Інтерв’ю в рубриці “Історія успіху…» на сайті ABZ*AUSTRIA, організації створеної для сприяння роботі (Arbeit – A), освіті (Bildung – B) та майбутньому (Zukunft – Z), яка орієнтована на соціальну сферу, об’єднує 200 співробітниць у 4 землях Австрії , що віддані справі забезпечення гендерної рівності на ринку праці, в економіці та освіті.
У контексті поданого інтерв’ю, успіх полягає в тому, що навесні 2022 року Ірина Іванівна Д’яконова брала учать в одному з проектів цієї організації як клієнтка, але за 2 місяці отримала можливість участі в цьому проекті як консультантка для біженців з України. Очевидно, що цьому сприяв і попередній досвід роботи і наполегливість в опануванні німецької мови, системність у відборі вакансій, професійних підхід до написання резюме та мотиваційних листів.
https://www.abzaustria.at/de/presse-news/blog/eine-erfolgsgeschichte-interview-mit-iryna-djakonova
Деякі уривки з інтерв’ю…
«Розкажіть, будь ласка, чим Ви займалися в Україні до війни?
До війни моє життя в місті Суми було насиченим, активним, розписаним буквально по хвилинах. Я багато часу і сил приділяла роботі в університеті , працюючи як професор кафедри міжнародних економічних відносин, а також активній громадській діяльності депутата обласної ради. Найважливішою для мене громадською діяльністю став розвиток жіночих спільнот у нашому регіоні … підвищення залученості жінок у всі сфери діяльності регіону.
…
- Ірино, як Ви вважаєте, Ваші навички, Ваш попередній досвід роботи допомагають Вам на теперішній роботі? Якщо так, то яким чином?
Мене надихає той факт, що мій попередній досвід роботи був реалізований не тільки в процесі пошуку роботи, але і зараз допомагає мені виконувати поточні завдання. Справа в тому, що останні кілька років я навчала студентів правилам і технологіям пошуку роботи, формування та реалізації професійної кар’єри. Саме ці знання і навички допомагають мені сьогодні в ABZ…
Я рада, що у мене є можливість допомогти людям (ред. біженцям з України) самоорганізовуватися, формувати власні життєві цілі та професійні пріоритети, проходити разом з ними процес адаптації, інтеграції та пошуку роботи у Відні».
Ірина Іванівна і зараз викладає для студентів в он-лайн форматі дисципліни, що безпосередньо пов’язані з опануванням компетенцій професійної адаптації та розвитком професійної кар’єри.
Впевнена, що після перемоги потенціал людей з міграційним минулим, а в першу чергу, такі навички як знання мов, досвід роботи за кордоном, мобільність та адаптивність, принесуть чимало користі для економіки України. Особливо для компаній, що працюють на міжнародному рівні.