Вагомий внесок у зміцнення навчальної бази викладання

Не секрет, що поява нового навчального видання з грифом державної чи наукової інституції – помітна подія як у житті авторів, так і персоналу бібліотеки і студентства. Саме такою подією останніх днів стало надходження до академії авторських екземплярів навчального посібника «Європейська інтеграція», що побачив світ у київському видавництві «Центр учбової літератури». Передмову до книги написав знаний в Україні вчений-міжнародник, Голова Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, професор І.В. Бураковський, який відзначив актуальність посібника для сучасного покоління студентів: «…Практичне використання можливостей, які надає Україні активна участь у європейських інтеграційних процесах, вимагає формування пулу національних спеціалістів у галузі європейської інтеграції… Цей навчальний посібник є одним із засобів підготовки таких спеціалістів».

Укладання посібника – тривалий і кропіткий процес, у якому взяли участь викладачі та аспіранти кафедри міжнародної економіки. До них охоче долучився добрий знавець сучасної європеїстики, Почесний професор академії Дж, Хабер, який власноруч написав розділ, присвячений інституційній будові Європейського Союзу. Непросту роботу з редагування матеріалу виконали професор М.І. Макаренко та доцент Л.І. Хомутенко. На етапі підготовки видання свої зауваження та рекомендації щодо структури та змісту посібника висловив професор В.І. Чужиков – завідувач єдиної в Україні спеціалізованої кафедри європейської інтеграції, створеної в Київському економічному університеті імені Вадима Гетьмага.

Зважаючи на глибоку актуальність проблематики навчального посібника та перспективність вивчення вибіркової дисципліни «європейська інтеграція» студентами інших спеціальностей академії, виданню було присвоєно високий гриф вченої ради ДВНЗ «УАБС НБУ».

Матеріал підготував професор кафедри міжнародної економіки М.І. Макаренко