Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ

Участь в школі Євростудій

З 29 жовтня по 2 листопада студентка спеціальності “міжнародна економіка” Противень Наталія відвідала 9 сесію Школи європейських студій (EU Study Days) в м. Києві – проекті Представництва Європейського Союзу в Україні та Освітнього центру реформ.

В 9 сесії Школи взяли участь 40 студентів та випускників українських ВНЗ з центральної України, відібраних за підсумками відкритого конкурсу.

Школа європейських студій тривала 5 днів, протягом яких учасники дізнались багато цікавого про Європейський Союз та стосунки між ЄС та Україною у сферах політики, економіки, енергетики, права, освітніх та кар’єрних можливостей та особливостей життя європейців та їх цінностей.

Перший день Школи європейських студій був присвячений ознайомленню учасників з Представництвом Європейського Союзу в Україні. Саме в Представництві ЄС відбулась зустріч з Томасом Фреллесеном, заступником Голови Представництва ЄС в Україні, який розглдянув основні аспекти сучасних політичних відносин ЄС та України. Стан економічних взаємин в контексті глибокої та всеохопної ЗВТ був прокоментований керівником торгово-економічного відділу Представництва, Ніком Берджем. Окремого розгляду отримало також питання інформаційної діяльності Представництва ЄС.

Наступні дні навчання проходили в стінах Міжнародної громадської організації “Інтерньюз-Україна”. Лекторами другого дня були модератор Школи європейських студій, Володимир Єрмоленко, який зупинився на питанні сучасного стану відносин ЄС та України, та Ольга Максименко, тренер по кар’єрі, яка поділилась секретами кар’єрного успіху. Окрім того, багато уваги було приділено освітнім можливостям в Європі.

Лектором третього дня Школи був став експерт із адміністративно-деліктного права та кримінальної юстиції Центру політико-правових реформ, Олександр Банчук, з надзвичайно цікавою лекцією, присвяченою впливу євроінтеграції на правову реформу в Україні.

Четвертий день EU Study Days припав на 1 листопада – дату початку тимчасового застосування Угоди про асоціацію з ЄС (окрім Розділу IV “Торгівля та пов’язані з торгівлею питання”). Саме цього дня учасникам випала нагода послухати лекцію про виклики та переваги ЗВТ між Україною та ЄС Тараса Качки, віце-президента Американської торгової палати, члена української переговорної групи щодо Угоди про асоціацію з ЄС. Окрім лекції, Тарас Качка запропонував пограти в гру зі встановлення експортних квот на основні товарні групи, що є об’єктом інтересу України та ЄС.

Останній день Школи приготував розгляд надзвичайно цікавого та актуального питання енергетичного аспекту взаємин України та ЄС, висвітленому у доповіді визнаного експерта з енергетики, президента Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”, Михайла Гончара.

Про цікаві аспекти життя європейців та їх цінностей поділилась український культуролог та публіцист, авторка проекту “Життя європейців”, Тетяна Огаркова.

Особливістю Школи європейських студій є те, що окрім отримання нових унікальних знань, учасники долучались до великої кількості групових завдань та ігор: гра на визначення людських цінностей, брейн-ринг про історію та сучасність Європи, рольова гра “Прес-конференція”, модель Ради ЄС тощо. Окрім того, учасники мали підготувати та презентувати груповий проект, а також індивідуально написати програмний документ щодо необхідності здійснення реформ у тій чи іншій сфері.

Наприкінці заходу всі отримали сертифікати.

Дружня атмосфера, унікальна інформація від найкращих експертів, а також особиста зацікавленість учасників – все це робить Школу європейських студій чудовою можливістю долучитись до широкого кола однодумців, молодих і талановитих творців майбутнього України.

Наталія рекомендує обов’язково взяти участь у одній з наступних сесій Школи європейських студій в Україні всім студентам академії та нещодавнім випускникам.