та корпоративного управління, що діє при кафедрі міжнародної економіки академії.
На засіданні вченої ради професор кафедри міжнародної економіки О.М. Костюк коротко розповів присутнім про те, що університет Ліннеус – один із найпотужніших вищих навчальних закладів Швеції. З професором Свеном-Олофом Колліном Олександр Миколайович уже співпрацює близько семи років. Упродовж цього часу шведський партнер двічі відвідав академію, кілька разів, причому, завдяки зусиллям пана Колліна, за рахунок шведської сторони в університеті Ліннеус побували представники нашої академії. О.М. Костюк подякував зарубіжному партнеру за надану можливість нашим студентам навчатися в Швеції і отримати диплом бакалавра європейського зразка. Сьогодні обговорюється питання щодо підготовки наших студентів у Швеції на рівні магістратури. Реалізація цих та інших проектів ще більше укріпить академію на шляху до розвитку та утвердження європейських стандартів освіти.
– Сподіваємось, що Ви, пане Коллін, не лише як колега та партнер, а й як товариш та ентузіаст своєї справи допоможете нам реалізувати наші амбітні плани! – такими словами завершив свій виступ Олександр Миколайович.
В.о. ректора ДВНЗ “УАБС НБУ”, професор С.М. Козьменко приєднався до слів професора О.М. Костюка, подякував поважному шведському гостю за співробітництво і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.
Настає урочиста мить. Під звуки Гімну академії у виконанні ансамблю “Оксамит” кращі студенти вишу надягають на шановного гостя мантію та магістерку. В.о. ректора ДВНЗ “УАБС НБУ”, професор С.М. Козьменко вручає йомудиплом почесного професора академії.
– Те, що я відчуваю зараз, важко висловити формальними словами. Я дуже зворушений, – говорить Свен-Олоф Коллін. – Про цю важливу подію я обов’язково розповім своїй мамі. Ще в 16 троків я вперше побачив фотографії України й захотів тут побувати. Тоді через різні причини це було неможливо. І ось тепер я на цій багатій, щедрій землі! Ми тут для того, щоб встановлювати гарні, взаємовигідні стосунки. Ми не лише займаємося обміном студентами та навчальними програмами, а й обмінюємося досвідом. Дещо ми запозичили з рекомендацій професора Костюка. Сподіваюся, що ми теж можемо дати вам багато корисного.
Не буду заглиблюватися в політику, але я впевнений, що український народ досягне успіхів у формуванні нації, демократичного суспільства. А я, в свою чергу, буду докладати всіх зусиль для того, щоб не було кордонів між Швецією та Україною, між нашими навчальними закладами!