“Впровадження механізмів Європейського Союзу для протидії сучасним викликам і загрозам” (2022-2025 рр.)

Із жовтня 2022 року на кафедрі міжнародних економічних СумДУ відносин реалізується міжнародний проєкт 101085700-IMEU-ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH «Впровадження механізмів Європейського Союзу для протидії сучасним викликам і загрозам», який було відібрано Європейською Комісією за результатами проведеного у 2022 році конкурсу грантової програми ЄС Еразмус+ напряму «Жан Моне».

Термін виконання проєкту – 36 місяців.

Проєктна команда СумДУ

Науковий керівник: Вікторія ШКОЛА, провідний науковий співробітник кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ

Марина ДОМАШЕНКО, доцент кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ

Віталій ОМЕЛЬЯНЕНКО, зовнішній експерт, академік Української технологічної академії, керівник Навчально-наукового центру проєктних технологій, Сумський Державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренко (Україна); директор, ГО Інститут стратегій інноваційного розвитку і трансферу знань (Україна); постдок, Естонський університету підприємництва Майнор (Естонія)

Марія ТРОЯН, зовнішній експерт, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанного сервісу, Сумський Державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренко (Україна)

Ольга ПРОКОПЕНКО, зовнішній експерт, науковий дослідник, Естонський університету підприємництва Майнор (Естонія); професор кафедри економічної теорї, Інноваційний університет Колегіум Мазовія (Польща)

Мета проекту

Проект «IMEU» покликаний сприяти досконалості у викладанні спеціальних знань та проведенні наукових досліджень щодо імплементації механізмів ЄС, спрямованих на запобігання та пом’якшення глобальних ризиків (економічних, екологічних, геополітичних, соціальних та технологічних), кризи глобальної безпеки, подолання викликів і загроз (як існуючих, так і потенційних), щоб зробити Європу, невід’ємною частиною якої є Україна, і весь світ більш екологічними, цифровими, сталими, стійкими і безпечними. Очікується, що результати проєкту будуть поширені на місцевому, регіональному, національному та міжнародному рівнях.

Більш детальну інформацію про стан виконання модулю Жана Моне можна знайти на наступних інтернет посиланнях:

Перший рік реалізації Проєкту

1. Навчально-методичні комплекси навчальних курсів «Механізми Європейського Союзу для зменшення глобальних ризиків» (EUM4GRM), «Європейська зелена угода: впровадження в ЄС», «Інформаційно-цифровий розвиток для сталого майбутнього», «Сталий, стійкий і безпечний розвиток міста»
  2. Організація та проведення у гібридному форматі конференції «Механізми протидії сучасним викликам і загрозам: досвід ЄС для України»
  3. Проведення дебатів на тему «Механізми ЄС для протидії сучасним викликам і загрозам: сильні та слабкі сторони»
  4. Проведення навчального курсу «Механізми Європейського Союзу для зменшення глобальних ризиків» (EUM4GRM)
  5. Проведення навчального курсу «Європейська зелена угода: впровадження в ЄС»
  6. Проведення навчального курсу «Інформаційно-цифровий розвиток для сталого майбутнього»
  7. Проведення тренінгу «Сталий, стійкий і безпечний розвиток міста»
  8. Участь у слуханнях Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку на тему «План відновлення України від наслідків війни»
  9. Участь у XXII Bavarian Micro Day
  10. Участь у круглому столі «Успішні європейські практики безвідходності та розвитку циркулярної економіки: перспективи впровадження в Україні»