Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Враження наших студентів від навчання в Швеції

Студенти спеціальності «Міжнародна економіка» Анна Щербак та Тетяна Чечота успішно завершили рік навчання в Швеції за програмою подвійних дипломів в університеті Ліннеус.

Студентки спеціальності «Міжнародна економіка» Анна Щербак та Тетяна Чечота повернулися в академію після року навчання в Швеції за програмою подвійних дипломів в університеті Ліннеус, що дає їм можливість отримати одночасно 2 бакалаврських дипломи: УАБС НБУ (Україна) та Університет Ліннеус (Швеція). Публікуємо їх враження від навчання в Швеції:

Швеція – країна неперевершених вражень, УАБС НБУ – навчальний заклад безмежних можливостей для студентів!

Напевно ми і досі перебуваємо в ейфорії від цієї поїздки, тому безмежно вдячні нашим викладачам кафедри «Міжнародна економіка», які піклуються про своїх студентів та проводять кооперації з європейськими університетами на такому високому рівні. Саме завдяки їх наполегливій праці, ми мали змогу навчатися зі стипендію за програмою подвійних дипломів в Швеції, чого майже не зустрінеш серед інших ВНЗ нашої країни.

Ми, студентки спеціальності «Міжнародна економіка», Анна Щербак та Тетяна Чечота, останній навчальний рік вивчали маркетинг та підприємництво у Скандинавських країнах у Шведському університеті Ліннеус. Навчання проходило майже повністю у виді групових завдань, мета одна, набути навички працювати, погоджувати ідеї у складі тих людей, яких до цього моменту ти ще не знав. Нам довелося працювати у складі команд студентів із Німеччини, Греції, Китаю, Франції, Сполучених Штатів, Японії, Італії, Австрії та Бельгії.

Розклад семінарів та лекцій, значно відрізняється від українського графіка. На місяць студентам дається одна дисципліна на вивчення. Відносно нашої програми предмети були наступними, «Поведінка споживачів», «Міжнародний маркетинг», «Маркетингові стратегії», «Маркетингові стратегії. Кейси компаній» розпочинаючи відповідно з вересня місяця. Кількість семінарів та лекцій варіювалася залежно від предмета, але в середньому це не більше двох лекцій на тиждень, та одного семінарського завдання на тиждень. Семінар в понятті шведського вузу, це свого роду презентація проекту, над яким ти працюєш у складі своєї команди. Перші два семінари ви обговорюєте етапи розробки свого проекту, останній семінар це безпосередня презентація з отриманими результатами та висновками. Проект – це міні дослідження, відповідно самостійно обраної та затвердженої у складі твої команди теми. Особливу увагу необхідно було приділити саме «методу отримання інформації» щодо свого проекту, в цьому і сенс дослідження, що тобі необхідно провести інтерв’ю, он-лайн опитування, анкетування та ін. Залежно від теми, ти обираєш який метод найбільш значимий та ефективній відносно збирання інформації. Перший місяць нам здалося це доволі важким завданням, але навпаки працювати у команді та допомагати одним одному, виявилося набагато легше ніж ми могли для себе уявити. Тому подальші проекти ми писали вже з великим задоволенням та безмежною зацікавленістю щодо свого завдання.

Нам дуже пощастило, і ми жили на території кампуса університету, тому мали змогу кожного дня відвідувати бібліотеку, в якій ти проводиш «зустрічі» або «обговорення» зі своїми колегами по проекту. Але варто зазначити, бібліотека на кампусі це ключове місце, і кожен студент з термосом у та сандвічем у руці віддає перевагу працювати саме там. Так дійсно, усі студенти мають змогу їсти у приміщенні бібліотеки, більше того, на першому поверсі розміщена кав’ярня, де ти маєш змогу замовити смачну каву та скуштувати нове тістечко.

Звісно поза навчанням ми мали змогу проводити свій вільний час в своє задоволення, на території кампуса розміщений спортивний зал, тенісний корт, декілька кав’ярень та піцерій, а також нічні клуби, відкриття яких студенти очікують кожної п’ятниці та суботи. Векхе, місто в якому ми жили, одне із найзеленіших міст Європи, тому ми проживали на території лісу та двох великих озер. Краса безмежна…

Навчання закордоном дало нові знання, досвід іншої системи навчання та навички роботи в команді. За цей життєвий шанс ми вдячні нашій Альма-Матер – Академії.