Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Участь координаторки проєкту програми ЄС Еразмус+ “Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats” у Міжнародній літнійній школі “Європейські зелені виміри: виклики для України”

06-08 червня 2024 р. координаторка проєкту програми ЄС Еразмус+ за темою “Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats” (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH) к.е.н., доц. Вікторія Школа взяла участь у Міжнародній Літній Школі “Європейські зелені виміри: виклики для України”. Захід проводився у рамках реалізації проєкту Європейського Союзу Еразмус+ Жана Моне_Кафедра «Європейські Зелені Виміри» 101081525 JM EUGD (101081525 — JM EUGD — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) на базі кафедри екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв, Україна).

Захід проводився у гібридному форматі. У ньому взяли участь науковці, викладачі, студенти, аспіранти, преставники бізнесу, громадські діячі та інші стейкхолдери, а також закордонні та вітчизняні фахівці та експерти у сфері екології та сталого розвитку, зокрема:

  • Дмитро Мац, заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації, Миколаїв, Україна;
  • Руслан Марійчнк, завідувач кафедри екології Пряшівського університету, Пряшів, Словаччина;
  • Чед Стаддон, професор, Університет Західної Англії, Брістоль, Велика Британія; голова Міжнародної організації з безпеки водних ресурсів;
  • Юлія Овчинникова, Народна депутатка України, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, біорізноманіття, природних ландшафтів, об‘єктів природно-заповідного фонду та з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу Верховної Ради України, Київ, Україна;
  • Кам В. Танг, доктор наук, професор, професор кафедри біологічних наук, Університет Суонсі, Велика Британія
  • Алла Сілкіна, доктор наук, кафедра біологічних наук, Університет Суонсі, Велика Британія.

Під час зустрічі учасники обговорили керівні принципи для ухвалення законодавчих рішень з питань захисту довкілля та сталого розвитку, кращі практики зеленого будування, вплив воєнних дій на екосистеми, оцінювання збитків та документування шкоди, питання мониторингу вод в Україні, гідрологічного регулювання, європейський та вітчизняний досвід впровадження зелених нанотехнологій, а також біотехнологій для покращення якості води.

Крім того, в рамках літньої школи пройшов вебінар «Рік після руйнування греблі Каховськох ГЕС. Вплив на природоохоронні території на акваторії: чи потрібно відновлювати каховське водосховище?!»

Щиро дякуємо організаторам та спікерам за фаховий, змістовний, надзвичайно актуальний та цікавий захід, а також сподіваємося на продовження плідної співпраці!