Міжнародна науково-практична конференція “МЕХАНІЗМИ ПРОТИДІЇ СУЧАСНИМ ВИКЛИКАМ І ЗАГРОЗАМ: ДОСВІД ЄС ДЛЯ УКРАЇНИ”

30-31 березня 2023 року в рамках виконання Проєкту програми ЄС Еразмус+ за темою «Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats» (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH) (2022-2025 рр.) проведено міжнародну науково-практичну конференцію “Механізми протидії сучасним викликам і загрозам: досвід ЄС для України”.

Науковий комітет конференції:

Ольга Прокопенко (член робочої групи Проєкту), д.е.н., проф., науковий дослідник, Естонський університету підприємництва Майнор (Естонія); професор кафедри економічної теорї, Інноваційний університет Колегіум Мазовія (Польща)

Юрій Петрушенко, д.е.н., проф., завідувач кафедри міжнародних економічних відносин, Сумський державний університет (Україна); заступник голови правління, ГО «Центр освіти впродовж життя» (Україна)

Віталій Омельяненко (член робочої групи Проєкту), д.е.н., доц., академік Української технологічної академії, керівник Навчально-наукового центру проєктних технологій, Сумський Державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренко (Україна); директор, ГО Інститут стратегій інноваційного розвитку і трансферу знань (Україна); постдок, Естонський університету підприємництва Майнор (Естонія)

Вікторія Школа (керівник робочої групи Проєкту), к.е.н., доц., провідний науковий співробітник кафедри міжнародних економічних відносин, Сумський державний університет; постдок, Технічний університет Мюнхена (Німеччина)

Марина Домашенко (член робочої групи Проєкту)к.е.н., доц., доцент кафедри міжнародних економічних відносин, Сумський державний університет

Маріна Ярвіс, PhD, доцент, Естонський університет підприємництва Майнор, Таллінський технічний університет (Естонія)

Марія Троян (член робочої групи Проєкту), к.е.н., доц., доцент кафедри туризму та готельно-ресторанного сервісу, Сумський Державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренко (Україна)

Тетяна Курбатова, к.е.н., доц., доцент кафедри міжнародних економічних відносин, Сумський державний університет (Україна); науковий співробітник відділу досліджень наукової політики, Бізнес-школа Університету Сассекса, Університет Сассекса, (Великобританія)

Ярославна Романюк, аспірант кафедри міжнародних економічних відносин, Сумський державний університет (Україна)

Kick-off конференція стала першим публічним заходом за даним Проєктом, на якому відбулася презентація Проєкту та його виконавців.

Основна мета – надати студентам, науковцям та громадськості (журналістам, місцевій владі, громадським активістам та іншим зацікавленим сторонам) актуальну інформацію про досвід ЄС у протидії сучасним викликам і загрозам.

У роботі конференції прийняло участь більше 160 зареєстрованих учасників з 15 країн світу (Велика Британія, Естонія, Ізраїль, Італія, Канада, Китай, Німеччина, Польща, Словаччина, США, Туреччина, Україна, Чехія, Швейцарія, Швеція), серед яких науковці, викладачі вищих навчальних закладів, здобувачі вищої освіти, представники бізнес-структур, державні службовці, громадські активісти та інші стейкхолдери.

Захід був організований у вигляді серії презентацій про Проєкт, доповідей спікерів про найкращі кейси з досвіду ЄС у протидії сучасним викликам і загрозам, сесій запитань і відповідей, панельних дискусій, промоції подальших заходів. Так, під час конференції відбулася презентація Проєкту «Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats» програми ЄС Еразмус+ тематичним керівником, координатором проєкту к.е.н., доц. провідним науковим співробітником кафедри МЕВ СумДУ, постдоком Технічного Університету Мюнхена (Німеччина) Вікторією Школою. Також були представлені фахові, змістовні й надзвичайно цікаві доповіді інших членів робочої групи Проєкту та запрошених учасників конференції, та проведено їх обговорення у секціях за тематичними напрямками.

Крім того, під час роботи конференції було проведено дебати у форматі Карла Поппера «Механізми ЄС для протидії сучасним викликам і загрозам: сильні та слабкі сторони», в рамках яких було обговорено питання «Механізми культурної дипломатії в контексті викликів війни».

В цілому захід дозволив підвищити обізнаність учасників з питань ризику та безпеки, поглибити знання про пріоритетні стратегії ЄС, а також сприяв залученню учасників до навчальних курсів, передбачених в рамках Проєкту. Крім того, конференція сприяла досягненню таких цілей програми ЄС Еразмус+, як: «надати студентам і молодим спеціалістам знань з питань ЄС, актуальних для їхнього академічного та професійного життя, і підвищити їхні громадянські навички»; «сприяти досконалості у викладанні та дослідницькій роботі з питань ЄС», «підвищити якість професійної підготовки з питань ЄС». Крім того, конференція стала першою зустріччю між усіма виконавцями проєкту та стейкхолдерами.

Більше інформації про конференцію можна знайти за посиланнями:

Інформаційний лист конференції

Програма конференції