ПЕРЕМОГА СТУДЕНТІВ АКАДЕМІЇ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ЕТАПІ МОЛОДІЖНИХ ДЕБАТІВ

27 – 28 квітня 2015 року у м. Вінниця відбувся Всеукраїнський етап молодіжних дебатів в рамках проекту «Чи є в Україні спільні цінності, які здатні об’єднати країну?», на якому студенти академії зайняли почесне ІІ місце.

27 – 28 квітня 2015року під час проведення Днів Америки у Вінниці в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. К.А. Тімірязєва відбувся міжобласний дебатний турнір, під час якого шкільна і студентська молодь змагалася у мистецтві аргументації зі своїми ровесниками на тему спільних цінностей та єдиної України. Участь у дебатах взяли студенти та старшокласники з усієї України, які вже пройшли тренінг з дебатної майстерності та стали переможцями регіональних дебатів. Молодь України дебатувала стосовно актуальних проблем сьогодення, висловлюючи власні думки та пропозиції.
Захід відбувся на базі Вінницької бібліотеки за підтримки Вінницького Центру європейських ініціатив. У Всеукраїнському етапі проекту приймали участь 16 команд із чотирьох регіонів: Сумська, Вінницька, Львівська та Кременчуцька області. Представниками Сумської області були дві шкільні команди та дві команди студентів ДВНЗ УАБС НБУ.
Учасниками заходу стали чотири студенти академії, які складали дві команди, які на попередньому етапі зайняли призові місця. Команда «Progesto», у складі Костенко Альони (студентки групи МЕ-32) і Горкуши Михайла (студент групи МП-31) зайняли І місце у міському турнірі даних змагань. Команда «Орел і решка» у складі Бондаренко Руслани(студентка групи ОА-32) та Колесніка Анатолія(студент групи БС-43), які зайняли ІІ місце у міському турнірі. Науковим консультантом обох команд був Петрушенко Юрій Миколайович, завідувач кафедри міжнародної економіки.
Дебатери показали високу якість підготовки, ерудованість, володіння ораторським мистецтвом, здатність доводити свою думку та переконувати інших. Студенти із різних регіонів намагались почути думку один одного для конструктивного діалогу між ними.
Організатором дебатного турніру виступила Волинська міська громадська організація «Центр Європейських ініціатив». Протягом 2-х днів учасники дебатували про те чи заважають традиції розвиватися державі, про виховання патріотичної нації, чи є мир важливішим за справедливість, чи всі європейські цінності є прийнятними для українців. У фіналі зустрілися найсильніші команди, серед яких була і наша команда «Progesto» (Костенко Альона (МЕ-32) та Горкуша Михайло (МП-31), яка в підсумку посіла ІІ місце. Студенти академії поступились тільки команді Донецького національно університету, який наразі перенесений до м. Вінниця, де і проходив турнір.
Участь команд академії відбулась за грантові кошти. Даний проект здійснювала громадська організація «Вінницький регіональний центр інформації «Креатив» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Партнером проекту виступає ініціативна група «Є-Дія» Мережі центрів європейської інформації України з регіональним партнерам у м. Львів – ЛМГО «Інститут політичних технологій», м. Львів.
Проект спрямований на покращення порозуміння, налагодження діалогу та зв’язків студентів чотирьох регіонів України (м. Вінниця, м. Львів, м. Кременчук та м. Суми) через проведення тренінгів та дебатних турнірів на тему спільних цінностей, які здатні об’єднати країну.

Інформацію підготувала студентка ДВНЗ УАБС НБУ другого курсу групи МЕ-32 Костенко Альона