Спільний проєкт між СУМДУ та Чеським університетом (2017-2018 рр.)

Метою проєкту «Посилення спроможності СНАУ та СумДУ у сфері якісної освіти та досліджень», що реалізовувався у 2017/2018 н.р., було підвищення якості освіти відповідно до вимог Європейських стандартів, а також нарощування науково-дослідницької спроможності університетів. Окремо було зроблено вклад у розвиток функціональної спроможності студентського самоврядування через поширення досвіду чеських університетів, а також обмін ноу-хау.

Координатором проєкту від СумДУ виступила Замора Оксана Михайлівна. Голова проєкту від чеської сторони – доктор наук, заступник декана з розвитку, факультет тропічних агронаук пані Яна Мазанцова.

В рамках проєкту відбулися наступні заходи за трьома напрямками:
1) Підтримка внутрішньої системи якості освіти (тренінги для адміністративного персоналу, викладачів та студентів, вивчення потреб у навчанні та професійному розвитку, робота у фокус-групах, розробка інформаційного буклету «Рекомендації до розбудови системи забезпечення якості»). Буклет можна завантажити тут.

У 2018 році розроблено внутрішній документ з управління якістю освіти для обраного факультету на основі досвіду чеських університетів. Дві освітні програми університету були обрані у якості об’єкта для оцінки їх якості, за результатами якої керівництву СумДУ було надано відповідний звіт.

2) Підтримка досліджень та розвитку науки (тренінги зі здійснення наукових досліджень, проєктів, публікацій та відповідні консультації; англомовна літня школа з сільського розвитку у Східній Україні для 25 студентів).

3) Розвиток співпраці студентського самоврядування (зустрічі представників СНАУ, СумДУ та ЧУПН з метою презентації успішного досвіду та обговорення подальшої співпраці в рамках власних проектів; семінар щодо підвищення якості участі представників студентського самоврядування в житті університету; відповідний семінар та два гранти для розвитку студентської активності).

Також відбулася закупівля та дарування СумДУ обладнання/літератури для покращення викладацької/освітньої діяльності у виші.

Бюджет проєкту – 997 000 CZK (37 000 EUR)