Студенти академії – учасники Регіонального півфіналу Всеукраїнського молодіжного чемпіонату з брейн-рингу «Вивчай Європу – змінюй Україну».

19 травня 2015 року у Новограді-Волинському на базі Новоград-Волинського колегіуму відбувся Регіональний півфінал Всеукраїнського молодіжного чемпіонату з брейн-рингу «Вивчай Європу – змінюй Україну».

Право представляти Сумський регіон на цьому змаганні виборола в запеклій боротьбі з іншими командами нашого регіону, команда студентів Української академії банківської справи Національного банку України, до складу якої увійшли студенти 1-го курсу факультету банківських технологій, спеціальності «Міжнародна економіка» Хомутенко Агнія Володимирівна (капітан команди), Дрофа Анна Олександрівна, Усенко Анна Володимирівна, Клюшник Тетяна Вікторівна (гр. МЕ-41), Помазан Юрій Геннадійович (гр. МЕ-42) та студентка 5- го курсу Хмелик Олександра Сергіївна (гр. ММЕ-41).
Півфінал брейн-рингу на тему Європи відбувався в рамках масштабного проекту Представництва Європейського Союзу «Euruquiz. Європа починається з тебе». Основна мета даного проекту – познайомити молодь України з Європейським Союзом, його цінностями та історією.
Україна є єдиною державою, яка на входить до ЄС, але в якій на державному рівні відзначається День Європи. Саме до цих урочистостей і був приурочений цей захід за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС в Україні за підтримки Міністерства молоді та спорту, спільно з місцевими обласними, міськими та районними державними адміністраціями в обласних центрах та містах України.
Взагалі регіональні півфінали Всеукраїнського молодіжного чемпіонату з брейн-рингу проходили з 17 по 26 травня у чотирьох містах України – Дніпропетровську, Кіровограді, Новграді-Волинському та Трускавці. У півфіналі брали участь найкращі команди з усіх областей України. Вік учасників – до 21 року.
У Новоград-Волинському за перемогу та вихід у фінал з брейн-рингу змагалися команди з п’яти областей України: Сумської «УАБС» (Суми); Харківської «Соняшники» (Харків); Житомирської «Житичі» (Житомир), «Dream team» (Новоград-Волинський), «Ніхто крім нас» (Новоград-Волинський); Рівненської «Острозька академія» (Острог); Київської «Союзники» (Київ), «Єдність» (Переяслав-Хмельницький).
Після урочистого відкриття, вітальне слово було надано заступнику міського голови Сергію Колотову та начальнику управління освіти та науки міської ради Ользі Ілляховій. Пролунали Гімн України та «Ода до радості» Європейського союзу у виконанні народного камерного хору вчителів міської музичної школи.
У ході гри учасники продемонстрували глибокі знання з історії розвитку Європейського Союзу, процесу розширення європейської інтеграції, правової та інституційної системи ЄС, щодо країнових особливостей ЄС, їх економічного, географічного, соціального розвитку, культурної спадщини тощо.
Переможцями Регіонального півфіналу Всеукраїнського молодіжного чемпіонату з брейн-рингу «Вивчай Європу – змінюй Україну», яка вийшла у фінал стала команда «Союзники» з Національної академії державного управління при Президентові України (м. Київ).

Інформацію підготувала доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Л.І.