3 серпня у самому серці Карпат стартував цікавий проект, організаторами якого виступили Українська академія банківської справи спільно з Українською соціальною академією та Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника. На території готельного комплексу «Горгани» в с. Яблуниця зібралися молоді та активні «будівники» миру та справедливості з України, Румунії, Німеччини та навіть Бразилії. Серед учасників Літньої школи були і студенти нашої Alma Mater: Поліщук Олександр (БС-31), Бондаренко Руслана (ОА-32), а також студентки кафедри Міжнародної економіки Педич Анна (МЕ-21) та Бут Марина (МЕ-21).
Програма Школи була насиченою та надзвичайно цікавою. Лекції та тренінги від українських та європейських спікерів, постійне спілкування з однодумцями, дискусії та обговорення – усе це створювало атмосферу для плідної роботи над такими нелегкими питаннями як миробудування та соціальна справедливість. Одним із спікерів Міжнародної літньої школи виступив наш викладач, завідувач кафедри Міжнародної економіки, Петрушенко Юрій Миколайович. Його лекції, на думку більшості учасників, були одними із найцікавіших та найінформативніших у програмі Школи.
Поза робочим часом усі учасники встигли насолодитися неймовірними краєвидами українських Карпат. Була підкорена найвища точка – гора Говерла, де студентами та викладачами УАБС був урочисто піднятий прапор Академії. Кожен день, проведений учасниками разом, запам’ятається чимось особливим.
Нові знайомства та друзі – одне з найцінніших надбань кожного учасника. Незважаючи на те, що на Школі були присутні представники і Сходу, і Заходу України, ніхто не мав проблем у налагодженні контактів. Робота в групах, інтерактивне спілкування, відсутність упереджень – усе це допомогло презентувати багато цікавих проектів наприкінці Школи, які безсумнівно допоможуть у становленні миру та поглибленні міжрегіональної комунікації в Україні.
12 серпня Міжнародна літня школа «Будування миру та соціальної справедливості» закінчила свою роботу. Сподіваємося що набуті знання та навички в майбутньому знадобляться учасникам у їх практичній діяльності, а організатори не зупиняться на досягнутому і знайдуть натхнення та сили реалізувати безліч подібних проектів у нашій країні.
Інформацію підготували студенти кафедри міжнародної економіки
Марина Бут, Педич Анна, МЕ-21