Участь у керівництві Української асоціації освіти дорослих

Завідувача кафедрою міжнародної економіки Петрушенка Ю.М. обрано заступником голови Української асоціації освіти дорослих.

15 грудня 2015 року у м. Києві в Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України відбулися щорічні загальні збори Української асоціації освіти дорослих. На цих зборах завідувача кафедрою міжнародної економіки Петрушенка Ю.М. було обрано заступником голови Української асоціації освіти дорослих: http://www.uaod.org.ua/kolektiv-uaod/kerivnictvo.

Метої цієї Асоціації є становлення та розвиток системи освіти дорослих в Україні, формування суспільства, що навчається впродовж усього життя.

Основні завдання Асоціації:

1. Участь у формуванні політики освіти дорослих і політики навчання впродовж усього життя в Україні, в тому числі у розробці проектів законодавчих актів.

2. Участь у розробці проектів державних концепцій, стратегій розвитку освіти дорослих в Україні та їхньої реалізації.

3. Надання консультативної та методичної допомоги в питаннях освіти дорослих.

4. Сприяння зміцненню і вдосконаленню підготовки висококваліфікованих фахівців для системи освіти дорослих.

5. Створення баз даних про освіту дорослих і розповсюдження цієї інформації в Україні та в інших країнах.

6. Проведення національних регіональних, міжрегіональних та міжнародних конгресів, конференцій, симпозіумів, семінарів, круглих столів, виставок, ярмарок та інших заходів з питань освіти дорослих.

7. Здійснення науково-дослідної та інформаційно-просвітницької діяльності.

8. Налагодження співпраці з міжнародними урядовими і неурядовими організаціями, освітніми установами в сфері освіти дорослих інших країн, у тому числі здійснення спільних міжнародних проектів і програм та ін..

Більш детально про діяльність Асоціації можна прочитати на її сайті: http://www.uaod.org.ua.

Діяльність цієї організації є досить актуальною в контексті слів міністра освіти і науки України С. Квіта про доцільність створення в Україні ще одного міністерства – Міністерства народної освіти, яке буде займатися освітою дорослих.

Також на загальних зборах були було затверджено план роботи Асоціації на наступний рік, який передбачає реалізацію кількох проектів у сфері освіти дорослих в Україні.

Інформацію підготував

Завідувач кафедри міжнародної економіки