Міжнародні можливості спеціальності міжнародні економічні відносини

Відгук студентки групи МЕВ-02.а.ан, спеціальності міжнародні економічні Лісняк Богдани

Ось вже й четвертий курс, написання дипломної роботи та випуск. І рефлексуючи своє студентське життя, безмежно вдячна СумДУ у сприйнятті мого міжнародного досвіду. Завдяки двом програмам Ерасмус + та мобільності за біженством, мені вдалося 2 роки навчатися в європейських університетах.

Перший міжнародний досвід я отримала в Іспанії (University of Almeria), в країні, у яку я закохалася з першого погляду. Мені неймовірно пощастило жити на березі моря навколо пальм та сонця. Було неймовірно круто після пар піти на пляж та зустріти захід сонця. Студентське життя тут доволі насичене, активності на будь-який смак. Мені особисто вдалося приєднатися до танцювальної групи при університеті. Щодо навчальної системи, в Іспанії головне відвідування та скласти фінальний іспит. Домашніх майже немає, всі практичні роботи ми робили в університеті.

Наступного семестру я поїхала в Литву (університет Vytautas Magnus University) на свій другий Ерасмус+. Литва була великим контрастом після сонячної Іспанії. Було цікаво порівняти дві протилежні країни. До того ж, навчання в університеті відрізнялося неабияк також: система більш схожа на українську. Крім того, у Литві мені вдалося поволонтерити на міжнародній конференції, яку приймав мій університет.

Після двох ерасмусів, я вирішила повернутися на навчання за програмою біженців від університету Альмерії. Мій останній курс я провчилася в університеті, де була на першому ерасмусі.

Це був неймовірний досвід, який мене прокачав як в професіональному плані, так і особистому. Наразі можу з гордістю сказати, що вільно володію англійською та іспанською мовами. Крім того, між навчанням мені вдалося відвідати 15 країн та поволонтерити в Словенії.