VІІI Сумський обласний турнір юних економістів відбувся в СумДУ

18-20 жовтня на кафедрі міжнародних економічних відносин навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» Сумського державного університету відбувся VIII традиційний обласний турнір юних економістів. Турнір проводився у рамках виконання обласної програми «Освіта Сумщини у 2016-2018 роках» спільно з Департаментом освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації.

Обласний турнір уже став улюбленим змаганням для юних економістів Сумщини. Із кожним роком кількість його учасників зростає. Цього року у турнірі взяли участь 18 команд з міста Сум та Сумської області:

• «ОНІКС» (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка Сумської міської ради)
  • «ІНСАЙД» (Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 ім. Б.Берестовського Сумської міської ради)
  • «Конотопські відьми» (Конотопська спеціалізована школа I – III ступенів №3 Конотопської міської ради Сумської області)
  • «CLASSIKA» (Сумська класична гімназія Сумської міської ради)
  • «Десятка» (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №10 Сумської міської ради)
  • «Дилема полоненого» (Конотопська гімназія Конотопської міської ради Сумської області)
  • «FORTIS» (Краснопільська гімназія Краснопільської селищної ради Сумської області)
  • «Ва-банк» (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка Сумської міської ради)
  • «Меридіан» (Сумська загальноосвітня школа I-III ступенів № 15 імені Дмитра Турбіна Сумської міської ради)
  • «Рух» (Конотопська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9 Конотопської міської ради Сумської області)
  • «Дивіденди» (Краснопільська ЗОШ І-ІІІ Краснопільської селищної ради Сумської області)
  • «100 %» (Великописарівська районна станція юних натуралістів Великописарівської районної ради Сумської області)
  • «Maximum» (Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22, імені Ігоря Гольченка Сумської міської ради)

До складу журі турніру увійшли високопрофесійні науковці та викладачі навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» СумДУ. Очолила його доктор економічних наук, професор, директор навчально-наукового інституту бізнес-технологій «УАБС» СумДУ Д’яконова Ірина Іванівна. Члени журі після проведення заходу одностайно погодилися з тим, що всі, без винятку, учасники вирізнялися високою ерудованістю, широтою світогляду, кмітливістю та здатністю відстоювати свою точку зору. Для школярів цей турнір – додаткова можливість поспілкуватися з однодумцями, порівняти власні досягнення, повчитися ораторському мистецтву, грамотності опонента, вимогливості рецензента, вмінню поставити полемічні запитання. Учасники захищали свої презентації, уважно порівнювали виступи, вступали в полеміку, тим самим поглиблюючи власні знання.

Другий рік поспіль Кубок переможця Сумського обласного турніру юних економістів виборола команда «ОНІКС» Комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка Сумської міської ради.

Друге місце дісталося командам:

• «Конотопські відьми» (Конотопська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Конотопської міської ради Сумської області);
  • «ІНСАЙД» (Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 ім. Б.Берестовського м. Суми, Сумської області).

Третє призове місце зайняли команди:

• «Deadline» (Охтирська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.. № 2 Охтирської міської ради Сумської області);
  • «Вега» (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 імені В.Стрельченка Сумської міської ради);
  • «Шановне панство» (Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №17 Сумської міської ради);
  • «CLASSIKA» (Сумська класична гімназія Сумської міської ради);
  • «Капітал» (Сумська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 імені Героя України Олександра Аніщенка Сумської міської ради);
  • «П’ять золотих» (Сумський заклад загальної середньої освіти І-III ступенів №21 Сумської міської ради).

Чимало учасників змагань здобули відзнаки в окремих номінаціях, а саме:

• «Кращий гравець турніру» – Альошкіна Тетяна Олексіївна (Охтирської міської ради Сумської області);
  • «Кращий капітан» – Ткаченко Андрій Геннадійович (Комунальна установа Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка Сумської міської ради);
  • «Кращий доповідач» – Півень Владислав Сергійович (Сумський заклад загальної середньої освіти І-III ступенів №21 Сумської міської ради);
  • «Кращий опонент» – Трубінова Людмила Ігорівна (Конотопська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №3);
  • «Кращий рецензент» – Ігнатущенко Дар’я Сергіївна (Конотопська спеціалізована школа І – ІІІ ступенів №3);

Під час урочистого закриття учасники турніру були нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками від Сумського державного університету, Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації та від представників Харківського регіонального управління АТ «Укрсиббанк» BNP Paribas Group і АТ OTP Банк в м. Суми