Вивчення міжнародного досвіду longlife education

Завідувач кафедри міжнародної економіки Петрушенко Ю.М. взяв участь у міжнародному науково-методичному семінарі “Освіта дорослих між особистісним зростанням і соціальним розвитком”.

З 17 по 19 серпня завідувач кафедри міжнародної економіки Петрушенко Ю.М. взяв участь у науковому семінарі для країн регіону Східного сусідства “Освіта дорослих між особистісним зростанням і соціальним розвитком”, який проходив у Києві за підтримки Німецької асоціації народних університетів DVV International в Україні.

Метою семінару була цілеспрямована підтримка у підготовці людських ресурсів для розвитку систем освіти дорослих в Україні, Молдові та Білорусі. У семінарі взяли участь представники державних установ та неурядових організацій, вищих навчальних закладів, установ підвищення кваліфікації та перекваліфікації, центрів навчання і профільних наукових установ (в області освіти дорослих та освіти впродовж життя) з Молдови, України, Білорусі.

Головні спікери семінару: Др. Тетяна Клоуберт (Dr. Tetyana Kloubert), Саскія Ешенбахер (Saskia Eschenbacher), Університет Аугсбурга, Німеччина.

Ключові питання семінару: досвід та навчання протягом усього життя, теорія трансформаційного навчання, освіта дорослих і демократичний розвиток – нові напрямки в освітній політиці ЄС, освіта дорослих як двигун соціальних змін та ін.

В ході семінару були напрацьовані підходи до практичного впровадження системи освіти дорослих в Україні, які можна використати і у роботі кафедри міжнародної економіки УАБС.