«Архітектоніка науково-виробничих об’єднань: маркери відбудови післявоєнної України з європейськими цінностями» (2023 – 2026 рр.)

З листопада 2023 року на кафедрі міжнародних економічних відносин СумДУ реалізується міжнародний проект 101126918 -RPBAs –  ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH «Архітектоніка науково-виробничих об’єднань: маркери відбудови післявоєнної України з європейськими цінностями», який було відібрано Європейською Комісією за результатами проведеного у 2023 році конкурсу грантової програми ЄС Еразмус+ напряму «Жан Моне».

Термін виконання проєкту – 36 місяців.

Проектна команда СумДУ

Науковий керівник: Юлія ГАЛИНСЬКА професор, доктор економічних наук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ

Інесса ЯРОВА, доцент, кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ

Вікторія ЩЕРБАЧЕНКО, доцент, кандидат економічних наук, старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин ННІ БіЕМ

Віктор ОЛІЙНИК, доктор економічних наук, професор кафедри економічної кібернетики ННІ БіЕМ

Метою проєкту є формування цілісного розуміння необхідності науково-виробничого та ділового партнерства на регіональному та національному рівнях у післявоєнний період для економічного відновлення України на основі європейського досвіду.
Основні завдання проєкту:

• сприяти публікації та поширенню результатів академічних досліджень;
  • створити інтерес до ЄС і стати основою для майбутніх полюсів європейських знань, зокрема в країнах-партнерах;
  • проводити індивідуальні курси з конкретних питань ЄС, які є актуальними для випускників у їхньому професійному житті, бізнес-лідерів та урядовців, що досягається шляхом розробки та впровадження навчальних курсів, спрямованих на розуміння необхідності поваги до європейських принципів рівності, свободи, демократії;
  • підготувати та поширити результати досліджень кращих європейських практик створення колаборацій та кластерних об’єднань;
  • сприяти створенню та розвитку 2 регіональних академічних підрозділів для поширення європейського досвіду.

Проект розрахований на студентів та аспірантів з різних регіонів України, керівників підприємств, насамперед, машинобудівної та аграрної галузей, здобувачів другої вищої освіти (освіти впродовж життя) з метою поширення досвіду створення спільних, кооперативних та кластерні форми взаємодії підприємств, які є ефективними інструментами розвитку регіональних економік шляхом об’єднання ресурсів та хеджування виробничих і фінансових ризиків.

Навчальні блоки:
1. Архітектоніка науково-виробничих та бізнес-партнерств: Європейська траєкторія.
2. Науково-виробниче та бізнес-партнерство задля сталого розвитку: період післявоєнної відбудови
3. Конвергенція науки та бізнесу: Досвід ЄС