28-29 лютого 2024 року під час роботи II Міжнародної науково-практичної конференції “Механізми протидії сучасним викликам і загрозам: досвід ЄС для України”, яка проводилася в рамках виконання Проєкту програми ЄС Еразмус+ за темою “Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats” (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH) (2022-2025 рр.), пройшли дебати у форматі Карла Попера “Механізми ЄС для протидії сучасним викликам і загрозам: сильні та слабкі сторони”.
В рамках дебатів було обговорено питання доцільності відновлення Каховської ГЕС та пов’язаних з цим викликів та загроз, а також сучасні механізми протидії гібридним загрозам з боку РФ.
Основною їх метою було формування у студентів навичок критичного мислення, пошуку аргументів, поваги до опонентів, а також вміння донести власну думку у ввічливій формі.
Правила дебатів передбачали формування двох команд, які були опонентами, а також формування окремої суддівської команди з усіх інших учасників дебатів, які віддали голос за ту команду чиї аргументи під час обговорення були більш переконливими.
У дебатах прийняли участь більше 40 учасників, серед яких студенти СумДУ спеціальностей міжнародні економічні відносини, туристичний бізнес та індустрія гостинності, а також студенти інших ЗВО, науковці, викладачі представники бізнес-структур та інші стейкхолдери.
Участь у дебатах допомогла учасникам розвинути важливi навички, необхiднi для досягнення життєвого успiху в сучасному демократичному суспiльствi та пiдвищити рiвень знань.
Щиро дякуємо модераторам – к.е.н., доц. Вікторії Школі та к.е.н., доц. Марині Домашенко, за професійну організацію та всім учасникам заходу за плідну роботу, цікаві та змістовні аргументи!
Більше інформації про дебати за посиланням