22 вересня 2021 року викладачі кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ к.е.н., доценти Хомутенко Л.І. та Замора О.М. взяли участь у онлайн семінарі “Між Заходом та Китаєм: де приховується економічні вигоди та загрози для України?”.
Попри факт, що ЄС залишається найбільшим регіоном – торговельним партнером, лідером за обсягами вхідних прямих іноземних інвестицій та джерелом фінансування програм технічної допомоги для України – у кризовому 2020 р. позитивна динаміка українського експорту формувалась передовсім під впливом нарощування товарних поставок до КНР.
Проголошення українсько-китайської співпраці стратегічним напрямом зовнішньополітичної діяльності відповідає економічним інтересам України щодо залучення інвестицій та зміцнення експортних позицій, однак несе ряд загроз економічній та технологічній незалежності, макроекономічній стабільності, підважує прагнення України до поглиблення співробітництва з Заходом. Враховуючи посилення американсько-китайської стратегічної конкуренції, неоднозначність позицій ЄС щодо співпраці з КНР, виникає питання як Україні вибудовувати економічні відносини у геополітичному трикутнику «США – Китай – ЄС»?
Питання, що були обговорені:
Торгівельна напруга між КНР, США та ЄС: як вона відбилася на економічних інтересах України?
Місце України у глобальних ініціативах КНР, США та ЄС
Точки єднання у тріаді США – КНР – ЄС та можливості для української економіки
Захід відбувся в рамках проєкту Інституційного розвитку аналітичних центрів за підтримки Посольства Швеції в Україні, Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE) та Міжнародного фонду «Відродження». Організатор: Рада зовнішньої політики «Українська призма».