17 січня 2023 року відбулася презентація дослідження «Стійкість України: огляд реагування органів місцевого самоврядування на надзвичайні ситуації», що представило відповіді на питання «Що робить Україну стійкою в асиметричній війні?» шляхом опитування реагування органів місцевого самоврядування на надзвичайні ситуації під час війни. Це було зроблено в рамках ініціативи PONARS Eurasia, а к.е.н. Оксана Замора, доцент кафедри міжнародних відносин СумДУ, була запрошена приєднатися в рамках її нерезидентної стипендії IERES у Школі міжнародних відносин Елліотта Університету Джорджа Вашингтона (США).
Україна продемонструвала сильну стійкість перед обличчям повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року. Зокрема, місцева влада продовжує надавати державні послуги та реагувати на кризи, спричинені масовими внутрішніми переміщеннями та нападами Росії на критичну цивільну інфраструктуру та житло. Це дослідження висвітлює, як місцеві органи влади України забезпечують ефективність і легітимність свого реагування на надзвичайні ситуації за допомогою елементів спільного управління. Дослідження ґрунтується на оригінальному опитуванні 241 представників місцевої влади з усієї України, інтерв’ю та фокус-групах з державними службовцями на місцевому та регіональному рівнях, проведених доктором Олександрою Кеудель, доцентом кафедри публічної політики та управління Київської школи економіки у співавторстві з Оксаною Гус (Болонський університет).
Ці висновки кидають виклик звичайним поглядам на безпеку, які обмежуються військовими термінами. Натомість вони підкреслюють важливість спільного підходу до управління складними кризами. Нове мислення про національну безпеку має включати мережевий, а не ієрархічний підходи та орієнтовану на партнерство філософію відносин між громадянином і державою, а не орієнтовану на обслуговування клієнтів.