II Міжнародна науково-практична конференція “Механізми протидії сучасним викликам і загрозам: досвід ЄС для України”

28-29 лютого 2024 року в рамках Проєкту програми ЄС Еразмус+ за темою “Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats” (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH) (2022-2025 рр.) проходила міжнародна науково-практична конференція “Механізми протидії сучасним викликам і загрозам: досвід ЄС для України”. У роботі конференції прийняло участь більше 100 учасників з 14 країн світу, серед яких науковці, викладачі вищих навчальних закладів, здобувачі вищої освіти, представники бізнес-структур, державні службовці, громадські активісти та інші стейкхолдери.

Під час роботи конференції учасники обговорили питання супутникового моніторингу берегової смуги як інструменту управління економічними та екологічними ризиками, забезпечення сталості та стійкості бізнесу у воєнний та повоєнний період, цифрової трансформація економіки та суспільства, розвитку альтернативних джерел енергії, використання зарубіжного досвіду для оцінки страхового ринку України, механізми інтеграції та соціальної інклюзії біженців та вимушено переміщених осіб для побудови сталого суспільства, а також розглянули кейси інфраструктурного забезпечення екологічної безпеки старопромислових територій в умовах повоєнного відновлення на основі досвіду ЄС та розвитку космічної діяльності як елементу національної безпеки країни через призму досвіду країн ЄС.

Крім того, в рамках роботи конференції були проведені дебати у форматі Карла Поппера «Механізми ЄС для протидії сучасним викликам і загрозам: сильні та слабкі сторони», в рамках яких були обговорені питання “Сучасні механізми протидії гібридним загрозам з боку РФ” та “Відновлення Каховської ГЕС: доцільність, виклики та загрози”.

Щиро дякуємо всім учасникам за плідну та цікаву роботу під час конференції!

Більше інформації про конференцію за посиланням