15 вересня 2021 року відбулася загальноєвропейська онлайн дискусія на тему “Розуміння неформальної освіти”, в якій взяли участь викладачі кафедри к.е.н., доценти Замора О.М. та Щербина Т.В. Європейська програма навичок у сфері сталої конкурентоспроможності, соціальної справедливості та стійкості (2020) підкреслює першочергову роль навичок у досягненні більш широких економічних та соціальних цілей, що було у фокусі дискусії. Так, очікується, що система освіти та навчання будуть супроводжувати процес змін, допомагаючи всім людям розвивати навички, компетентності, знання та ставлення, релевантні новим цифровим викликам.
Зелений та цифровий перехід створює нові можливості для країн, приватних осіб та бізнесу. Це також створює ризики для тих, хто не готовий адаптуватися. Якщо вони хочуть зробити цей перехід більш орієнтованим на людей та всеохоплюючим, країнам необхідно зосередитися на перекваліфікації та підвищенні кваліфікації своїх громадян та підготовці молоді до того, щоб максимально використати нові можливості. Штовхаючи велику кількість людей до безробіття та втрати доходів, та змушуючи багатьох шукати нову кар’єру, пандемія Covid-19 викликала нове відчуття терміновості цього процесу.
Для того, щоб виправдати ці очікування, будуть потрібні системи освіти та навчання, які можуть запропонувати гнучкі, індивідуалізовані шляхи для
кожного студента, поєднуючи формальне та інформальне навчання,
м’які навички та відкритий доступ до можливостей освіти та навчання
протягом усього життя. Саме ці питання були обговорені під час зустрічі.
Захід проводився Європейською тренінговою агенцією, що є агентством ЄС, що підтримує політику зовнішньої діяльності ЄС допомагаючи сусіднім країнам реформувати систему навчання та системи ринку праці.