Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ

Участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегії економічного розвитку країн в умовах глобалізації»

26-27 березня 2015 року доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Людмила Іванівна взяла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Стратегії економічного розвитку країн в умовах глобалізації», яка проходила на базі факультету міжнародної економіки в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара. Факультет міжнародної економіки зібрав академічну спільноту з вузів Києва, Львова, Тернополя, Сум, Одеси, Полтави, Запоріжжя, Черкас та інших міст України. Також на конференції були присутні фахівці з Австрії, Великої Британії, США, Бельгії, Словакії та інших країн.

Конференцію урочисто відкрив ректор Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, член-кореспондент Національної академії наук України, професор Поляков Микола Вікторович. Також з вітальним словом виступили представник Спеціальної Моніторингової Місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) Джоаз Казлас та декан факультету міжнародної економіки Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, професор Стукало Наталія Вадимівна.
Метою конференції стало обговорення проблем соціально-економічного розвитку країн світу в умовах загострення кризи в Україні, формування стратегії України щодо виходу з кризи. Значна увага була приділена розвитку університетів в сучасних умовах та актуальним питанням співробітництва України з Європейським Союзом.

Учасники та гості пленарного засідання заслухали доповіді Голови Представництва Грузинської Торгово-промислової Палати в Україні, віце-президента спілки міжнародників, професора Георгія Сігуа «Щодо невідкладних заходів зі стабілізації економіки України», Президента Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд досліджень освітньої політики», професора Тараса Фінікова «Моніторинг інтеграції української системи вищої освіти в Європейський простір вищої освіти та наукових досліджень», професора кафедри економічної теорії факультету національної економіки Економічного університету Братислави Маріана Вонгрея «Досвід міграційної політики Словацької Республіки», виконавчого директора Консалтингової компанії «Бізнес-Формат» (м. Київ) Сергія Апалькова «Стан та перспективи розвитку енергоефективних технологій в Україні – приклади успішних концептів».
В рамках конференції відбулися секційні засідання. Круглий стіл «Стратегії розвитку університетів в еру глобалізації», модераторами якого виступили Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний Фонд досліджень освітньої політики», професор Фініков Тарас Володимирович та перший проректор Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, професор Кочубей Олександр Олексійович. За круглим столом фахівці-міжнародники обговорили питання щодо системи оцінювання якості вищої освіти України, розвитку наукової кар’єри в Україні та майбутнього університетської освіти.

Окремо в рамках конференції працювала секція «Що після вугілля? Перехід від сировино-залежної до сучасної сталої економіки» проходила за ініціативи й підтримки Організації з безпеки та співробітництва в Європі та за участі експертів з Австрії, Великої Британії, Бельгії, США. Модератором секції виступила редактор журналу ОБСЄ (Австрія) Урсула Фроесе. На секції свої доповіді презентували Віце-президент Національного Союзу Шахтарів Уельсу Вайн Томас, представник Бельгії EUROCOM Пол Боутсен, проректор з міжнародних зв’язків Донецького національного університету (Вінниця), професор Тетяна Орехова, а також спостерігачі ОБСЄ Джоаз Казлас та Амазбек Юсенофф.

Роботу секції «Проблеми соціально-економічного розвитку країн світу в умовах глобалізації» розпочала професор, д.е.н., академік АЕН України Кузнецова Світлана Анатоліївна (Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля) з доповіддю «Синергетичний розвиток фінансової системи в умовах хаотичного структурування економіки». Науковці відмітили, що значні зміни які відбуваються у світовому економічному середовищі під впливом процесів глобалізації призводить до виникнення нових проблем соціально-економічного розвитку країн світу, порушення фінансової стабільності,що потребує вироблення заходів своєчасного реагування на ці зміни.
Також окремою секцією працювала галузева конкурсна комісія II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за напрямом “Актуальні питання співробітництва з Європейським Союзом”. За результатами фінального туру Всеукраїнського конкурсу студентка 5 курсу Хмелик Олександра з темою наукового дослідження “Основні напрями та перспективи інвестиційного співробітництва між Україною та ЄС ” (науковий керівник – доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Л. І.) отримала диплом ІІІ ступеня.

Інформацію підготувала доцент кафедри міжнародної економіки Хомутенко Л. І.