Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Участь виконавиці проєкту програми ЄС Еразмус+ «Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats» у воркшопі «Етика та гендерна чутливість у дослідженнях»

26 січня 2024 року виконавиця проєкту програми ЄС Еразмус+ за темою «Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats» (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH) к.е.н., доц. Домашенко Марина Дмитрівна взяла участь у воркшопі «Етика та гендерна чутливість у дослідженнях».

Захід проводився в рамках проєкту «UA Transformation Lab», що є спільним проєктом Інституту європейської політики (Берлін), Cedos, Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та Центру «Нова Європа» і реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Метою проєкту є посилення українських аналітичних центрів та громадських організацій, поглиблення їхньої співпраці з місцевими органами влади і надання необхідних інструментів для ефективного сприяння процесам відновлення та євроінтеграції.

Спікерка воркшопу, докторка соціологічних наук, дослідниця Олена Стрельник, поділилася власним досвідом проведення досліджень, розглянула конкретні кейси, залучила учасників до цікавої дискусії.

Під час воркшопу розглянуто такі питання:

  • Базові етичні принципи та норми соціологічних досліджень і документи, що їх регулюють;
  • «Етика турботи»: вплив феміністичних підходів на сучасні принципи дослідницької етики та методику досліджень;
  • Принципи (хорошого) дослідження: рефлексивність, увага до нерівностей та їх перетинів, партисипативність, дослідження як політична дія;
  • «Не нашкодь»: війна як етичний виклик для проведення досліджень та принципи травмо-орієнтованих підходів;
  • Гендерночутлива та антидискримінаційна мова звіту.

 

Щиро дякуємо організаторам воркшопу за цікаву роботу та змістовну дискусію!