Міжнародний науково-дослідний проєкт з корпоративного управління в банках Італії (2011-2012 рр.)

Наприкінці січня 2011 року Вченою радою університету м. Піза (Італія) було затверджено проєкт наукової співпраці з ДВНЗ «УАБС НБУ». Програма «Корпоративне управління в банках Італії: міжнародний досвід в умовах кризи» (“La Corporate Governance delle Banche Italiane: un Confronto Internazionale nel Contesto di Crisi”) передбачала дослідження корпоративного управління в банках Італії та інших країн світу, у тому числі й Україні, в умовах фінансової кризи.

Італійська сторона фінансувала програму обягом 15 тисяч євро, які були витрачені протягом 2011 – 2012 рр. на участь представників дослідних груп обох навчальних закладів у міжнародних наукових конференціях та семінарах за кордоном, організацію спільних наукових заходів та зарубіжні відрядження учасників програми. Зі свого боку, ДВНЗ «УАБС НБУ» надав у розпорядження учасників відповідну базу для проведення наукових заходів, а також бібліотечні фонди та забезпечує організацію перебування в Україні іноземних партнерів.

Керівник проєкту від італійського університету – професор Джулія Романо. Керівник проєкту від ДВНЗ «УАБС НБУ» – професор Костюк О.М. До складу групи увійшли два докторанта та два професора університету м. Піза та два професори та три аспіранта ДВНЗ «УАБС НБУ», які займалися дослідженнями корпоративного управління та регулювання в банках, які представляли кафедру міжнародної економіки.

У рамках проєкту також виконалась робота міжнародної групи у складі 54 фахівців з 24 країн світу над другим виданням монографії «Пост-кризові парадигми корпоративного управління в банках». Фахівці з ДВНЗ «УАБС НБУ» та їхні італійські колеги також прийняли участь у роботі над монографією за редакцією Д. Романо (Італія), О. Костюка (Україна) та Ф. Такеди (Японія).