Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Участь студентів кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ у панельній онлайн-дискусії “Стійкість і безпека: чому Україна може навчитися в НАТО?”

17 лютого 2021 р. на платформі Міжнародного Центру Оборони та Безпеки (ICDS) у рамках програми “Стійка Україна” у партнерстві з Центром досліджень регіональної безпеки, відбулася панельна онлайн-дискусія “Стійкість і безпека: чому Україна може навчитися в НАТО?”, участь в якій взяли студенти спеціальності «Міжнародні економічні відносини» в рамках дисциплін «Міжнародні організації», «Міжнародні економічні відносини», Міжнародні відносини та світова політика», «Міжнародна політика». Питання співробітництва України з НАТО та інтеграції до Північноатлантичного Альянсу залишаються одними із ключових питань зовнішньої політики нашої держави.  Починаючи з 2014 р. в рамках діалогу Україна-НАТО було підписано більше 15 важливих документів двостороннього співробітництва, спрямованих на співпрацю в сфері участі України у місіях НАТО, охорони інформації, спільних навчаннях, технічної допомоги Збройним силам України,  оборонно-технічної взаємодії, співробітництво  в сфері стратегічних комунікацій тощо. Однак є певні проблемні питання, які дуже повільно вирішуються. Саме тому питання взаємодії з НАТО є дуже важливими для обговорення. Основні питання, які були винесені  на дискусію охоплювали :
  • Стійкість до зовнішніх загроз: у чому просунулася Україна за 7 років військової агресії?
  • Програма розширених можливостей НАТО для України: якою буде двостороння користь для стійкості?
  • Співпраця в сфері розвитку: роль Естонії в посиленні стійкості України.
  • Рух України до НАТО: як ставляться мешканці регіонів?
В панельній дискусії прийняли участь Ольга Стефанішина, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України (TBC); Вінета Кляйне, директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні; Каімо Кууск, Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні; Олексій Генчев, в.о. Генерального директора Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції; Соломія Бобровська, депутатка фракції «Голос» у Верховній Раді, секретарка комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва; Дмитро Теперік, директор програми “Стійка Україна” та виконавчий директор Міжнародного центру оборони та безпеки (ICDS); Микола Назаров, керівник Центру досліджень регіональної безпеки. Дискусія виявилася надзвичайно змістовною, інформативною та плідною.