Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

НДР та цілі ООН

Закінчено роботу над проміжним звітом 2019 року в рамках виконання науково-дослідної роботи № 0118U003571 «Інноваційний менеджмент енергоефективних та ресурсозберігаючих технологій в Україні» (Керівник, к.е.н., доц. Домашенко М.Д.). В звіті представлено науково-методологічні розробки та рекомендації, які спрямовані на виконання цілей ООН: Доступна та чиста енергія. Під час виконання НДР були одержані такі нові наукові результати:
  1. Розроблено рекомендації щодо усунення недоліків державної енергетичної політики щодо розвитку відновлювальної енергетики та вдосконалення механізмів стимулювання залучення відновлювальних енергетичних ресурсів у сектор приватних домогосподарств України.
  2. Науково обґрунтовано перспективи розвитку вітчизняного «зеленого» енергоринку та запропоновано низку додаткових інструментів для його розбудови, що ґрунтуються на оцінці економічної доцільності інвестування коштів суб’єктів господарювання у проекти відновлювальної енергетики.
  3. Розроблено науково-методичні засади економічного стимулювання впровадження та використання енергоефективних та ресурсозберігаючих технологій на підприємствах, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність та виокремлено напрями створення спеціалізованого інвестиційного фонду (буфера) та шляхів його використання з позиції постулатів сталого розвитку в контексті енерго- та ресурсозбереження.
Одержані результати науково-дослідних розробок можуть бути використані у роботі промислових підприємств при формування заходів ресурсо- та енерго- ефективного виробництва, що дозволить вирішити проблему енергозбереження та ресурсозабезпеченості, економічного зростання та зберегти ресурсну та енергетичну незалежність національної економіки; в організаціях державного управління та місцевого самоврядування при формуванні системи мотивування впровадження енергоефективних та ресурсозберігаючих технологій, що дозволить підвищити ефективність системи управління у сфері природокористування та охорони навколишнього природного середовища. Економічно обґрунтовано доцільність інвестування коштів домогосподарств у проекти відновлювальної енергетики на прикладі сонячної енергетики з огляду на зміни у ставках зеленого тарифу у 2020-2025 рр.,  оцінено перспективи розвитку сектору на цій підставі За результатами НДР у 2019 році опубліковано 4 статті у виданнях, що індексуються БД Scopus та/або Web of Science Core Collection (з яких 1 зі SNIP ≥ 0.4); 8 статей у фахових  виданнях України (у т.ч. 2 англомовних тез доповідей, що індексуються науково-метричними базами даних Scopus та WoS)  та 6  у матеріалах конференцій; 1 монографія за кордоном англійською мовою; 5 розділів монографій (з них 1, що опубліковані у закордонних виданнях офіційними мовами ЄС). Отримано 3 свідоцтва про реєстрацію авторського права на твір. Захищено дисертацію кандидата наук.  Зі звітом можна ознайомитись за посиланням.