ВНЗ “Українська академія банківської справи Національного банку України” активно та цілеспрямовано розширює межі міжнародної співпраці та втілює в життя нові масштабні проекти.
Цього разу за спільної ініціативи Академії, Центру банківської справи та корпоративного управління ДВНЗ “УАБС НБУ” та колег з кафедри бізнес-адміністрування університету Пізи було проведено міжнародну науково-практичну конференцію “Corporate Governance and Regulation: Outlining New Horizons for Theory and Practice” (“Корпоративне управління та регулювання: визначення нових горизонтів для теорії та практики”).
Конференцію було проведено 19 вересня на базі італійського університету м. Пізи. До організаційного комітету конференції з боку Академії входили Проректор з наукової роботи Козьменко С.М., професор кафедри міжнародної економіки Костюк О.М., аспіранти кафедри міжнародної економіки Говорун Д.А., Мозговий Я.І., Лапіна Ю.Г.
Міжнародна конференція стала ціленаправленим продовженням багаторічної співпраці професора кафедри міжнародної економіки Академії Костюка О.М. та професора університету Пізи Джулії Романо у галузі досліджень корпоративного управління. Головною метою конференції став пошук “нових перспектив” стосовно того як реформувати регулювання корпоративного управління на національному та міжнародному рівнях задля мінімізації системних ризиків та вдосконалення фінансових установ.
Місцем проведення конференції було обрано готель Santa Croce in Fossabanda, що розміщений на території стародавнього домініканського монастиря, який виник на цьому місці в 1325 році. Унікальна атмосфера приміщень де проходила конференція чудово доповнювала і підкреслювала фундаментальність думок та ідей, виголошуваних доповідачами. Для участі в конференції зібралися експерти з 14 країн світу, які представляли ведучі університети та організації Італії, Європейських країн та Азії.
Конференція почалася з вітального слова проректорів двох Вишів: від Університету Пізи – Марко Гуіді та від ДВНЗ “УАБС НБУ” – С.М. Козьменко та співголів організаційного комітету конференції – О.М. Костюка та Джулії Романо. Вони привітали усіх присутніх та побажали їм плідної роботи, щоб учасники змогли внести свій вклад у розв’язання важливих економічних та правових питань, а конференція стала поштовхом до створення нових партнерських зв’язків, ділових знайомств.
Далі слово було надане основним доповідачам. Донато Масчіандаро, професор, завідувач кафедри Економіки фінансового регулювання, директор Наукового центру фінансового регулювання та центральних банків, університет Бокконі (Італія). Професор Масчіандаро є консультантом з питань економіки в Банку Нідерландів, МВФ, ООН, Світового Банку тощо. У своїй промові він висвітлив питання макро та мікроекономічного розвитку економіки, регулювання та стабільності діяльності банківських установ до та після кризи. Значна увага була приділена так званому “пруденційному” регулюванню у банківській сфері, яке стало дуже популярним на міжнародних фінансових ринках. В кінці промови доповідачем були зроблені висновки стосовно необхідних напрямків реформування регулювання фінансової сфери за допомогою політичних та економічних інструментів задля посилення стабільності банківського сектору.
Наступним ключовим доповідачем став професор найпрестижнішої бізнес школи Франції, завідувач кафедри корпоративних фінансів університету HEC Paris – Ульріх Хеге. Професор Хеге також є членом виконавчого комітету Європейської фінансової асоціації, та входить до експертної ради Міністерства Фінансів та Міністерства стабільного розвитку Франції. У своїй доповіді він розглянув важливі питання власності в корпораціях, зробивши цікаві висновки стосовно взаємозв’язку блокхолдерів, левериджу, боргу та виплат дивідендів.
Виступи ключових доповідачів були послідовно продовжені презентаціями зробленими на пленарній сесії конференції. Пленарні доповіді були сфокусовані на важливих питаннях аудиту, націоналізації банківських установ в кризу та корпоративного управління в європейських банках.
Далі діяльність конференції була розділена на 3 паралельні сесії: “Корпоративне управління та регулювання: загальні питання”, головуючий секцією професор Паола Ферретті, Університет м. Пізи (Італія), “Рада директорів: загальні питання”, головуючий секцією професор Патрік Вельте, Університет м. Гамбург (Німеччина) і “Корпоративне управління та регулювання в банківських установах”, головуючий професор Маркус Стігльбауер, Університет м. Нюремберг (Німеччина).
В рамках трьох секцій доповідачами були розкриті актуальні питання корпоративного управління в банках та фінансового регулювання як з фокусом на конкретні регіони так і у глобальній перспективі. Академія також була представлена доповіддю аспірантів кафедри міжнародної економіки Говоруна Д.А. та Мозгового Я.І. з теми корпоративної соціальної відповідальності у банках. Жваве обговорення та дискусії не вщухали і під час кава пауз: народжувались ідеї нових досліджень, вдосконалення наявних напрацювань, ініціювання спільних проектів та співробітництва.
Приємним завершенням конференції стала вечеря в ресторані Leopolda Stazione di Restoro, що розміщений в історичній будівлі м. Пізи.
Співпраця над проектом конференції стала вже другим досвідом Академії щодо участі в організації наукових заходів за кордоном. З кожним подібним заходом на міжнародній арені надійно закріплюється позитивний імідж ДВНЗ “УАБС НБУ” як провідного наукового центру Європейського зразка.