Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Т10 Банківський форум

24 квітня старший викладач кафедри міжнародної економіки О.Б. Афанасьєва відвідала Банківський форум, організований професійною мережею банкірів України.

Банківський форум було проведено у Києві за ініціативою спілки CIS Bankers, яка об’єднує топ-менеджерів банків та компаній країн СНД. Особливістю Т10 Банківського форуму є незвичний формат – Т10, який передбачає 10-хвилинні презентації від ведучих банкірів країни.
Перша сесія заходу була присвячена обговоренню перспектив вітчизняної банківської системи у 2015-2017 рр. Голова Правління “Сітібанк” Стівен Фішер у своїй доповіді підсумував основні перешкоди, які стоять перед Україною на шляху до економічної стабілізації, а також окреслив необхідні реформи, які повинні бути реалізовані в економіці та банківській системі зокрема в умовах кредитування МВФ.

Цікавим став виступ СЕО ПАТ “Кредобанк” Дмитра Крепака, присвячений розвитку польскої банківської системи. Так, Польща та Україна є досить близькими за чисельністю населення, а також чисельністю працюючих в банках. Разом з тим, кількість комерційних банків в обох країнах складає відповідно 66 та 148 установ, а капітал найбільшого польского банку Pekao (більше 12 млрд. євро) перевищує сукупний капітал вітчизняної банківської системи. Д. Крепак зазначив, що у 90-ті роки проблеми банківського сектору Польщі були подібними до сучасних вітчизняних, що є аргументом щодо можливості використання польского досвіду антикризового регулювання в Україні.

Сергій Наумов – Голова Правління “Піреус Банку” – виступив із доповіддю щодо сучасного стану захисту прав кредиторів. Велику увагу під час роботи Форуму було присвячено актуальній проблемі малих банків, зокрема у виступах колишнього СЕО “Агрокомбанку” Ольги Бондаренко та власника банку “Національний Кредит” Андрія Оністрата. Андрій Аркадійович окреслив реалії поточної ситуації в банківській системі України, нагалавши, що за останній рік 33 банки було передано на ліквідацію, ще в ряді банків було введено тимчасову адміністрацію. Андрей Онистрат також зробив певні прогнози щодо майбутнього вітчизняних комерційних та державних банків унаслідок кризи.

Перша сесія форуму завершилась експертною панеллю за участю С.Фішера, Д.Крепака, С.Наумова та О.Бондаренко, яку модерував А.Оністрат.

Темою другої сесії став прибутковий банкінг у сьогоднішніх умовах. Велика увага спікерів була приділена впровадженню інноваційних технологій банківського обслуговування, зокрема у виступах директору департаменту роздрібного бізнесу “ВТБ Банк” Олени Шостак, директора ІТ-компанії Маріса Озолиньша, СЕО Банку “Михайлівський” Ігора Дорошенка, заступника Голови Правління банку “ПУМБ” Себастіана Рубая, директора казначейства та MFS компанії “Київстар” Тараса Горкуна. Голова Правління “PINbank” Олег Малкін зупинився на перспективах розвитку в Україні омніканального банкінгу – підходу, який спрямований на послідовну інтеграцію всіх каналів продажу банку. Партнер платіжного сервісу UAPAY Дмитро Зарахович висвітлив реалії розвитку фінансових технологій на вітчизняному ринку платежів, зазначивши, що серйзними конкурентами банкам наразі стають платіжні сервіси, поштові компанії тощо.
Під час круглого столу за участю О. Шостак, О. Малкіна, І. Дорошенка та С. Рубая спікери висловили експертні думки щодо доцільності впровадження нових банківських продуктів та форм дистанційного банківського обслуговування в сучасних кризових умовах.

Програма Форуму також передбачала проведення майстер-класів з позитивного лідерства. Власним досвідом персонального лідерства для антикризового менеджменту поділився колишній заступник Голови Правління “Платинум Банку”, наразі інвестор Анджей Олійник.
Засновник AE Leadership Мортен Крік провів майстер-клас англійською мовою, присвячений створенню зв’язків (нетворкінгу) з високим рівнем енергії для позитивних результатів, який дозволив учасникам Форуму познайомитись між собою.

Загалом Банківський форум став унікальною можливістю обмінятися ідеями та досвідом для його учасників, подискутувати на найбільш актуальні теми та розкрити інноваційні ідеї фінансового сектору.

Інформацію підготувала
к.е.н., старший викладач кафедри міжнародної економіки Афанасьєва О.Б.