Викладачка кафедри Замора О.М. взяла участь у щорічній конференції COST Action та засіданні управлінського комітету в Португалії

Перша щорічна конференція та робочі засідання OPEN Cost Action («CA22121 – Rising nationalisms, shifting geopolitics and the future of European higher education/research openness» ) відбулися в Університеті Авейро, Португалія, з 16 по 19 квітня 2024 року, де Оксана Михайлівна Замора, кандидат наук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин, взяла участь як член робочої групи та управлінського комітету.
Інавгураційна конференція в Університеті Авейро стала значним кроком у зусиллях OPEN Action з вирішення актуальних питань, пов’язаних з відкритістю європейської вищої освіти та наукових досліджень на тлі зростання націоналізму і геополітичних тисків. Зібравши провідних вчених з 40 країн, конференція стала колективним кроком до зближення різноманітних пан’європейських і міждисциплінарних перспектив університету в часи геополітичної невизначеності.
Завдяки широкому спектру захоплюючих виступів ключових доповідачів, панельних дискусій та майстер-класів, учасники могли долучитися до останніх досягнень і викликів у навігації складнощами історичних та сучасних тисків на академічну свободу та інституційну автономію. Крім того, численні можливості для нетворкінгу дали змогу учасникам створити нові колаборації, обмінятися результатами досліджень та сприяти розвитку дослідницьких програм в ЄС та за його межами.
Перед щорічною конференцією, 16 квітня, OPEN Action також провела щорічний науковий колоквіум для молодих вчених. Колоквіум сприяв можливості поділитися роботами у процесі та здійснити взаємооцінку. 17 квітня відбулося чергове засідання управлінського комітету OPEN COST Action. Управлінський комітет складається з представників 38 різних країн- членів COST, з фоном у широкому спектрі академічних дисциплін. Таке різноманіття національностей і дисциплінарних перспектив є найбільшою
перевагою комітету і має вирішальне значення для підтримки мети проєкту. На засіданні обговорювалися багато важливих питань, зокрема можливості отримання грантів, які OPEN COST Action буде пропонувати в найближчому майбутньому, зокрема гранти для короткотермінових наукових місій та участі в конференціях.