Кафедра міжнародних економічних відносин має честь представляти СумДУ в міжнародному проєкті під назвою «Інтегрована модель стратегічної досконалості для закладів вищої освіти», що фінансується в рамках програми Erasmus+. Запланована тривалість проєкту – 24 місяці (31.12.2024 – 30.12.2026). Від СумДУ координаційною командою виступлять д.е.н., професор Петрушенко Ю.М. та к.е.н., доцент Замора О.М.
Консорціум проєкту складається з:
– Хітіт університет (Туреччина, координатор)
– Сумський державний університет (Україна)
– Валенсійський політехнічний університет
– Центр вивчення вищої освіти (Чеська Республіка)
– Кастамонійський університет (Туреччина)
Метою наукового проєкту є розробка моделі, яка планує, виконує та аналізує результати діяльності університетів у рамках екосистеми вищої освіти за допомогою стратегічного управління, виявляючи її вплив на інституційну ефективність. Модель має на меті вимірювання академічної та адміністративної ефективності університетів через впровадження дієвих та відстежуваних дій, інтегруючи їх із бюджетуванням та механізмами пріоритизації. Крім того, запропонована модель покликана сприяти підвищенню прозорості та підзвітності, які очікуються від державних університетів
Наш проект пропонує модель управління, яка називається Моделлю оцінки ефективності університету та дій (UPEAM), метою якої є розвиток інституційної спроможності світових вищих навчальних закладів. Цей проект має критичне значення та потребує фінансування, оскільки підтримує зусилля університетів у всьому світі до конкурентоспроможної та сталої якості освіти. Модель UPEAM охоплює більш ефективне стратегічне планування, оцінку якості, безперервне вдосконалення та бюджетні процеси, спрямовані на підвищення інституційної спроможності. Наш проект сприяє глобальній співпраці, заохочуючи інновації та взаємодію. Пілотне впровадження моделі UPEAM може запустити інновації в секторі, покращуючи взаємодію в ідентифікації та впровадженні специфічних для університету стратегічних пріоритетів. Водночас наш проект має на меті розвивати навички персоналу та менеджерів університетів для ефективного використання моделі UPEAM, тим самим сприяючи постійному розвитку університетів шляхом створення кваліфікованого людського ресурсу. Успіх пілотного впровадження моделі UPEAM демонструє її пристосованість до інших університетів у всьому світі. Наш проект стане не лише керівництвом до нашої власної успішної практики, але й для інших університетів у всьому світі. Враховуючи потребу у стійкому прогресі в термінах якості та ефективності світового сектору вищої освіти, успішне впровадження нашого проекту може зробити вищу освіту більш конкурентоспроможною та міжнародно визнаною.