Кафедра міжнародних економічних відносин
НАВЧАЛЬНО-НАУКОВИЙ ІНСТИТУТ БІЗНЕСУ, ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ СУМДУ

Проект Eramus+ KA2 «Розширення можливостей молодіжних працівників для протидії радикалізації»

Бюджет проекту: 250 000,00 євро
Дата початку проекту: 31.12.2022
Дата завершення проекту: 31/12/2024

Фінансовано Європейською Комісією в рамках програми Erasmus+ 2021-2027 за напрямком КА2: Партнерство у молоді (KA220-YOU), грантова угода 2022-1-TR01-KA220-YOU-000090238.

Команда проекту від СумДУ:

  • Координатор проекту СумДУ, експерт: к.е.н., доцент кафедри МЕВ Оксана Замора.
  • Науковий співробітник, експерт: д.м.н., професор, завідувач відділу МЕВ Юрій Петрушенко.

Концепт проекту:
Безсумнівно, найвидатнішим превентивним інструментом боротьби з радикалізацією є освіта. Найбільша відповідальність за цей інструмент, який є одним із найважливіших компонентів інтеграції, лежить на освітніх установах та молодіжних працівниках. «Empowering Youth Workers Against Radicalization» (укр. «Розширення можливостей молодіжних працівників для протидії радикалізації») — це молодіжний проект, спрямований на вирішення зростаючої занепокоєності щодо радикалізації серед молоді в Європейському Союзі та зміцнення можливостей молодіжних працівників, щоб вони могли ефективно діяти з метою запобігання радикалізації. Проект об’єднує організації з різних країн для співпраці в розробці інноваційних підходів для протидії
поширенню радикалізації.
Проект «Розширення можливостей молодіжних працівників у протидії радикалізації» має на меті надати молодіжним працівникам необхідні знання, навички та компетенцію для виявлення та запобігання радикалізації серед молодих людей у їхніх громадах. Проект зосереджений на забезпеченні молодіжних працівників тренінгами, інструментами та ресурсами, що ґрунтуються на фактах, для взаємодії з молодими людьми, яким загрожує радикалізація, та сприянні їх інтеграції в суспільство.
Зважаючи на важливість теми на міжнародному рівні, проект висуне ініціативу, яка має на меті запропонувати рішення проблеми. Крім того, також планується створити цифрову платформу, щоб уможливити презентацію нової освітньої перспективи. Проект має оригінальну цінність у тому, що він потенційно запропонує пропозиції та рішення для запобігання радикалізації, а також заходи, які будуть проводитися з молодіжними працівниками.
Проект визнає, що радикалізація є складним явищем, на яке впливають різні чинники, зокрема соціально-економічні відмінності, культурні та релігійні переконання та політичні ідеології. Таким чином, проект застосовує мультидисциплінарний підхід до вирішення проблеми радикалізації, враховуючи точки зору експертів у різних галузях, включаючи психологію, соціологію та кримінологію.
У переліку заходів проекту – створення міжнародної цифрової платформи (EARN-PORTAL) для протидії радикалізації; випуск звіту (Сприйняття молодіжних працівників у Європі щодо радикалізації); подія запуску звіту; довідник із освітніми програмами із запобігання радикалізації та їх детальним змістом; конференція в Страсбурзі та кілька заходів з навчання викладання.

Цілі проекту:

  • Забезпечити спілкування між молодіжними працівниками та створити платформу, де
    молодіжні працівники можуть сформувати мережу;
  • Підготувати звіт, який роз’яснює проблему та пропонує рішення;
  • Представити звіт «Сприйняття радикалізації молодіжними працівниками в Європі »
    політикам;
  • Розбудувати мережу між шістьма партнерами в Європі та встановити професійні
    відносини для майбутньої співпраці.

Партнери проекту:

  1. Фонд дипломатії (координатор)
  2. COJEP International
  3. Центр близькосхідних досліджень (ORSAM)
  4. Університет Хітіт
  5. Університет Саламанки
  6. Сумський державний університет