З 19.06.2023 р. на кафедрі міжнародних економічних відносин розпочався третій модуль нового навчального курсу в рамках виконання Проєкту програми ЄС Еразмус+ за темою «Implementation of European Union mechanisms for combating modern challenges and threats» (101085700 – IMEU – ERASMUS-JMO-2022-HEITCH-RSCH) (2022-2025 рр.) – «Інформаційно-цифровий розвиток для сталого майбутнього» (18 год.), який реалізується викладачами кафедри к.е.н., доц. Вікторією Школою та Мариною Домашенко, а також зовнішніми експертами.
Загальна аудиторія зареєстрованих учасників третього модуля становить понад 150 осіб з Великої Британії, Італії, Казахстану, Німеччини, України, серед яких науковці, викладачі навчальних закладів різних рівнів освіти, студенти, представники органів державної влади, бізнес-структур, а також інші стейкхолдери.
Під час зустрічей 19-20.06.20203 р. учасники розглянули стратегічні аспекти управління технологічними ризиками, вплив технологічних тенденцій на розроблення інноваційної політики, підходи ЄС до фінансової підтримки пріоритетних технологічних сфер, питання впливу цифровізації на боротьбу з корупцією, а також обговорили наступні питання: чи є цифровізація визначальним фактором успіху України; чому цифровізація не прискорює економічне зростання на макрорівні; що може зробити ЄС для забезпечення більш ефективної «трансформації» цифровізації в економічне зростання. Крім того, учасники тренінгу розглянули кейси щодо формування та розвитку smart city у ЄС.
До обговорень було залучено зовнішніх експертів з питань цифровізації та економічного розвитку ЄС:
- Олександр Вишневський – д.е.н., старший дослідник, заступник директора Інституту економіки промисловості НАН України, який на прикладі емпіричного дослідження презентував доповідь «Економічне зростання ЄС в умовах цифровізації: очікування та реальність»;
- Неля Дегтярьова – к.пед.н., доцент, завідувач кафедри інформатики Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка, яка провела воркшоп зі створення мобільних застосунків.
Участь у тренінгу допомогла учасникам розвинути важливi навички, які є необхiдними для досягнення успіху у вищій освіті, кар’єрі та професійному житті в сучасному демократичному суспiльствi. Окремо слід зазначити, що в рамках реалізації практико-орієнтованого підходу до навчання учасники здобули професійні навички зі створення мобільних застосунків.
Загалом в рамках Проєкту заплановано серію заходів, спрямованих на формування нових знань щодо новітніх механізмів ЄС у протидії сучасним викликам та загрозам.
Більше інформації на сайті Проєкту