Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ
Пошук
Close this search box.

Викладачі кафедри міжнародних економічних відносин СумДУ стали учасниками міжнародного проекту Еразмус+ КА2 з освіти дорослих

Викладачі кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ СумДУ в партнерстві із п’ятьма іноземними інституціями отримали грант на реалізацію проекту «Цифрове навчання для сім’ї» (2021-2023). Проект фінансується Європейською комісією в рамках програми Erasmus+ 2021-2027, Ключовий напрям 2: Проекти стратегічного партнерства. Координатор проекту в Україні – к.е.н., доцент кафедри Замора О.М., експерт проекту в Україні – д.е.н., професор, завідувач кафедри Петрушенко Ю.М.
 
Проект спрямований на подолання соціальних наслідків коронакризи та вимушеної міграції, що вразили жінок, які мають дітей, особливо в контексті декваліфікаціі. Групі жінок з міграційним походженням, які вже були соціально слабкими, погано кваліфікованими та не звиклими до навчання ще до кризи, загрожує дійсно залишитися позаду у сфері цифрових знань та кваліфікації, оскільки пандемія експоненціально збільшує використання цифрових додатків та потребу відповідної кваліфікації та майбутнього ринку праці, а можливості цих жінок продовжують швидко знижуватися через відсутність подальшого навчання.
У зв’язку з поширеністю та актуальністю цієї проблеми, буде апробований підхід до подолання низького рівня адаптації до цифрового світу через спеціальні методики роботи з усією родиною та потребами окремої жінки. Це буде зроблено за допомогою компетенції 6ти партнерських організацій.
В результаті проекту:
 
1. Низькокваліфіковані жінки з біженським або мігрантським походженням отримають можливість ознайомитися та отримати цифрові навички, необхідні для професійної діяльності сьогодні. Загалом це запобігає декваліфікації, зміцнює їхню впевненість у собі та збільшує їх працевлаштування.
2. Люди на другому етапі життя, які зацікавлені в роботі добровільних «старших експертів» і особливо в підтримці вищезазначених цільова група буде кваліфікована як навчальні посібники.
3. Кваліфікаційні модулі, розроблені в проекті для учасники та їхні сім’ї продовжуватимуть пропонуватися після завершення проекту.
4. Достатня кількість навчальних посібників доступна для підтримки учасників після завершення проекту, міжнародно скоординований навчальний блок для навчальних посібників буде розроблено, перевірено та надано всім зацікавленим сторонам протягом проекту.
5. З метою постійної оптимізації роботи, пов’язаної з учасниками, та розвитку подальших продуктів, які можуть використовуватися на міжнародному рівні в майбутньому, проект має на меті інтенсифікувати та консолідувати обмін досвідом у цьому відношенні. З цією метою він ініціює створення зразкової мережі перевізників між партнерами проекту та іншими зацікавлені організації.
Фінальним заходом проекту в Україні буде конференція для представниць жіночих асоціацій, жіночих організацій, представників коледжів, університетів, навчальних закладів, органів влади, жінок-біженок та ВПО, роботодавців.
 
Дізнатися більше про проект можна тут: https://mev.biem.sumdu.edu.ua/projects/tsyfrove-navchannia-dlia-sim-i-2021-2023