Міжнародний центр банківської справи та корпоративного управління під керівництвом професора Костюка О.М. активно та цілеспрямовано розширює межі міжнародної співпраці та втілює в життя нові масштабні проекти.
Цього разу за спільної ініціативи представників Центру та колег з університету ISTEC (м. Париж, Франція) було проведено міжнародну науково-практичну конференцію “Corporate and Institutional Innovations in Finance and Governance” (“Корпоративні та фінансові інновації в фінансах та управлінні”). Нагадаємо, що це вже друга конференція на базі університету ISTEC (вперше була проведена 2 роки тому) та восьма конференція, проведена за участю представників Центру в країнах Європи.
Цього року конференція відбулася 21 травня на базі університету ISTEC. До організаційного комітету конференції від академії ввійшли професор кафедри міжнародної економіки Костюк О.М., доцент кафедри міжнародної економіки Костюк О.В., старший викладач Мозговий Я.І., асистент Лапіна Ю.Г., викладач-стажист Рябіченко Д.О.
Варто зазначити, що представники Центру брали активну участь у всіх процесах з підготовки конференції, включаючи формування запрошення для потенційних учасників конференції, розсилку запрошень, організацію рецензування за участю провідних зарубіжних фахівців-членів Центру, формування програми, друкованих матеріалів конференції тощо. Окрім того, професор кафедри міжнародної економіки Костюк О.М. виступив у якості співголови організаційного комітету конференції та співголови пленарного засідання. Представник Центру ст. викл. кафедри міжнародної економіки Мозговий Я.І. головував на секційному засіданні.
Конференція стала цілеспрямованим продовженням наукової співпраці професора кафедри міжнародної економіки Костюка О.М. та професора університету ISTEC Ремі Жардата у галузі досліджень корпоративного управління. Головною метою конференції став пошук інноваційних інструментів щодо застосування та реформування корпоративного управління на національному та міжнародному рівнях задля мінімізації системних ризиків та вдосконалення діяльності корпорацій у світлі після кризових умов розвитку фінансових ринків.
У конференції взяли участь представники з 24 країн світу, а саме Великобританії, США, Франції, Канади, Німеччини, Іспанії, Італії, Японії, Росії, Аргентини, Єгипту, ОАЕ, України, Словенії, Казахстану, Кореї, Індонезії, Сінгапуру, ПАР, Перу, Хорватії, Індії, Оману, Нігерії, які презентували свої доповіді в межах таких секцій:
• Секція 1 «Корпоративне управління та корпоративна соціальна відповідальність»;
• Секція 2 «Питання функціонування ради директорів, звітності та винагороди»;
• Секція 3 «Управління ризиками в компаніях та фінансових установах»;
• Секція 4 «Корпоративні інновації та ефективність діяльності».
Конференція розпочалася з вітального слова голів організаційного комітету, які побажали присутнім плідної роботи, висловивши сподівання, що учасники конференції зроблять свій внесок у розв’язання важливих економічних та правових питань, а конференція стане поштовхом до створення нових партнерських зв’язків, ділових знайомств.
Від представників центру на презентацію та подальше обговорення було представлено дві статті: «Ukrainian banks: is there any chance to survive?» (Мозговий Я.І., Рябіченко Д.О.), «Shareholders rights and remedies» (Брендль У., Костюк О.М., Лапіна Ю.Г.).
За результатами конференції членами Центру було проведено перемовини з представниками університетів з Німеччини, Італії, Словенії, Іспанії, ПАР та отримано підтвердження щодо наміру організації міжнародних конференцій від колег з цих університетів у 2016-2017 рр.
Наукова школа корпоративного управління Академії вже є добре відомою не тільки у Європі, але й світі та об’єднала навколо себе потужний міжнародний нетворк, який складається з більш, ніж 12 тисяч фахівців з корпоративного управління з усього світу та є результатом майже 15 річних послідовних зусиль фахівців з корпоративного управління, які представляють Академію.
Відповідно до відгуків учасників конференції, чергова міжнародна конференція, в організації якої брали участь науковці академії, пройшла на високому рівні та відзначилась особливою атмосферою цікавого спілкування в колі однодумців, зосереджених на вирішення актуальних наукових проблем. З кожною подібною конференцією все більше науковців та практиків з усього світу дізнаються про потенціал Академії, сприяючи закріпленню позитивного іміджу нашого навчального закладу на міжнародній арені.
Фотозвіт з конференції доступний за посиланням https://www.flickr.com/photos/133533413@N02/sets/72157652981069430/
Інформацію підготував
Викладач-стажист кафедри міжнародної економіки
Д.О. Рябіченко