Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Кафедра МЕВ СумДУ стала партнером Erasmus+ KA2 проекту “Розширення можливостей молодіжних працівників в протидії радикалізації”

Кафедра міжнародних економічних відносин СумДУ стала виконавцем 2-річного проекту Erasmus+ KA2 “Empowering Youth Workers Against Radicalization” (укр. “Розширення можливостей молодіжних працівників в протидії радикалізації”) із загальним бюджетом 250 000,00 євро. Проект об’єднує 6 організацій з різних країн для співпраці в розробці інноваційних підходів для протидії поширенню радикалізації. Команда проекту СумДУ складається з доктора, професора, завідувача кафедри МЕВ Юрія Петрушенка та к.е.н., доцента кафедри МЕВ Оксани Замори, проте до реалізації проекту буде залучено ще більше інших експертів університету.

Безсумнівно, найвдієвішим превентивним інструментом боротьби з радикалізацією є освіта. Найбільша відповідальність за цей інструмент, який є одним із найважливіших компонентів інтеграції, лежить на освітніх установах та молодіжних працівниках. Проект «Розширення можливостей молодіжних працівників в протидії радикалізації» має на меті надати молодіжним працівникам необхідні знання, навички та компетенцію для виявлення та запобігання радикалізації серед молодих людей у їхніх громадах.
Проект зосереджений на забезпеченні молодіжних працівників тренінгами, інструментами та ресурсами, що ґрунтуються на фактах, для взаємодії з молодими людьми, яким загрожує радикалізація, та сприянні їх інтеграції в суспільство. Його метою є подолання зростаючого занепокоєння щодо радикалізації серед молоді в Європейському Союзі та зміцнення можливостей молодіжних працівників, щоб вони могли ефективно діяти з метою запобігання радикалізації.

Зважаючи на важливість теми на міжнародному рівні, проект висуне ініціативу, яка має на меті запропонувати рішення проблеми. Крім того, також планується створити цифрову платформу, щоб уможливити презентацію нової освітньої перспективи. Проект має унікальну цінність у тому, що він потенційно запропонує пропозиції та рішення для запобігання радикалізації, а також заходи, які будуть проводитися з молодіжними працівниками.
У переліку заходів проекту – створення міжнародної цифрової платформи (EARN-PORTAL) для протидії радикалізації; випуск звіту (“Сприйняття радикалізації молодіжними працівниками у Європі”); дисемінація звіту; довідник із освітніми ресурсами із запобігання радикалізації та їх детальним змістом; конференція в Страсбурзі та кілька заходів з навчання викладання.

Проект співфінансується Європейською Комісією в рамках програми Erasmus+ 2021-2027 за напрямком: Cooperation partnerships in youth (KA220-YOU), грантова угода 2022-1-TR01-KA220-YOU-000090238.